Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Zájezd Tradiční Nikaragua

Reina Travel / Zájezd Tradiční Nikaragua
Poptat zájezd

Zájezd Tradiční Nikaragua

49900 Kč

za osobu

Pokud vás láká koloniální historie nejstarších měst celého kontinentu a krása přírody, jezera, sopky, pobřeží Atlantiku i Pacifiku, místní folklór, tak vás tato země příjemně potěší.

Zájezd Tradiční Nikaragua

Středoamerická země Nikaragua se teprve nechává svými turisty objevovat. V kráse a přírodních zajímavostech si Nikaragua nezadá s okolními středoamerickými zeměmi. Ale je chudší a také levnější. A ještě zde nejsou naplno rozvinuté turisticky atraktivní a komerční atrakce, což je vlastně docela lákavé, vidět původní zemi a kulturu. Pokud vás tedy láká koloniální historie nejstarších měst celého kontinentu a krása přírody, jezera, sopky, pobřeží Atlantiku i Pacifiku, místní folklór, tak vás tato země příjemně potěší.

Během cesty navštívíte Národní Park Masaya s vulkány a lagunami v kráterech, koloniální města Managua a Granada, také ostrov Isla Ometepe, což v jazyce nahuatl znamená „dvě hory“. Hustě obydlený ostrov Ometepe leží na rozlehlém jezeře Nikaragua (plocha 8.625km2) a je tvořen dvěma vulkány, které spojuje úzký istmus. Vulkány jsou stále aktivní a je vidět dým stoupající z jejich kráterů.

ODLETY DENNĚ. OD 2 OSOB.

Destinace
Nikaragua
Typ zájezdu
Poznávací
Celková cena
49 900 Kč
Délka zájezdu
7 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha

Galerie zájezdu

Cena zahrnuje

5 x ubytování, kategorie hotel 3-4* se snídaní (3 noci v Managua, 2 noci na Ometepe, 1 noc v Granadě)

leteckou přepravu Praha (nebo Vídeň) - Managua a zpět do výše 23.000 czk včetně letištních tax

Privátní transfery z letišť a na letiště zmíněná v programu

Výlety / exkurze zmíněné v programu, vč.anglicky/španělsky mluvícího průvodce

Vstupné do NP a atrakcí zmíněných v itineráři

Začátek programu kterýkoliv den na základě vašeho individuelního příletu do Managua (mimo Vánoc, Silvestra a Velikonoc)

Pojištění proti úpadku CK Reina Travel

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (nabízíme výhodné pojištění osob, zavazadel i storna zájezdu)

Strava nejmenovaná v programu

Fakultativní výlety

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Doporučená rozšíření

  1

  Přílet do Managua

  Přílet do Managua, uvítání na letišti naším místním zástupcem a transfer do vašeho hotelu. Volný zbytek dne k vlastnímu průzkumu města Managua.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Managua.
  2

  City Tour Managua a přírodní rezervace Chocoyero – El Brujo

  Váš průvodce vás vyzvedne po snídani v hotelu a vyjedete na kompletní city tour Managuou. Navštívíte historické centrum hlavního města, které bylo zničeno v roce 1972 silným zemětřesením. Poznáte jeho významné ulice a třídy, Lomas de Tiscapa, což je vulcanické vyvýšení v samotném městě Managua a má velký historický význam. V jeho středu se nachází laguna Tiscapa. Navštívíte muzeum kde jsou uchovány otisky Acahualinca (lidské otisky staré přes 6000 let). Dále pojedete do přírodní rezervace Chocoyero – El Brujo, což je úžasné místo, kde se ocitnete v krásné přírodě s hustou místní vegetací, poznáte plantáže kávovníků a banánovníků. V rezervaci najdete velké množství stezek kterými se můžete vydat a prozkoumat tuto nekonečně zelenou a věčně rozkvetlou oblast Nicaragui.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Managua.
  3

  Managua – San Jorge – ostrov Ometepe

  Po snídani v hotelu vás průvodce vezme na transfer a přejedete do přístavu Puerto de San Jorge, kde nasednete na trajekt a ten vás zaveze po jezeře Nicaragua na ostrov Isla Ometepe (v jazyce nahuatl „dvě hory“). Zde bude následovat fascinující okružní jízda po ostrově, navštívíte Punta Jesus Maria, mýtickou lagunu Charco Verde, muzeum Altagracia, kde budete moci obdivovat petroglyfy. Zbytek odpoledne volný k vlastnímu poznávání.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Ometepe.
  4

  Volný den na ostrově Ometepe

  Tento den je ponechán pouze pro vaše záměry. Na ostrově můžete využít casu sto různými způsoby a tedy podle vlastního přání. Procházka v tropické vegetaci po okolí, koupání v jezeře Nicaragua, kterému se díky jeho velikosti přezdívá také „sladké moře“. Máte možnost také vystoupat na některý z vulkánů, v tomto případě doporučujeme fakultativní exkurzi: Tour na vulkán Madera nebo Tour na vulkán Concepción.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Ometepe.
  5

  Ostrov Ometepe – San Jorge – Granada

  Po snídani transfer na trajekt a přejezd zpět do přístavu San Jorge a poté přejezd do Granady. Prohlídka s výkladem historickým městem Granada. Granada je nejstarší historické město amerického kontinentu. Průvodce vás během prohlídky tohoto úchvatného města seznámí s jeho hlavními ulicemi, kde budete moci obdivovat architekturu zdejších domů, které vás posunou v čase zpět do koloniální éry.

  Poté výlet lodí na Las Isletas na jezeře Nicaragua. Když Mombacho sopka vybuchla před tisíci lety, tak síla výbuchu dohodila obrovské kameny až do jezera Nikaragua. V důsledku této silné erupce bylo vytvořeno 365 ostrůvků před Granadou. Ostrůvky se liší ve velikosti, od několika sto čtverečných metrů a více než sto hektarů. Tyto malé ostrovy, tzv. „Las Isletas“ slouží různým účelům. Existuje komunita asi 1200 lidí, kteří žijí na těchto ostrůvcích. Většina z nich jsou rybáři. Další ostrovy jsou zázemím pro hotely nebo luxusní domy. Zbytek jsou neobydlené ostrůvky s porosty palem vhodné pro výlety a piknik.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Granada.
  6

  Granada – vyhlídka Catarina – vulkán Masaya – Managua

  Po snídani v hotelu zamíříte k prvnímu bodu vašeho dne, k vyhlídce Catarina odkud budete mít úžasný výhled na lagunu Apoyo. Dále pojedete do Národního Parku Volkán Masaya, kde spatříte fascinující vulkán Masaya, známý také pod přezdívkou „brána do pekla“. Dostanete se až k jeho krátetu, kde budete moci pozorovat geologickou činnost na povrchu, která je způsobena tímto aktivním vulkánem. Také navštívíte muzeum NP Masaya, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o geologických formacích Nicaragui a její fauně a flóře. Dále se zastavíte i na místním trhu s uměleckými ručně vyráběnými výrobky z keramiky, bambusu apod. v době oběda navštívíte ještě mestečko Catarina, kde leží největší laguna v zemi a odkud jsou nejkrásnější výhledy do okolí. Zde se bude podávat oběd (incl.). Odpoledne návrat do hotelu.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Managua.
  7

  Odlet

  Dle vašeho letového plánu budete mít připraven transfer z hotelu na letiště.
  • Návrat do Evropy či přelet do jiné destinace v Jižní či Střední Americe v případě prodloužení zájezdu.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se