Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Zájezd Dobrodružná Kostarika

Reina Travel / Zájezd Dobrodružná Kostarika
Poptat zájezd

Zájezd Dobrodružná Kostarika

69900 Kč

za osobu

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku.

Zájezd Dobrodružná Kostarika

INDIVIDUÁLNÍ ZÁJEZD – TERMÍN DLE POŽADAVKU – CELOROČNĚ

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže, lákavá dobrodružství, exotickou přírodu, aktivní i vyhaslé vulkány, termální přírodní koupele, kulturní bohatství a také milé a vřelé místní obyvatele. To vše můžete poznat i v průběhu tohoto zájezdu.

Aktuální vstupní podmínky do Kostariky:

 • – Není nutný PCR test ani karanténa
 • – PCR test nebo antigenní test vyžadují letecké společnosti z důvodu letištního tranzitu v Německu, Holandsku, Francii apod. Přesné požadavky ohledně PCR / antigenního testu vám poskytneme s ohledem na vaši leteckou společnost a tranzitní letiště
 • – Cestovní zdravotní pojištění kryjící i případné výlohy léčby C19 nebo nařízené karantény V Kostarice, výše krytí min.20.000 USD na léčebné výlohy a 2.000 USD na ubytování v karanténě
 • – Vyplnění zdravotního formuláře max.48 hod před odletem https://salud.go.cr/ – úspěšná registrace a přiložení dokladu o cestovním zdravotním pojištění vygeneruje QR kód, který je nutný pro vstup do Kostariky
Destinace
Kostarika
Typ zájezdu
Poznávací
Celková cena
69.900 Kč
Délka zájezdu
11 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Dle volby

Galerie zájezdu

Cena zahrnuje

9x ubytování v hotelech kategorie 3* a 4* se snídaní

Letecká přeprava Praha (nebo Vídeň) - San José, Kostarika a zpět, do výše 20.000 CZK, vč.odbaveného zavazadla

Kompletní doprava během programu /turistické shuttly ``door to door``

Veškeré jmenované výlety v itineráři s anglicky mluvícím průvodcem

V itineráři zmiňované obědy či večeře

Ubytovací taxy

24 hod asistence na telefonu

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety a aktivity

V itineráři nezmíněné obědy a večeře, nápoje

Extra objednávky v hotelu (praní prádla, telefonní hovory, room service apod.)

Cestovní zdravotní pojištění a pojištění storna (na přání zajistíme)

Doporučená rozšíření

  1

  Přílet do hlavního města San José, Kostarika

  Po příletu budete na letišti očekáváni naším místním zástupcem a privátní transfer vás zaveze do vašeho hotelu, ve kterém strávíte následující 2 noci.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj, vlastní koupelna (Hotel Autentico 4* nebo podobný), San José.
  2

  Sopka Poás a kávová farma

  Brzy ráno vás vyzvedne váš průvodce (v anj) a pojedete do provincie Alajuela (40min). Po cestě vzhůru k sopce Poás budete moci obdivovat krásu přírody, uvidíte kávové plantáže a jahodové farmy. Ochutnávka kávy na Doka Coffee Plantation a poté se seznámíte s procesem a technikami pěstování a zpracování této žádané rostliny. Po návštěvě kávové plantáže bude vaše cesta pokračovat k sopce Poás, nejnavštěvovanějšího Národního Parku Kostariky. Budete ohromeni impozantním kráterem a seznámeni s různými typy ekosystémů v tomto Národním Parku. Okolo poledne návrat do vašeho hotelu v San José a volné odpoledne pro vlastní návštěvu muzea zlata a centra San José.

  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj, vlastní koupelna (Hotel Autentico 4* nebo podobný), San José.
  3

  Sopka Arenal

  Po snídani vás vyzvedne řidič v lobby vašeho hotelu a pojedete "door to door" shuttlem ze San José do městečka La Fortuna, které je na samém úpatí sopky Arenal. Odpoledne navštívíte termální lázně Baldi Hot Springs, zážitek který by neměl opomenout žádný návštěvník oblasti Arenalu. Najdete zde mnoho termálních bazénků s různou teplotou vody (vždy nad 28oC) a také několik skluzavek do vody, vodní kaskády a jezírka ideální k relaxaci, zahradu s hustou tropickou vegetaci, ale také vodní bar se širokou nabídkou koktejlů a barovými židlemi pod vodou. Voda je zde velice bohatá na minerály a zdejší koupele jsou proslulé. Navíc obklopeni hustou středoamerickou vegetací, za poslechu zvuků nedaleké džungle se jedná o jedinečný zážitek! Během večera se bude podávat bufetová večeře (zahrnuto v ceně programu). Později večer návrat do hotelu.

  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj, vlastní koupelna (Hotel La Pradera 3* nebo podobný), La Fortuna.
  4

  Volný den

  Okolí sopky Arenal a města la Fortuna nabízí velké množství různých aktivit k poznání této krásné oblasti. Můžete se vydat na lehký trek do Národního Parku Arenal nebo se vydat na „kajaktour“ po jezeru Arenal, odkud je překrásný výhled na sopku Arenal nebo můžete jet lodí po řece Cano Negro a využít skvělé příležitosti k pozorování nejrůznějších druhů tropických zvířat, také můžete jít obdivovat zdejší vodopád La Fortuna vysoký neuvěřitelných 40m! Vodopád je dostupný pěší procházkou přímo z městečka La Fortuna, okolo 1 hod cesty.

  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj, vlastní koupelna (Hotel La Pradera 3* nebo podobný), La Fortuna
  5

  Monteverde Mlžný les

  Po snídani vás opět vyzvedne v lobby vašeho hotelu váš řidič a pojedete přímým shuttlem do vaší další destinace (přímo do vašeho hotelu), do malebného horského městečka Monteverde. Tato oblast je známá svým chladnějším horským klimatem, svou rozmanitostí fauny i flóry a hlavně zdejším mlžným lesem! Odpoledne po příjezdu budete mít příležitost k návštěvu serpéntária, městečka Santa Elena a můžete si dát večeři v proslulé restaurace Top Tree.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj, vlastní koupelna (Los Cipreses 3* nebo podobný), Monteverde.
  6

  Závěsné mosty – chůze v oblacích

  Po snídani vás průvodce vyzvedne v lobby vašeho hotelu a vyrazíte na nezapomenutelnou aktivitu tzv. „walk in the sky", tedy chůzi v oblacích! Po krátké cestě minivanem (10 min) přijedete do Adventure Parku. Zde jsou odborníci na chůzi v korunách stromů. Jedná se o jedinečný zážitek, závěsné mosty vedou mezi korunami stromů a vy tak máte jedinečnou příležitost zblízka spatřit různé druhy opic i tropických ptáků. Stezka vede skrz mlžný les a tak zároveň poznáte i tuto přírodní krásu. Stezka je dlouhá 2,5 km, nicméně doba procházky trvá většinou přes 2 hodiny, podle vašeho zájmu pozorovat okolí. Individuálně je možné si na místě vyzkoušet zábavnou adrenalinovou aktivitu canopy neboli zip-line. Později odpoledne budete zavezeni zpět do vašeho hotelu.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj, vlastní koupelna (Los Cipreses 3* nebo podobný), Monteverde.
  7

  Pláže Pacifiku Tamarindo nebo Sámara Beach

  Po snídani pojedete z hor Monteverde do další překrásné oblasti Kostariky a to na pacifické pláže Tamarindo nebo Sámara Beach (podle vaší volby). Tento a následující den je vyhrazen pro váš odpočinek na pláži nebo k výběru některé ze zdejších nabízených aktivit. Můžete si za malý poplatek zapůjčit surf a zkusit to na vlnách oceánu, sami nebo s instruktorem, můžete se jít potápět a nebo šnorchlovat. Také si zde můžete zapůjčit čtyřkolku a navštívit sousední pláže... způsobů jak si užívat na plážích podél Tichého Oceánu zde najdete opravdu mnoho.
  • Hotel kat.3-4*, DBL pokoje se snídaní, DBL pokoj, vlastní koupelna, Tamarindo nebo Sámara Beach
  8

  Relax na plážích Pacifiku Tamarindo nebo Sámara Beach

  Volný den k odpočinku nebo k zábavě díky široké nabídce vodních aktivit.
  • Hotel kat.3-4*, DBL pokoje se snídaní, DBL pokoj, vlastní koupelna, Tamarindo nebo Sámara Beach
  9

  Tamarindo / Sámara Beach – San José

  Po všech dnech nový zážitků se vydáte na vaší cestu zpět do hlavního města San José. Vyzvedne vás opět řidič ve vašem hotelu a zaveze do vašeho hotelu v San José.
  • Hotel kat.3-4*, DBL pokoje se snídaní, vlastní koupelna (Hotel Holiday Express Inn nebo podobné poblíž letiště), San José.
  10

  Odlet

  Dle vašeho letového plánu vás bude očekávat transfer a zaveze vás na mezinárodní letiště San José.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se