Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Zájezd Kostarika a Panama: Karibik Deluxe

Reina Travel / Zájezd Kostarika a Panama: Karibik Deluxe
Poptat zájezd

Zájezd Kostarika a Panama: Karibik Deluxe

79900 Kč

za osobu

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže a exotickou přírodu.

Zájezd Kostarika a Panama: Karibik Deluxe

INDIVIDUÁLNÍ ZÁJEZD – TERMÍN DLE POŽADAVKU – CELOROČNĚ

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže, exotickou přírodu a nespočet možností vašeho vyžití!

Navštívíte věhlasný vulkán Arenal, jeho termální koupele v jezírkách a lávová pole Arenalu. Národní Park Tortuguero s jeho vodními kanály a deštným pralesem s jedinečnou faunou a flórou nebo pláží plnou hvězdic. Národní park Cahuita se pyšní nekrásnějšími plážemi Atlantiku a zažijete nezapomenutelnou procházkou rajskou zahradou, kde spatříte na jednom místě neskutečné množství druhů nejrůznější fauny a flóry, opice, leguány, tropické motýly, ještěrky a mnoho dalších. Přejezd do Panamy na souostroví Bocas del Toro.

Možnost prodloužení zájezdu v Panama City.

Aktuální vstupní podmínky do Kostariky:

 • – Není nutný PCR test ani karanténa
 • – PCR test nebo antigenní test vyžadují letecké společnosti z důvodu letištního tranzitu v Německu, Holandsku, Francii apod. Přesné požadavky ohledně PCR / antigenního testu vám poskytneme s ohledem na vaši leteckou společnost a tranzitní letiště
 • – Cestovní zdravotní pojištění kryjící i případné výlohy léčby C19 nebo nařízené karantény V Kostarice, výše krytí min.20.000 USD na léčebné výlohy a 2.000 USD na ubytování v karanténě
 • – Vyplnění zdravotního formuláře max.48 hod před odletem https://salud.go.cr/ – úspěšná registrace a přiložení dokladu o cestovním zdravotním pojištění vygeneruje QR kód, který je nutný pro vstup do Kostariky
Destinace
Kostarika
Typ zájezdu
Poznávací okruhy
Celková cena
79 900 Kč
Délka zájezdů
13 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha / Vídeň

Cena zahrnuje

11x ubytování v hotelu kategorie 3* se snídaní

Mezinárodní letenky Praha / Vídeň – Kostarika a zpět, s přestupy, do výše 22.000 czk/osoba

Obědy či večeře v rámci programu dle popisu v itineráři, nezahrnují nápoje

Veškeré vstupné do Národních Parků či rezervací, které jsou součástí výletů itineráře /kromě NP Tortuguero, vstupné 15 Usd/osoba se platí na místě/

Veškeré transfery formou malých shuttlů (vyzvednutí ve VAŠEM hotelu a přímá cesta do VAŠEHO dalšího hotelu)

Vstupné do termálů Hot Springs Baldi vč.bufetové večeře

Závěsné mosty Arenalu, vč.dopravy, průvodce v anj a vstupné

Celodenní výlet v NP Tortuguero, vč.dopravy a průvodce v anj

Pobyt v NP Tortuguero s plnou penzí

Celodenní výlet na Bocas del Toros, vč.dopravy, vstupného a průvodce v anj

24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Veškeré ubytovací taxy

Cestovní informace v Kostarice po příletu - detailní časy shuttlů, odjezdů na výlety, mapky, a další

Cena nezahrnuje

Poplatek za pozemní přechod hranice z Kostariky do Panamy 12 Usd/osoba

Poplatek za pozemní přechod hranice z Panamy do Kostariky 4 Usd/osoba

Vstupné do Národního Parku Tortuguero 15 Usd/osoba

Vstupné do Národního Parku Bastimentos 10 Usd/osoba (Bocas del Toro)

Odletová taxa z Kostariky 29 Usd/osoba (někdy je již součástí letenek - ověříme vám)

Cestovní zdravotní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme)

Nápoje a jídlo nezmíněné v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Doporučená rozšíření

  1

  Přelet Evropa - Kostarika

  Vítáme Vás v Kostarice! Jakmile přiletíte do Kostariky, náš řidič na vás bude čekat na letišti, přivítá vás a předá veškeré informace k vaší cestě, dá vám další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Pak budete zavezeni privátním autem do vašeho hotelu v hlavním městě San José.
  • Ubytování v hotelu Prezident 4* se snídaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
  Veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum.
  2

  Městečko La Fortuna a vulkán Arenal

  Po snídani vás vyzvedne ve vašem hotelu shuttle a pojedete do vaší další destinace, do krásného městečka La Fortuna nad kterým se tyčí dosud aktivní vulkán Arenal. Vzdálenost ze San José do Arenalu trvá cca 3,5 hodiny jízdy. Odpoledne a večer se můžete těšit na relaxaci v Hot Springs Baldi, horké minerální prameny s množstvím bazénků s minerální vodou různé teploty, s překrásnou tropickou zahradou okolo. Z hotelu do Hot Springs Baldi můžete jít buď pěšky nebo taxíkem (cena přejezdu je cca 5 USD). Pěšky cesta k horkým pramenům trvá cca 40min, mapka je k dispozici na recepci hotelu. Večer budete mít k dispozici otevřený bufet na večeři přímo v tropických zahradách horkých pramenů Baldi. (zahrnuto v ceně programu). Později večer návrat do hotelu dle vlastní volby pěšky nebo taxíkem.
  • Ubytování hotel Arenal Springs 4* nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  3

  Závěsné mosty Arenalu s „chůzí v oblacích“

  Tento den budete mít příležitost vidět opravdu zblízka tropickou džungli, a to z netradiční ptačí perspektivy díky závěsným mostůmúchvatná podívaná přes koruny stromů! Polodenní výlet. Fakultativně možnost „canopy“, neboli "zip-line", 990 Kč/osoba. Lehce adrenalinová, nicméně nezapomenutelná a velice oblíbená aktivita. Předem se vám dostane veškerých bezpečnostních instrukcí, včetně zapůjčené výbavy a poté se již budete moci zhoupnout od jedné platformy k další a další. První dvě platformy jsou relativně blízko sebe, a ne moc vysoko, aby si člověk přivykl této „tarzaní“ senzaci, další platformy jsou výše a dále od sebe, ale to už si budete tuto aktivitu užívat a nebudete chtít, abyste se ocitli na konci. Během odpoledne doporučujeme návštěvu vodopádu La Fortuna, který se nachází přímo v městečku, dojdete k němu během 30 minut. Vodopád je vysoký celých 40 m.
  • Ubytování hotel Arenal Springs 4* nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  4

  Národní Park Tortuguero

  Brzy ráno odjezd z Arenalu do Karibiku Kostariky, do Tortuguera, kterému se někdy přezdívá jako „Amazonie Kostariky“ díky svým deštným pralesů a tamní bohaté fauně a flóře. Cesta trvá necelé 4 hodiny a poté ještě téměř hodiny motorovým člunem do vaší lodge, jedné z nejlepších, které jsou v Tortugueru k dispozici. Již během cesty člunem z přístavu budete mít možnost pozorovat tamní jedinečné prostředí, tak rozdílné od zbytku Kostariky. Pobyt v Tortugueru je s plnou penzí a budete mít příležitost ochutnat ty nejlepší speciality kostarické kuchyně. Po příjezdu do lodge budete moci relaxovat v tropické zahradě u bazénu a večer se bude podávat výborná večeře.
  • Ubytování hotel Aninga Lodge 4* nebo Evergreen Lodge 4*, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  5

  Trek deštným pralesem a odpolední plavba vodními kanály

  Tento den vás průvodce zavede na trek deštným pralese. Ocitnete se tváří v tvář zdejší džungli a budete mít nesčetně příležitostí setkat se se zvířaty jako opice, leguáni, lenochodi a nejrůznějšími druhy exotických ptáků. Na oběd se vrátíte do hotelu (zahrnut v ceně programu) a během odpoledne vyplujete na vodní tour po zdejších kanálech, objevíte zdejší různorodost fauny a flóry. V podvečer návrat do hotelu a večeře (zahrnutá v ceně programu).
  • Ubytování hotel Aninga Lodge 4* nebo Evergreen Lodge 4*, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  6

  Národní Park Cahuita

  Brzy ráno vyrazíte z vaší lodge motorovým člunem zpět do přístavu Pavona a odsud dále na jih do NP Cahuita (200km, doba jízdy 3,5 hod). Cahuita je známá svými klidnými plážemi obklopenými tropickou džunglí s hustou vegetací. Najdete zde klidné zátoky s tyrkysovou vodou a ideálními podmínkami pro šnorchlování. Váš hotel se bude nacházet hned u Národního Parku Cahuita, který budete moci navštívit pěšky. Spatříte tam mnoho druhů zvířat, jako jsou tukani, lenochodi, nejrůznější druhy plazů, i leguány a z rostlin se zde nachází mnoho druhů orchidejí. V oblasti Cahuity vám doporučujeme návštěvu městečka Puerto Viejo, indiánské rezervace Bri Bri či okouzlujících pláží v Cocle, které jsou ideální k surfování. Relaxujte a užívejte karibskou atmosféru!
  • Ubytování v hotelu El Encanto 4* se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem
  7

  Objevte Cahuitu a Puerto Viejo

  Tento den je ponechám pro váš individuální výběr aktivit, kterých Cahuita nabízí skutečně mnoho. Doporučujeme navštívit „svatyni lenochodů“ či Aviario de Caribe, které se nachází v Puerto Viejo. Pláže Cahuity nabízení množství vodních aktivit, stejně tak lze zapůjčit kola nebo čtyřkolky. Hotel také disponuje mnoha možnostmi výletů a dostane se vám podrobných informací.
  • Ubytování v hotelu El Encanto 4* či podobná lodge, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Snídaně.
  8

  Přejezd do severní Panamy, souostroví Bocas del Toro

  Brzy ráno vás vyzvedne ve vašem hotelu turistický shuttle a pojedete na hranice mezi Kostarikou a Panamou. Při přechodu hranice je nutné zaplatit poplatek 12 Usd. Na panamské straně budete již očekáváni naším řidičem, který vás zaveze do přístavu Almirante odkud odplouvají čluny na souostroví Bocas del Toro.  Vaše krásné ubytování Hotel Playa Tortuga Beach Resort se nachází na „hlavním“ a největším ostrově isla Colón, kde se nachází i město Bocas Town. Vás hotel je vzdálen necelých 5km od Bocas Town. Na souostroví Bocas del Toro najdete tu pravou karibskou atmosféru, výtečné ovocné koktejly a samozřejmě jedinečné mořské plody!
  • Ubytování v hotelu Playa Tortuga Beach Resort 4* či podobná lodge, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Snídaně.
  9

  Celodenní výlet a koupání v tyrkysovém moři

  Ráno po snídaní vyplujete na celodenní výlet lodí za největšími lákadly souostroví Bocas del Toro – zátoka delfínů, korálový ostrůvek, šnorchlování a plavání, objevování tamních hvězdic na překrásných plážích. Na lodi k dispozici nápoje v chladícím boxu, možnost zapůjčení výbavy na šnorchlování. Návrat do hotelu v podvečer na večeři (zahrnuto v ceně).
  • Ubytování v hotelu Playa Tortuga Beach Resort 4* či podobná lodge, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Snídaně.
  10

  Návrat ze severní Panamy zpět do Kostariky

  Ráno vás bude očekávat váš člun, zaveze vás do přístavu v Almirante a dále pojedete zpět do Cahuity, stejný proces při přechodu hranic mezi Panamou a Kostarikou.
  • Ubytování v hotelu El Encanto 4* či podobná lodge, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Snídaně.
  11

  Návrat do San José

  Dopoledne strávené na pláži a odpoledne transfer zpět do hlavního města San José (doba jízdy 4 hod). Večer v San José můžete strávit na hlavní třídě v jedné z vyhlášených restaurací.
  • Ubytování hotel Presidente 4* nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a koupelnou, tropická zahrada, bazén. Snídaně.
  12

  Odlet do Evropy

  Dle vašeho letového řádu bude zajištěn transfer z hotelu na letiště.
  13

  Přílet do Prahy

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se