Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Velký okruh v Peru

Poptat zájezd

Velký okruh v Peru

95900 Kč

za osobu

Tajemná incká říše, Peru, vás překvapí svými kontrasty, moderním velkoměstem Lima, koloniálním městem Cusco, nejvýše položeným splavným jezerem na světě ve výšce 3.812 m.n.m. a kolosálním Machu Picchu jako poslední perlou na vaší cestě.

Velký okruh v Peru

Tajemná incká říše Peru vás překvapí svými kontrasty. Poznáte moderní velkoměsto Lima, vydáte se podél Pacifiku směrem na jih a vyjedete si na tzv.„malé Galapágy“ – ostrovy Ballestas s vyjímečnou faunou a flórou a u města Paracas se vám naskytne jedinečná možnost přeletu nad obrazci Nazca. Projdete si „bílé město“ Arequipa a dále stanete v majestátním Kaňonu Colca, který předčí i slavný americký Grand Canyon! Dále zamíříte na nejvýše položené splavné jezero světa, Titicaca, v nadmořské výšce 3.800 mnm – připravte se na chladnější podnebí! Z Puna se poplavíte po jezeře na proslavené rákosové ostrovy a seznámíte se s domorodci a jejich denními pracemi. Poté zamíříte do koloniálního města Cusco a vaše cesta bude  zakončena na kolosálním Machu Picchu, bez jehož prohlídky není možné opustit Peru.

Váš pobyt může být prodloužen o náš balíček Inka trail.

Destinace
Peru
Typ zájezdu
Poznávací okruhy
Celková cena
95 900 Kč
Délka zájezdu
15 dní
Strava
Snídaně / polopenze
Odlet
Praha / Vídeň

Cena zahrnuje

13x ubytování v hotelech 3*+ / 1 noc v nočním autobuse

Mezinárodní letenky Praha / Vídeň - Lima - Praha / Vídeň do výše 22.000 CZK

Vnitrostátní letenka Cusco – Lima do výše 4.000 CZK

Snídaně každý den / kromě nočního přejezdu busem

Obědy a večeře dle programu

Veškeré uvedené transfery moderním autem s A/C nebo linkovým busem s A/C (dle popisu)

Sdílené exkurze zahrnují dopravu z hotelu a zpět do hotelu minibusem s A/C a odborného průvodce v angličtině během celé doby všech výletů

Veškeré zmíněné plavby lodí jsou součástí exkurzí a jsou zahrnuté v ceně (Ostrovy Ballestas, Uros, Amatani, Taquile), odborní průvodci na palubě

Jízdenky klasickým vlakem třídy „Expedition“ do Aguas Calientes a busem na Machu Picchu a zpět

Macchu Picchu – privátní průvodce, včetně vstupného.

Anglicky mluvící lokální průvodce na všech zmíněných exkurzích programu

Vstupné a poplatky na všechna zmíněná místa v itineráři = památky (kostely, katedrály), Národní Parky, rezervace, archeologická naleziště během všech exkurzí v programu

24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Veškeré ubytovací taxy

Cestovní informace v Peru po příletu - detailní časy shuttlů, odjezdů na výlety, mapky, a další

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Příplatek za nadstandardní třídu vlaku do/z A.Calientes „Vistadome“ nebo „Hiram Bingham”

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme)

Nápoje a jídlo nezmíněné v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Cestovní zdravotní pojištění a pojištění storna (na přání zajistíme)

Doporučená rozšíření

  1

  Přelet Evropa - Peru, Lima

  Po příletu do Limy, náš řidič na vás bude čekat na letišti, přivítá vás a předá veškeré informace k vaší cestě, dá vám další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Pak budete zavezeni do vašeho hotelu v centru Limy.
  • Ubytování v hotelu El Tambo se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou (veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum)
  Veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum.
  2

  Lima, město králů

  Prohlídka města Limy, které je součástí kulturního dědictví UNESCO. Mezi vaše zastávky budou patřit hlavní náměstí, Katedrála, Arcibiskupský palác a radnice. Další na trase bude klášter Santo Domingo. Poté se přesunete do moderní čtvrti San Isidro a do proslulé čtvrti Miraflores, se zastávkou na "Parque del Amor", odkud se naskýtají neuvěřitelné výhledy na Tichý oceán. Sdílený výlet se skupinkou mezinárodních turistů, vyzvednuti budete ve vašem hotelu a zavezeni zpět do hotelu, průvodce během prohlídky v angličtině.
  • Ubytování v hotelu El Tambo se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou
  3

  Lima - Paracas a plavba na "malé Galapágy"

  Po snídani privátní transfer na autobusové nádraží a přejezd Lima – Paracas (4 hodiny, luxusní linkový autobus). Cesta lemuje pobřeží Pacifiku s nádhernými výhledy. Po příjezdu do Paracas vás privátní transfer zaveze z autobusového terminálu do hotelu. Odpoledne výlet lodí na tzv. mini Galapágy, ostrovy Ballestas. Tyto ostrovy jsou domovem stěhovavých mořských ptáků, mezi které patří pelikáni, kormoráni, rackové a další, kteří sdílejí území s koloniemi lachtanů. Společná plavba se skupinou turistů, průvodce v angličtině, transfery z/do hotelu jsou zahrnuty.
  • Ubytování v hotelu San Agustin Paracas Playa /pokoj s výhledem na oceán, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou. Bazén a lehátka k dispozici.
  4

  Paracas – Ica a návštěva Oáza jižní Ameriky & La Caravedo

  Privátní transfer z hotelu na autobusové nádraží a přejezd pohodlným linkovým autobusem do Ica (1,5 hodina cesty), kde budete očekáváni privátním řidičem, který vás zaveze do vašeho hotelu. Během odpoledního výletu navštívíte překrásnou oázu s lagunou La Huacachina, což byla dříve oblíbená destinace pro dovolenou peruánské vyšší třídy. Naskytnou se vám unikátní výhledy na tamní krajinu, oáza je obklopena písečnými dunami, palmami a barevnými domky. Na písečných dunách je možné využít některé z nabízených aktivit na čtyřkolkách apod. Další zastávkou bude nejstarší lihovar v Americe La Caravedo, kde se vyrábí peruánské typické Pisco z vinných hroznů. Ochutnávka je samozřejmostí a také je to dobrý tip na suvenýr z Peru.
  • Ubytování na luxusní usedlosti Viñas Queirolo, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou. Několik bazénů a zahrada k dispozici.
  5

  Noční přejezd Ica – Arequipa

  Fakultativně je možné na tento den zajistit přelet nad obrazci Nazca, let trvá 1 hod a 45 min, cena 190 USD. Let se realizuje v závislosti na dobrém počasí. Letadla startují z místního letiště v Ica. Během přeletu nad slavnými obrazci Nazca budete pozorovat několik postav, rostlin a živočichů vypracovaných v obrovském labyrintu přímek, lichoběžníků, trojúhelníků a spirál roztroušených v poušti. Obrazce zde zůstaly zachovány po celých 2000 let. V podvečer vác vyzvedne řidič v hotelu a zaveze vás na autobusové nádraží. Následuje noční přejezd z Icad´do Arequipa (luxusní dálkový autobus, sklápěcí sedačky, A/C, občerstvení, toaleta). Z větší části cesta lemuje Pacifik a jedná se o úsek proslavené Panamericany (silnice protínající celý americký kontinent). Přenocování v autobuse.
  6

  Dopolední prohlídka "bílého města" Arequipa a konventu St.Catalina

  Po příjezdu do Arequipy vás náš reprezentant zaveze z autobusového nádraží do vašeho hotelu. Dopolední odpočinek po cestě či vlastní průzkum okolí. Odpoledne poznávací okruh po městě „Ciudad Blanca", neboli "bílé město". Město bylo založeno již v roce 1540 a jeho historické centrum je téměř kompletně postaveno ze „sillaru" - bílý vulkanický kámen, odkud město dostalo i svůj název. Prohlédnete si hlavní náměstí, koloniální budovy, církevní stavby, krásné exponenty ze smíšeného barokního umění z XVII. století, spolu s barevnými freskami na San Ignacio Dome, také známým jako americká Sixtinská kaple. Návštěva zahrnuje také klášter Santa Catalina, který spíše než klášter, představuje krásnou historickou citadelu s čistě španělským stylem z Andalusie.
  • Ubytování v hotelu Casona Plaza, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou.
  7

  Arequipa - Kaňon Colca

  Ráno se vydáte z hotelu s průvodcem v angličtině a připojíte se k malé turistické skupince, další 3 dny budete cestovat společně s touto skupinkou a svým průvodcem. Nejprve zamíříte přes vesnici Yura a národní rezervaci Aguada Blanca a Pampa Cañahuas. Zastavíte u Patahuasi k malé přestávce a poté pokračujete do vesnice Chivay, oběd v některé místní typické restauraci. V podvečer ubytování a večeře v hotelu. Strava: snídaně – oběd - večeře
  • Ubytování v hotelu Casa Andina Classic Colca, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou.
  8

  Kaňon Colca – Puno

  Pokračujete se svým průvodcem a se skupinou směrem ke "Cruz del Condor", nejlepší místo, odkud můžete obdivovat Kaňon Colca a let majestátní kondorů, pokud to počasí dovolí.  Nezapomeňte, že Kaňon Colca je hlubší než jeho slavnější kolega americký Grand Canyon a tedy i tato zastávka je vyjímečná! Dále pokračujete navštívit několik tamních městeček s domorodci - Maca, Yanque a Chivay, v jednom z nich se naobědváte. Později přesun do Puno, které leží na břehu tajemného jezera Titicaca. Strava: snídaně - oběd
  • Ubytování v hotelu Hacienda Plaza de Armas, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou.
  9

  Plavba z Puna na Amantaní a noc strávená v domorodém příbytku

  Tento den vás čeká plavba s průvodcem a vaší skupinou turistů z Puna k ostrovu Taquile, který je vzdálen přibližně 35km a nachází se ve výšce 3.950m nad hladinou moře. Tamní kultura je velice stará, datuje se až zpět do pre-inckého období. Domorodí obyvatelé tam stále žijí podle starých tradic. Proslavili se výrobou tradičních peruánských obleků a kvalitního textilu. Díky tomu UNESCO vyhlásilo textilní umění na Taquile, jako mistrovské dílo nehmotného dědictví lidstva. Navštívíte komunitu Huayllano, jejíž členové vám předvedou jejich umělecké, farmářské a řemeslné aktivity. Poté se podává tradiční oběd. Odpoledne vyhlídka s nezapomenutelným výhledem na západ slunce. Návrat na večeři, servírována tradiční večeře domorodci a budete moci sdílet večerní aktivity s nimi. Strava: snídaně – oběd - večeře
  • Ubytování – místní domorodý dům uzpůsobený potřebám turistů a vybraný do programu.
  10

  Rákosové ostrovy Uros a plavba zpět do Puna

  Posnídáte v typickém místním domě a dopoledne si vyzkoušíte některé domorodé aktivity jako farmaření či vaření dle jejich způsobu apod. Poté pokračujete s průvodcem na plovoucí ostrovy Uros - skupina plovoucích ostrovů vytvořených ostrovany z rákosí. Místní žijí na těchto platformách a živí se lovem ryb a tvorbou řemeslných výrobků a jejich prodejem. Nachází se zde 55 ostrovů celkem a žije na nich přibližně 2000 lidí. Další ostrov Amantani se nachází ve výšce 4.150 m nad úrovní hladiny moře a je slavný díky svým terasám, kde domorodci farmařili. Pre-incké obyvatelstvo vyhlásilo tento ostrov za posvátný a i vy během návštěvy můžete pocítit závan mystické energie. Po skončení návštěvy plavba zpět do Puna a transfer z přístavu do hotelu v Punu.
  • Ubytování v hotelu Hacienda Plaza de Armas, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou.
  11

  Přejezd z Puna do koloniálního Cuzca

  Transfer z hotelu na autobusové nádraží a přejezd luxusním turistický autobusem do Cuzca. Cestuje se během dne a průvodce v angličtině je přítomen na palubě autobusu a během cesty jsou zahrnuty zastávky na turisticky zajímavých místech a průvodce podává výklad. Během cesty si můžete vychutnat nádhernou krajinu. Navštívíte La Raya, nejvyšší místo na cestě mezi Puno a Cuzco. Vynikající příležitost jedinečných fotek. Ruiny Racchi, známé jako "Boží chrám Wiracocha". Poslední zastávka Andahuaylilla. Oběd na trase v některé z typicky peruánských restaurací je zahrnutý v ceně. Po příjezdu do Cuzca budete očekávání naším reprezentantem na autobusovém terminálu a zavezeni do vašeho hotelu.
  • Ubytování v Boutique Hotel Maytaq Wasin, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou.
  12

  Cuzco - Posvátné údolí – Awanakancha – Ollantaytambo – Pisac

  Objevíte to nejlepší z Posvátného údolí Inků. Trasa začíná v Awanakancha, překrásném místě s jedinečnými výhledy a tradičními zvyky. Ollantaytambo, jedno z nejmonumentálnějších architektonických komplexů stare incké říše. Zároveň jedno z mála míst, kde španělští dobyvatelé prohráli důležitou bitvu o území. Proslavené andské terasy, vbudované do příkrých hor, tak aby se na nich dalo farmařit. Tradiční oběd v některé z místních restaurací. Po obědě návštěva proslaveného trhu Pisac.
  • Ubytování v hotelu Inkallpa Valle Sagrado, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou.
  13

  Svaté Údolí - Machu Picchu – Cuzco

  Transfer z vašeho hotelu na vlakové nádraží Ollantaytambo /přibližně 1,5 hod cesty/ a přesun dále vlakem do Agua Calientes /cca 2 hod cesty/. CELODENNÍ PRIVÁTNÍ PROHLÍDKA MACHU PICCHU s osobním průvodcem: Po příjezdu do A.Calientes budete očekávání místním certifikovaným průvodcem /v angličtině/. Během dne oběd v lokální restauraci, typické peruánské speciality. Zamíříte k vrcholu vaší cesty, k archeologickému nalezišti Machu Picchu. Prohlídka zahrnuje každou skulinu tohoto světového kulturního dědictví UNESCO. Budete mít i nějaký čas pro vlastní průzkum místa, fotky apod. Poté přesun autobusem zpět na nádraží do Aguas Calientes a cesta vlakem do Poroy, odkud vás náš řidič zaveze do vašeho hotelu v Cuzcu. Ubytování v Boutique Hotel Maytaq Wasin, se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou.
  14

  Polodenní prohlídka koloniálního města Cuzco

  Budete vyzvednuti ve vašem hotelu a poznáte město Cuzco, součást světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka začíná v chrámu Koricancha, starý Incký palác, hlavní centrum pro uctívání boha slunce, Inti. Poté, co Španělé podmanili Peru, řád dominikánů postavil krásný kostel nad základy tohoto chrámu: kostel Santo Domingo, který je tam dodnes. Váš další cíl bude Hlavní náměstí a později cesta pokračuje na Sacsayhuaman, pevnost postavená z obrovských kamenných bloků zkušeně tvarovaný Inky. Tato pevnost je strategicky umístěna na vrcholu kopce s výhledem na město Cuzco. Prohlídka bude pokračovat návštěvou třech archeologických nalezišť: Qenko, Puca-Pucara a Tambomachay, což byla velice důležitá náboženská a administrativní centra pro Inky. Nakonec navštívíte výtvarnou dílnu s názvem Inka Expression. Polodenní sdílená city tour, malá skupinka mezinárodních turistů a průvodce v angličtině. Odpoledne dle vašeho letového řádu transfer na letiště v Cuzcu a odlet do Prahy s přestupem v Limě a Evropě.
  15

  Přílet do Evropy, Praha / Vídeň

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se