Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Zájezd To nejlepší z Kostariky

Reina Travel / Zájezd To nejlepší z Kostariky
Poptat zájezd

Zájezd To nejlepší z Kostariky

81300 Kč

za osobu

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže a exotickou přírodu.

Zájezd To nejlepší z Kostariky

INDIVIDUÁLNÍ ZÁJEZD – TERMÍN DLE POŽADAVKU – CELOROČNĚ

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200km na šířku. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže, exotickou přírodu a nespočet možností vašeho vyžití!

Navštívíte aktivní i vyhaslé vulkány, termální přírodní koupele v jezírkáchnejslavnější sopku Kostariky vulkán Arenal. Projedete kanály NP Tortuguero, kde si během pobytu užijete jedinečný servis plnou penzí, pláže Atlantiku a tamní prales, který de liší od ostatních. Další zastávka bude v NP Cahuita, který se pyšní nekrásnějšími plážemi Atlantiku. V horském městečku Monteverde poznáte typický mlžný les, projdete se na závěsných mostech v korunách stromů a projedete se po lanech během aktivity „canopy“. Poté vás bude očekávat slavný NP Manuel Antonio a pobřeží Pacifiku. Tento Národní Park je nezapomenutelnou procházkou rajskou zahradou, kde spatříte na jednom místě neskutečné množství druhů nejrůznější fauny a flóry, opice, leguány, tropické motýly, ještěrky, několik druhů orchidejí a sněhobílé písečné pláže.

Jak říkají domorodci – Pura Vida!

Aktuální vstupní podmínky do Kostariky:

 • – Není nutný PCR test ani karanténa
 • – PCR test nebo antigenní test vyžadují letecké společnosti z důvodu letištního tranzitu v Německu, Holandsku, Francii apod. Přesné požadavky ohledně PCR / antigenního testu vám poskytneme s ohledem na vaši leteckou společnost a tranzitní letiště
 • – Cestovní zdravotní pojištění kryjící i případné výlohy léčby C19 nebo nařízené karantény V Kostarice, výše krytí min.20.000 USD na léčebné výlohy a 2.000 USD na ubytování v karanténě
 • – Vyplnění zdravotního formuláře max.48 hod před odletem https://salud.go.cr/ – úspěšná registrace a přiložení dokladu o cestovním zdravotním pojištění vygeneruje QR kód, který je nutný pro vstup do Kostariky
Destinace
Kostarika
Typ zájezdu
Poznávací okruhy
Celková cena
81 300 Kč
Délka zájezdů
15 dní
Strava
Snídaně / polopenze
Odlet
Praha / Vídeň

Cena zahrnuje

14x ubytování v hotelech kategorie 3* a 4* se snídaní či polopenzí

Mezinárodní letenky Praha / Vídeň – Kostarika a zpět, s přestupy, do výše 20.000 czk/osoba

Obědy či večeře v rámci programu dle popisu v itineráři, nezahrnují nápoje

Veškeré vstupné do Národních Parků či rezervací, které jsou součástí výletů itineráře, kromě NP Tortuguero (15 USD/ osoba, nutno zakoupit na místě)

Transfer letiště – hotel v centru San José po příletu = privátní auto s řidičem

Ostatní transfery formou malých shuttlů (vyzvednutí ve VAŠEM hotelu a přímá cesta do VAŠEHO dalšího hotelu)

Lodní transfery přes jezero Arenal, lodní transfer v Tortugueru tam a zpět

Zpáteční transfer hotel v San José na letiště formou shuttlu

Plná penze během pobytu v NP Tortuguero (bez nápojů)

Výlety / exkurze během pobytu v NO Tortuguero zajištěny exkluzivně pro klienty hotelu ve kerém budete ubytováni, vč.anglicky mluvícího průvodce

Trek s anglicky mluvícím průvodcem pod vulkánem Arenal (sdílená tour)

Vstupné do termálů Hot Springs Baldi vč.bufetové večeře

Vstup na závěsné mosty v Monteverde, včetně aktivity „canopy`` na 12 kabelů

Polodenní trek Národním Parkem Manuel Antonio, lokální průvodce v anj (sdílená tour)

24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Veškeré ubytovací taxy

Cestovní informace v Kostarice po příletu - detailní časy shuttlů, odjezdů na výlety, mapky, a další

Cena nezahrnuje

Vstupné do Národního Parku Tortuguero = 15 USD/osoba (nutno zakoupit na místě)

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme)

Nápoje a jídlo nezmíněné v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Cestovní zdravotní pojištění a pojištění storna (na přání zajistíme)

Doporučená rozšíření

  1

  Přelet Evropa - Kostarika

  Vítáme Vás v Kostarice! Jakmile přiletíte do Kostariky, náš řidič na vás bude čekat na letišti, přivítá vás a předá veškeré informace k vaší cestě, dá vám další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Pak budete zavezeni privátním autem do vašeho hotelu v hlavním městě San José.
  • Ubytování v hotelu Villa Tournon se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
  Veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum.
  2

  Národní park Tortuguero

  V ranních hodinách vás vyzvedne malý shuttle transfer přímo ve vašem hotelu a pojedete do Národního Parku Tortuguero. V Siquirres bude zastávka na tropickou snídani či oběd, dle vašeho jízdního řádu a odtamtud pokračujete do přístavu Pavona, kde se nalodíte na malou motorovou loď, která vás zaveze až do vaší lodge. Během této cesty lodí již budete pozorovat mnoho druhů tamního ptactva a dalších druhů zvířat tolik typických právě pro tuto oblast Kostariky. Ještě před příjezdem k vaší lodgi proběhne malá přestávka v malebné vesničce Tortuguero, kde se setkáte s místními domorodci. Poté zamíříte do Turtle Beach Lodge, kde vás již bude očekávat typický karibský oběd. Pobyt v Tortugueru je vždy zajištěn s plnou penzí. Odpoledne volný čas pro relaxaci na hamakách na terasách a v tamní tropické zahradě a můžete prozkoumat okolní pláže. Ve večerních hodinách se servíruje typická karibská večeře. Fakultativně je možné využít některé z nočních vyjížděk lodí po okolních kanálech a pozorovat noční život Národního Parku Tortuguero.
  • Ubytování v Turtle Beach Lodge či podobná lodge, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Plná penze.
  3

  Trek deštným pralesem a Tour po vodních kanálech Tortuguera

  Po snídani odplouvá vaše loď, která vás zaveze na trek deštným pralesem Tortuguera. S odborným průvodcem se vypravíte na výlet do deštného pralesa, kde se můžete setkat tváří v tvář s džunglí a některými z lesních zvířat, jako jsou opice, lenochodi, leguáni a různými druhy ptáků, jako tukani a mnoho dalších. Návrat do hotelu na oběd a v odpoledních hodinách pojedete na druhou část výpravy, tentokrát po vodních kanálech Tortuguera, budete objevovat bohatou biodiverzitu Tortuguera. Stejně jako při dopoledním treku budete mít možnost spatřit mnoho dalších druhů zdejších exotických zvířat a poznat mnoho krás deštného pralesa. Po návratu do hotelu se bude podávat vynikající večeře.
  • Ubytování v Turtle Beach Lodge či podobná lodge, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Plná penze.
  4

  Karibik, Národní Park Cahuita

  Po snídani odjezd z vašeho hotelu, motorovou lodí do přístavu Pavona, malý shuttle vás zaveze do Guapiles, kde si vychutnáte oběd z výhradně lokálních čerstvých surovin (zahrnuto v ceně) a poté budete pokračovat shuttlem do překrásné oblasti Národního Parku Cahuita, kde neustále září karibské slunce na jedny z nejkrásnějších pláží Kostariky. Po setmění na mnoha místech uslyšíte hudbu reggae a na každém kroku budete moci ochutnávat vynikající čerstvé ovocné koktajly!
  • Ubytování hotel El Encanto nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  5

  Karibik, Národní Park Cahuita

  Tento den máte plně k dispozici pro vlastní aktivity. V Národním parku Cahuita můžete poznávat bohatou faunu a flóru, můžete se rozhodnout pro návštěvu indiánské rezervace, jízdu na koních po plážích, turistiku po okolí, je možné si vypůjčit kola nebo využít některé z mnoha vodních aktivit na plážích atd. Hotel také disponuje mnoha možnostmi výletů a dostane se vám podrobných informací.
  • Ubytování hotel El Encanto nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  6

  Městečko La Fortuna a Vulkán Arenal

  Po snídani vás vyzvedne ve vašem hotelu shuttle a pojedete do vaší další destinace, do krásného městečka La Fortuna nad kterým se tyčí dosud aktivní vulkán Arenal. Vzdálenost z Puerto Viejo do Arenalu trvá cca 4-5 hodin jízdy. Odpoledne se můžete těšit na relaxaci v Hot Springs Baldi, horké minerální prameny s množstvím bazénků s vodou různé teploty, s překrásnou tropickou zahradou okolo. Z hotelu do Hot Springs Baldi můžete jít buď pěšky nebo taxíkem. V hotelu vám mohou zavolat taxi pro přejezd, cena přejezdu je cca 5 USD. Pěšky cesta k horkým pramenům trvá cca 40min, mapka je k dispozici na recepci hotelu. Večer budete mít k dispozici otevřený bufet na večeři přímo v tropických zahradách horkých pramenů Baldi. (zahrnuto v ceně programu). Později večer návrat do hotelu dle vlastní volby pěšky nebo taxíkem.
  • Ubytování hotel Arenal Manoa nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  7

  Národní Park Arenal

  V ranních hodinách vás průvodce zavede na jedinečný trek pod vulkán Arenal, kde se projdete po zatvrdlých lávových polích a ještě z větší blízkosti pozorovat aktivní vulkán a vyvěrání lávy. Během treku se seznámíte se zdejší odlišnou faunou a flórou a zaznamenáte mnoho rozdílů ve srovnání s vaší předchozí destinací. Dále spatříte některá tamní zvířata, jako jsou opice a také mnoho ptáků, včetně tukanů! Odpoledne máte k dispozici pro vlastní aktivity, opět hotel vám nabídne některé fakultativní aktivity nebo se vydáte sami na průzkum okolí po městečku La Fortuna či ke 40m vysokému vodopádu La Fortuna.
  • Ubytování hotel Arenal Manoa nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  8

  Národní Park Monteverde mlžný les

  Ráno po snídani vás opět vyzvedne shuttle ve vašem hotelu a budete pokračovat v dobrodružství. Tentokrát pojedete do deštného (přesněji nazývaného „mlžného“) pralesa Monteverde. První shuttlle vás zaveze z hotelu na břeh obrovského jezera Arenal, které přejedete trajektem. Na druhém břehu vás již bude očekávat další shuttle, a ten vás zaveze již přímo do Monteverde, do vašeho hotelu. Tento kombinovaný způsob dopravy Arenal – Monteverde je časově úspornější než jet bez přestupu, ale objíždět celé jezero. Během cesty si vychutnáte přírodu, krásné jezero Arenal a budete pozorovat změny krajiny a flóry až do horského města. Po příjezdu na hotel v Monteverde budete mít odpoledne k dispozici, doporučujeme návštěvu Santa Elena, „žabího jezírka“ a také Butterfly Garden s neuvěřitelným množstvím druhů překrásných tropických motýlů. Také můžete navštívit oblíbený Tree Top Restaurant!
  • Ubytování hotel Los Cipreses nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  9

  Monteverde a závěsné mosty s „chůzí v oblacích“ a canopy

  Tento den budete mít příležitost vidět opravdu zblízka mlžný les a to z netradiční ptačí perspektivy díky závěsným mostům, které jsou dlouhé celkem 3100m a jsou složeny ze 7 závěsných mostů. Nejvyšší most se nachází ve výšce 80m nad zemí - úchvatná podívaná! Později si vyzkoušíte velice zábavnou, trochu adrenalinovou, aktivitu „canopy“, neboli "zip-line". Předem se vám dostane veškerých bezpečnostních instrukcí, včetně zapůjčené výbavy a poté se již budete moci zhoupnout od jedné platformy k další a další. První dvě platformy jsou relativně blízko sebe a ne moc vysoko, aby si člověk přivykl této „tarzaní“ senzaci, další platformy jsou výše a dále od sebe, ale to už si budete tuto aktivitu užívat a nebudete chtít, aby jste se ocitli na konci. Celkem se „canopy“ v tomto parku skládá z 12 kabelů, tedy si 12x skočíte a zhoupnete se. Po vyčerpávajících aktivitách vám přijde k chuti oběd, který se bude podávat v místě aktivit (zahrnuto v ceně programu). Poté v podvečer návrat do hotelu.
  • Ubytování hotel Los Cipreses nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  10

  Národní park Manuel Antonio

  Po snídani vaše cesta pokračuje směrem k regionu Středního Pacifiku, do Národního Parku Manuel Antonio. Shuttle vás opět vyzvedne v hotelu a zaveze vás do vašeho hotelu. Národní park Manuel Antonio je považován za jeden z nejkrásnějších parků v Kostarice, obklopen exotickými bílými písečnými plážemi, ideální pro koupání a seznámení se s tropickým pralesem a volně žijícími exotickými živočichy. Odpoledne po příjezdu je volno pro vlastní využití.
  • Ubytování hotel Cabinas Espadillas nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  11

  Trek Národním Parkem Manuel Antonio

  Ráno vás vyzvedne průvodce v hotelu a vydáte se na lehký trek do Národního Parku. Budete mít skvělou příležitost vidět bohatou flóru a faunu, zvířata, jako opice, mývaly, hady a různé druhy ptáků. Kdybyste je neviděli úplně na první pohled, náš průvodce vám pomůže je najít. Odpoledne si můžete užívat křišťálově čisté vody Pacifiku, místní vodní sporty a šnorchlování.
  • Ubytování hotel Cabinas Espadillas nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  12

  Národní Park Manuel Antonio, volný den

  Vlastní aktitivy, mnoho fakultativních aktivit v hotelu na výběr, odpočinek.
  • Ubytování hotel Cabinas Espadillas nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  13

  Návrat do San José

  Po všech dnech plných zážitků a odpočinku, začne váš návrat zpět, vyzvedne vás shuttle a pojedete zpět do hlavního města. Zbytek odpoledne a večera před odletem můžete využít k návštěvě centra San José nebo k relaxaci v hotelu.
  • Ubytování v hotelu Villa Tournon se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
  14

  Odlet Kostarika - Evropa

  Transfer na letiště podle času vašeho odletu.
  15

  Přílet do Evropy, Praha / Vídeň

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se