Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top

Často kladené otázky

Termíny odletu na zvolený zájezd

U našich zájezdů a balíčků k prodloužení nenajdete žádné předurčené termíny zájezdu –  termín nám sdělíte vy. Jakýkoli program vám zajistíme ve vámi vybraném termínu. A pokud se data vašich letenek o pár dní liší s délkou námi navrhovaného programu, nic se neděje a program vám napasujeme do vašeho termínu dovolené.

Pouze o Vánocích a okolo Nového roku, Velikonoc či jiných významných událostí v zemi (např.karneval v Riu) se cena zájezdu může lišit.

Flexibilita nabízených programů

Naše nabízené zájezdy a balíčky k prodloužení jsou spíše inspirativního charakteru. Samozřejmě vám můžeme zajistit přesně takové pobyty, ale proč si pobyt neupravit podle své konkrétní představy? Přáli byste si delší koncový pobyt na pláži, více či méně výletů do Národních parků a jiných turistických míst, chtěli byste navštívit něco co není v našem itineráři? Nic z toho není překážkou! Většinou každý pobyt upravujeme dle přání a k naprosté spokojenosti a většina našich klientů jede na naprosto unikátní vlastní zájezd.

Doprava během mého programu

Formu dopravy mezi jednotlivými destinacemi zájezdu se dočtete k každém itineráři. Některé země mají propracovaný systém sdílených shuttlů, které vás vyzvednou přímo ve vašem hotelu v jednom městě a dovezou opět do vašeho hotelu v dalším městě. V takovém případě cestujete s dalšími přibližně 10ti lidmi z různých zemí (turisty), což je většinou obohacující zážitek. Trasy, kde toto není možné nebo v zemích, kde takovýto systém shuttlů nefunguje, zajišťujeme privátní dopravu dle velikosti vaší skupiny (auto, minivan, minibus atd.). Řidiči jsou zkušení a proškolení lidé, se kterými se domluvíte v angličtině, znají váš itinerář, časový rozvrh, lety, vaše hotely apod.

Někdy jsou destinace zahrnuté v itineráři příliš vzdáleny a v těch případech je kalkulováno s vnitrostátními přelety, které jsou zahrnuté v ceně. V těchto případech je vždy zajištěn privátní transfer z hotelu na letiště a poté po příletu do další destinace také privátní transfer z letiště do hotelu.

Velké země jako Argentina, Chile nebo Peru někdy nabízí turistické atrakce, Národní parky a jiná zajímavá místa ve vzdálených místech, které byste buď přeletěli letadlem a nebo by privátní transfery nebyly tou nejvýhodnější variantou, v těchto několika případech jsou zahrnuty přejezdy linkovými autobusy. Vždy se jedná o kvalitní autobusové společnosti s moderními autobusy, polohovatelnými sedačkami, klimatizací, WC, občerstvením, anglicky mluvícími řidiči atd. Leckdy jsou takovéto autobusy využívány převážně turisty a bývá i místní průvodce na palubě a dělají se zastávky během cesty na zajímavých místech, ke kterým se vám dostane výkladu.

Nicméně vše lze upravit dle vašich přání. Například City tours je možné většinou zvolit jak privátní variantu, tak sdílenou, stejně tak návštěvy většiny Národních parků je možné naprosto flexibilně upravit.

Průvodci a asistence během dovolené

Během vaší dovolené o váš bude pečovat celý tým lidí! Průvodci v jednotlivých destinacích jsou certifikovaní místní odborníci, kteří hovoří perfektně anglicky. Lze domluvit i v němčině, popřípadě v jiném jazyce. Na určené výlety vás vyzvedávají ve vašem hotelu a doprovázejí vás po celou dobu výletu.

Během celého pobytu v Latinské Americe budete mít spojení na našeho lokálního cestovního agenta. Ten zná perfektně váš itinerář a je vám k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu pro případě jakýchkoli komplikací, ať se jedná o zpoždění letu či zdravotní potíže.

A také můžete kdykoli kontaktovat nás v České republice s jakýmkoli požadavkem.

Kategorie a typy ubytování

Základním standard ubytování, který pro vás zajišťujeme jsou hotely (či lodge, ranche, apod) v kategorii 3*. Na přání doporučíme vhodné hotely i vyšších kategorií. Všechny naše hotely osobně vybíráme, průběžně navštěvujeme a garantujeme jejich spolehlivé služby v dané kategorii, jelikož v Latinské Americe nemusí být každý hotel označený jako 3* vždy 3* dle našich měřítek.

Na základě požadovaného termínu vašeho zájezdu pak ověříme kapacity námi doporučených hotelů a jejich názvy spolu s odkazy na web vám zašleme k odsouhlasení ještě před podpisem Cestovní smlouvy. Rezervujeme pouze vámi odsouhlasené hotely, které jsou závazné v momentě podpisu Cestovní smlouvy. Dále se již ubytování z naší strany nemění.

Individuální a skupinové ceny

Všechny naše zájezdy a pobyty realizujeme již od 2 osob. Pokud vás cestuje více, rádi vám zašleme cenu pro konkrétní počet vašich osob. Je pravděpodobné, že některé náklady se rozpočítají mezí více osob a tím klesne celková cena za osobu. Toto je platné především u zájezdů, kde je kalkulováno s privátní dopravou a privátním průvodcem.

Při počtu osob nad 20 účastníků vám zpracujeme zájezd se skupinovými cenami.

Víza do zemí Latinské Ameriky

Do všech zemí Latinské Ameriky, které najdete v naší nabídce nejsou víza zapotřebí, pouze dostatečná platnost vašeho cestovního pasu alespoň 6 měsíců po termínu vašeho odjezdu ze země.

Speciální kapitolou je nutná registrace ESTA, pokud váš let zahrnuje přestup v USA. S novým biometrickým pasem již není nutné žádat o víza do USA, ale registrace ESTA je nutností. Provádí se online a hradí se malý poplatek 10 USD. Rádi vám s ní pomůžeme. Pokud byste nevlastnili biometrický pas, tak v případě přestupu v USA je nutné mít v pase klasické vízum do USA. Další možností je vyhledat letenku bez přestupu v USA a nebo si zařídit již nový biometrický pas.

Platnost Cestovního pasu

Při cestě do Latinské Ameriky je nutná platnost cestovního pasu alespoň 6 měsíců od termínu vašeho odletu ze země. Doporučujeme včas zkontrolovat platnost vašeho pasu, protože tato lhůta 6ti měsíců bývá striktně dodržována na den a nemuseli byste být vpuštěni již zde v Praze ani k vašemu odletu na dovolenou!

Rezervace zájezdu u CK Reina Travel

Rezervace zájezdu se provádí po odladění vašeho osobního itineráře, po odsouhlasení veškerých zahrnutých služeb a po informaci o zajištěných dostupných hotelech. V této fázi podepíšeme závaznou Cestovní smlouvu. Na základě našich Všeobecných podmínek je při podpisu Cestovní smlouvy splatná 1.záloha na zájezd ve výši 50%. Doplatek zájezdu se hradí nejpozději 45 dní před odletem. Pokud rezervujete svoji cestu v kratším termínu než 45 dní předem je splatná celá částka zájezdu již při podpisu Cestovní smlouvy.

2 týdny před odletem obdržíte veškeré Vouchery k vašemu pobytu (hotely, transfery, výlety), kde najdete i kontakty na naše místní zastoupení, hotely, vaše řidiče během celé cesty, přesný časový rozvrh vašich výletů a transferů. Dále obdržíte stručného průvodce k navštíveným zemím se základními informacemi o zvycích, bezpečnosti, doporučení a kontakty na české zastupitelské úřady.

Jakékoli další informace na vyžádání rádi dodáme.

Cestovní zdravotní pojištění a pojištění storna zájezdu

Každému cestovateli doporučujeme uzavřít cestovní zdravotní pojištění pro celý váš pobyt mimo Českou republiku. Toto cestovní pojištění není součástí našich zájezdů. Rádi vám ho zajistíme na přání ve spolupráci s pojišťovnou Union. Také můžeme zajistit pojištění storna s 20% spoluúčastí pro případ, že byste nemohli odcestovat.

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Cestovní kancelář Reina Travel organizuje své zájezdy na základě řádné Koncese cestovní kanceláře a je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Union.

Dokumenty ke stažení najdete v sekci „O nás“ a nebo vám je rádi na základě vaší žádosti zašleme.

Nenašli jste odpověď na Vaší otázku? Zeptejte se nás!