Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Zájezd Kostarika naplno

Poptat zájezd

Zájezd Kostarika naplno

82500 Kč

za osobu

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže a exotickou přírodu.

Zájezd Kostarika naplno

INDIVIDUÁLNÍ ZÁJEZD – TERMÍN DLE POŽADAVKU – CELOROČNĚ

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže, exotickou přírodu a nespočet možností vašeho vyžití!

Navštívíte aktivní i vyhaslé vulkány, termální přírodní koupele v jezírkách, navštívíte dvě nejslavnější sopky Kostariky, úpatí vulkánu Arenal a Rincón de la Vieja. Národní park Cahuita se pyšní nekrásnějšími plážemi Atlantiku a zažijete nezapomenutelnou procházkou rajskou zahradou, kde spatříte na jednom místě neskutečné množství druhů nejrůznější fauny a flóry, opice, leguány, tropické motýly, ještěrky a mnoho dalších. Horské městečko Monteverde je typické svým mlžným lesem, projdete se na závěsných mostech v korunách stromů a projedete se po lanech během aktivity „canopy“. Národní park Rincón de la Vieja a nezapomenutelné dobrodružství na ranči ve Guanacaste! Na konec vás čeká neodmyslitelný relax na pobřeží Pacifiku.

Jak říkají domorodci – Pura Vida!

Aktuální vstupní podmínky do Kostariky:

 • – Není nutný PCR test ani karanténa
 • – PCR test nebo antigenní test vyžadují letecké společnosti z důvodu letištního tranzitu v Německu, Holandsku, Francii apod. Přesné požadavky ohledně PCR / antigenního testu vám poskytneme s ohledem na vaši leteckou společnost a tranzitní letiště
 • – Cestovní zdravotní pojištění kryjící i případné výlohy léčby C19 nebo nařízené karantény V Kostarice, výše krytí min.20.000 USD na léčebné výlohy a 2.000 USD na ubytování v karanténě
 • – Vyplnění zdravotního formuláře max.48 hod před odletem https://salud.go.cr/ – úspěšná registrace a přiložení dokladu o cestovním zdravotním pojištění vygeneruje QR kód, který je nutný pro vstup do Kostariky
Destinace
Kostarika
Typ zájezdu
Poznávací okruhy
Celková cena
82 500 Kč
Délka zájezdů
15 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha / Vídeň

Cena zahrnuje

13x ubytování v hotelech kategorie 3* a 4* se snídaní

Mezinárodní letenky Praha / Vídeň – Kostarika a zpět, s přestupy, do výše 20.000 czk/osoba

Obědy či večeře v rámci programu dle popisu v itineráři, nezahrnují nápoje

Veškeré vstupné do Národních Parků či rezervací, které jsou součástí výletů itineráře

Transfer letiště – hotel v centru San José po příletu = privátní auto s řidičem

Ostatní transfery formou malých shuttlů (vyzvednutí ve VAŠEM hotelu a přímá cesta do VAŠEHO dalšího hotelu)

Zpáteční transfer hotel v San José na letiště formou shuttlu

Vstupné do termálů Hot Springs Baldi vč.bufetové večeře

Rafting na řeče Balsa, vč.dopravy, průvodce v anj, oběda a vybavení k raftingu

Vstup na závěsné mosty v Monteverde, včetně aktivity „canopy`` na 12 kabelů se zapůjčenou výbavou, oběd v ceně, průvodce v anj během dne, doprava

Návštěva kávové farmy v Monteverde, vč.dopravy a průvodce v anj

Celodenní aktivity na ranči Hacienda Guachipelin, vč. jízdy na koních, jízda „tubing“ po řece, průvodce v anj, doprava, zapůjčení výbavy na všechny aktivity

24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Veškeré ubytovací taxy

Cestovní informace v Kostarice po příletu - detailní časy shuttlů, odjezdů na výlety, mapky, a další

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme)

Nápoje a jídlo nezmíněné v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Cestovní zdravotní pojištění a pojištění storna (na přání zajistíme)

Doporučená rozšíření

  1

  Přelet Evropa - Kostarika

  Vítáme Vás v Kostarice! Jakmile přiletíte do Kostariky, náš řidič na vás bude čekat na letišti, přivítá vás a předá veškeré informace k vaší cestě, dá vám další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Pak budete zavezeni privátním autem do vašeho hotelu v hlavním městě San José.
  • Ubytování v hotelu Prezident se snídaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
  Veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum.
  2

  Národní Park Cahuita, Karibik

  Brzy ráno vás vyzvedne váš minibus přímo ve vašem hotelu a vyrazíte z hlavního města Kostariky směr Karibik, do NP Cahuita (200km, doba jízdy 3,5 hod). Cahuita je známá svými klidnými plážemi obklopenými tropickou džunglí s hustou vegetací. Najdete zde klidné zátoky s tyrkysovou vodou a ideálními podmínkami pro šnorchlování. Váš hotel se bude nacházet hned u Národního Parku Cahuita, který budete moci navštívit pěšky. Spatříte tam mnoho druhů zvířat, jako jsou tukani, lenochodi, nejrůznější druhy plazů, i leguány a z rostlin se zde nachází mnoho druhů orchidejí. V oblasti Cahuity vám doporučujeme návštěvu městečka Puerto Viejo, indiánské rezervace Bri Bri či okouzlujících pláží v Cocle, které jsou ideální k surfování. Relaxujte a užívejte karibskou atmosféru!
  • Ubytování v hotelu El Encanto se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem
  3

  Volný den v NP Cahuita

  Tento den je ponechám pro váš individuální výběr aktivit, kterých Cahuita nabízí skutečně mnoho. Doporučujeme navštívit „svatyni lenochodů“ či Aviario de Caribe, které se nachází v Puerto Viejo. Pláže Cahuity nabízení množství vodních aktivit, stejně tak lze zapůjčit kola nebo čtyřkolky. Hotel také disponuje mnoha možnostmi výletů a dostane se vám podrobných informací.
  • Ubytování v hotelu El Encanto či podobná lodge, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Snídaně.
  4

  Městečko La Fortuna a vulkán Arenal

  Po snídani vás vyzvedne ve vašem hotelu shuttle a pojedete do vaší další destinace, do krásného městečka La Fortuna nad kterým se tyčí dosud aktivní vulkán Arenal. Vzdálenost z Puerto Viejo do Arenalu trvá cca 4-5 hodin jízdy. Odpoledne a večer se můžete těšit na relaxaci v Hot Springs Baldi, horké minerální prameny s množstvím bazénků s minerální vodou různé teploty, s překrásnou tropickou zahradou okolo. Z hotelu do Hot Springs Baldi můžete jít buď pěšky nebo taxíkem (cena přejezdu je cca 5 USD). Pěšky cesta k horkým pramenům trvá cca 40min, mapka je k dispozici na recepci hotelu. Večer budete mít k dispozici otevřený bufet na večeři přímo v tropických zahradách horkých pramenů Baldi. (zahrnuto v ceně programu). Později večer návrat do hotelu dle vlastní volby pěšky nebo taxíkem.
  • Ubytování v hotelu La Pradera či podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Snídaně.
  5

  Rafting na řece Balsa

  Dnešní den je nabitý dobrodružstvím a adrenalinem! Pojedete k řece Balsa, kde jsou skvělé příležitosti k jízdě peřejemi. Na tuto aktivitu máte vyhrazeny téměř 3 hodiny. Přej jízdou se vám dostane potřebných instrukcí k jízdě a jet mohou i naprostí začátečníci. Bude vám zapůjčeno nutné vybavení, helma, vesta atd. Na raftu s vámi jeden odborný průvodce v anj. Po skončení zábavy vás bude očekávat čerstvý oběd a poté budete zavezeni zpět do vašeho hotelu. Na odpoledne doporučujeme návštěvu 40m vysokého vodopádu la Fortuna, cesta k němu je jednoduchá, byť náročná co se počtu schodů týče, v hotelu vám na mapce rádi označí přesnou trasu jak se k vodopádu dostat (cca 30 min chůze). Také můžete zajít do Národního parku Arenal, na úpatí sopky Arenal a vidět rozsáhlá pole zatvrdlé lávy, která pochází z této sopky.
  • Ubytování hotel La Pradera nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  6

  Mlžný les a horské město Monteverde

  Ráno po snídani vás opět vyzvedne shuttle ve vašem hotelu a budete pokračovat v dobrodružství. Tentokrát pojedete do deštného (přesněji nazývaného „mlžného“) pralesa Monteverde. Během cesty si vychutnáte přírodu, krásné jezero Arenal a budete pozorovat změny krajiny a flóry až do horského města. Po příjezdu na hotel v Monteverde odpoledne zamíříte na návštěvu kávové farmy. Kostarika je jedním z největších vývozců kávy na světě a kvalitní kávu z Kostariky najdete například i v řetězcích jako Starbucks. Během návštěvy se seznámíte s pěstování kávy, s procesem jejího zpracování, samozřejmostí je i ochutnávka několika druhů kávy! Dále také doporučujeme návštěvu Santa Elena, „žabího jezírka“ a také Butterfly Garden s neuvěřitelným množstvím druhů překrásných tropických motýlů. Také můžete navštívit oblíbený Tree Top Restaurant!
  • Ubytování hotel Los Cipreses nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  7

  Monteverde a závěsné mosty s „chůzí v oblacích“ a canopy

  Tento den budete mít příležitost vidět opravdu zblízka mlžný les, a to z netradiční ptačí perspektivy díky závěsným mostům, které jsou dlouhé celkem 3100 m a jsou složeny ze 7 závěsných mostů. Nejvyšší most se nachází ve výšce 80 m nad zemí – úchvatná podívaná! Později si vyzkoušíte velice zábavnou, trochu adrenalinovou, aktivitu „canopy“, neboli "zip-line". Předem se vám dostane veškerých bezpečnostních instrukcí, včetně zapůjčené výbavy a poté se již budete moci zhoupnout od jedné platformy k další a další. První dvě platformy jsou relativně blízko sebe, a ne moc vysoko, aby si člověk přivykl této „tarzaní“ senzaci, další platformy jsou výše a dále od sebe, ale to už si budete tuto aktivitu užívat a nebudete chtít, aby jste se ocitli na konci. Celkem se „canopy“ v tomto parku skládá z 12 kabelů, tedy si 12x skočíte a zhoupnete se. Po vyčerpávajících aktivitách vám přijde k chuti oběd, který se bude podávat v místě aktivit (zahrnuto v ceně programu). Poté v podvečer návrat do hotelu.
  • Ubytování hotel Los Cipreses nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  8

  Guanacaste a Rincón de la Vieja

  Po snídani vyrazíte z hor Monteverde do provincie Guanacaste (130km, doba jízdy 2,5 hod). Rincón de la Vieja je kolosální vulkán, který byl také svatým symbolem dávných kultur, spolu s vyobrazením jaguára či velkého hada. Vulkán je dodnes aktivní a jeho činnost je patrná i během návštěvy Národního parku, kde na mnoha místech potkáte jezírka, ze kterých se kouří, jedná se o tzv.“fumaroly“, přírodní minerální jezírka, jejichž voda je ohřívaná právě vulkanickou činností sopky Rincón de la Vieja. Ubytováni budete v jednom z nejlepších hotelů Kostariky, ve famózní Haciendě Guachipelin!
  • Ubytování hotel Hacienda Guachipelin nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  9

  Dobrodružství na ranči i na vodě

  Ráno po východu slunce začnete projížďkou na koních v soukromé rezervaci Haciendy Guachipelin, budete svědky probouzejícího se tropického lesa a naskytnou se vám překrásné výhledy na vulkán Rincón de la Vieja. Po jízdě na koních se přesunete k řece Negro a zažijete akční jízdu tamní překrásnou přírodou – „tubing“ na Río Negro! Zkušený průvodce vám podá veškeré potřebné pokyny k tomu, abyste mi tuto jízdu maximálně užili. Po jízdě se bude podávat oběd /zahrnuto v ceně programu/. Odpoledne budete pokračovat na další vaše dobrodružství, tentokrát v korunách stromů – „canopy“! Projdete se i po závěsných mostech odkud budete mít doslova ptačí perspektivu a budete moci v klidu pozorovat džungli z výše. Také se zhoupnete jako Tarzan na speciálních „houpačkách“ mezi stromy. Na konci tohoto nezapomenutelného dne budete mít příležitost relaxace v termálních vodách Río Negro, které jsou obklopeny hustou džunglí a také je zde možnost využít sopečné bahno a vykoupat se v něm, obsahuje mnoho pro tělo příznivých minerálů.
  • Ubytování hotel Hacienda Guachipelin nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  10

  Pláž Samara

  Po snídani budete vyzvednuti jako vždy přímo ve vašem hotelu a vydáte se na poslední úsek vaší cesty, na jednu z nejkrásnějších pláží Kostariky, Samara (140km, doba jízdy 2,5 hod). Ubytujete se hned vedle pláže a během následujících 3 dnů vás čeká slunce, moře, relaxace nebo užívání si vodních aktivit! Najdete zde skvělé podmínky ke šnorchlování i potápění, jízdě na koních podél pláží a mnoho dalších.
  • Ubytování hotel Samara Palm Lodge nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  11

  Pláž Samara

  Volný den.
  • Ubytování hotel Samara Palm Lodge nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  12

  Pláž Samara

  Volný den.
  • Ubytování hotel Samara Palm Lodge nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  13

  Návrat do San José

  Po všech dnech plných zážitků a odpočinku, začne váš návrat zpět. Dopoledne ještě strávíte na pláži a odpoledne vás vyzvedne shuttle a pojedete zpět do hlavního města. Zbytek odpoledne a večera před odletem můžete využít k návštěvě centra San José nebo k relaxaci v hotelu.
  • Ubytování v hotelu Holiday Express Inn se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
  14

  Odlet Kostarika - Evropa

  Transfer na letiště podle času vašeho odletu.
  15

  Přílet do Evropy, Praha / Vídeň

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se