Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Kostarika: rajská zahrada střední Ameriky

Reina Travel / Kostarika: rajská zahrada střední Ameriky
Poptat zájezd

Kostarika: rajská zahrada střední Ameriky

79900 Kč

za osobu

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže a exotickou přírodu.

Kostarika: rajská zahrada střední Ameriky

INDIVIDUÁLNÍ ZÁJEZD – TERMÍN DLE POŽADAVKU – CELOROČNĚ

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže, exotickou přírodu a nespočet možností vašeho vyžití!

Navštívíte Národní Park Tortuguero s jeho vodními kanály a deštným pralesem s jedinečnou faunou a flórou nebo pláží plnou hvězdic. Dále zamíříte pod věhlasný vulkán Arenal, okusíte termální koupele v jezírkách Baldi Hot Springs a navštívíte lávová pole Arenalu.  V horském městečku Monteverde poznáte typický mlžný les, projdete se na závěsných mostech v korunách stromů a projedete se po lanech během aktivity „canopy“. Poté vás bude očekávat slavný NP Manuel Antonio a pobřeží Pacifiku. Tento Národní Park je nezapomenutelnou procházkou rajskou zahradou, kde spatříte na jednom místě neskutečné množství druhů nejrůznější fauny a flóry, opice, leguány, tropické motýly, ještěrky, několik druhů orchidejí a sněhobílé písečné pláže.

Aktuální vstupní podmínky do Kostariky:

 • – Není nutný PCR test ani karanténa
 • – PCR test nebo antigenní test vyžadují letecké společnosti z důvodu letištního tranzitu v Německu, Holandsku, Francii apod. Přesné požadavky ohledně PCR / antigenního testu vám poskytneme s ohledem na vaši leteckou společnost a tranzitní letiště
 • – Cestovní zdravotní pojištění kryjící i případné výlohy léčby C19 nebo nařízené karantény V Kostarice, výše krytí min.20.000 USD na léčebné výlohy a 2.000 USD na ubytování v karanténě
 • – Vyplnění zdravotního formuláře max.48 hod před odletem https://salud.go.cr/ – úspěšná registrace a přiložení dokladu o cestovním zdravotním pojištění vygeneruje QR kód, který je nutný pro vstup do Kostariky
Destinace
Kostarika
Typ zájezdu
Poznávací okruhy
Celková cena
79 900 Kč
Délka zájezdů
13 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha / Vídeň

Cena zahrnuje

11x ubytování v hotelech kategorie 3*a 4* se snídaní

Mezinárodní letenky Praha / Vídeň – Kostarika a zpět, s přestupy, do výše 22.000 czk/osoba

Obědy či večeře v rámci programu dle popisu v itineráři, nezahrnují nápoje

Veškeré vstupné do NP, které jsou součástí výletů itineráře /kromě NP Tortuguero a NP M.Antonio, vstupné 15 Usd/osoba se platí na místě/

Veškeré transfery formou malých shuttlů (vyzvednutí ve VAŠEM hotelu a přímá cesta do VAŠEHO dalšího hotelu)

Vstupné do termálů Hot Springs Baldi vč.bufetové večeře

Celodenní výlet v NP Tortuguero, vč.dopravy a průvodce v anj

Pobyt v NP Tortuguero s plnou penzí

Plavba mangrovy z NP M.Antonio, vč.dopravy a průvodce v anj

24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Veškeré ubytovací taxy

Cestovní informace v Kostarice po příletu - detailní časy shuttlů, odjezdů na výlety, mapky, a další

Cena nezahrnuje

Vstupné do Národního Parku Tortuguero 15 Usd/osoba

Vstupné do Národního Parku M.Antonio 15 Usd/osoba

Odletová taxa z Kostariky 29 Usd/osoba (někdy je již součástí letenek)

Cestovní zdravotní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme)

Nápoje a jídlo nezmíněné v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Doporučená rozšíření

  1

  Přelet Evropa - Kostarika

  Vítáme Vás v Kostarice! Jakmile přiletíte do Kostariky, náš řidič na vás bude čekat na letišti, přivítá vás a předá veškeré informace k vaší cestě, dá vám další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Pak budete zavezeni privátním autem do vašeho hotelu v hlavním městě San José.
  • Ubytování v hotelu Prezident 4* se snídaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
  Veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum.
  2

  Národní Park Tortuguero

  Brzy ráno odjezd z hlavního města do Karibiku Kostariky - do Tortuguera, kterému se někdy přezdívá jako „Amazonie Kostariky“ díky svým deštným pralesů a tamní bohaté fauně a flóře. Cesta trvá necelé 4 hodiny a poté ještě téměř hodiny motorovým člunem do vaší lodge, jedné z nejlepších, které jsou v Tortugueru k dispozici. Již během cesty člunem z přístavu budete mít možnost pozorovat tamní jedinečné prostředí, tak rozdílné od zbytku Kostariky. Pobyt v Tortugueru je s plnou penzí a budete mít příležitost ochutnat ty nejlepší speciality kostarické kuchyně v lodgi kategorie 4*. Po příjezdu do lodge budete moci relaxovat v tropické zahradě u bazénu a večer se bude podávat výborná večeře.
  • Ubytování hotel Aninga Lodge 4* nebo Evergreen Lodge 4*, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Plná penze.
  3

  Trek deštným pralesem a odpolední plavba vodními kanály

  Tento den vás průvodce zavede na trek deštným pralesem. Ocitnete se tváří v tvář zdejší džungli a budete mít nesčetně příležitostí setkat se se zvířaty jako opice, leguáni, lenochodi a nejrůznějšími druhy exotických ptáků. Na oběd se vrátíte do hotelu (zahrnut v ceně programu) a během odpoledne vyplujete na vodní tour po zdejších kanálech, objevíte zdejší různorodost fauny a flóry. V podvečer návrat do hotelu a večeře (zahrnutá v ceně programu).
  • Ubytování hotel Aninga Lodge 4* nebo Evergreen Lodge 4*, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Plná penze.
  4

  Městečko La Fortuna a vulkán Arenal

  Po snídani odplujete zpět do přístavu Pavona a zamíříte do Guápiles. Přestávka v restauraci s tropickou zahradou a výtečný oběd. Dále následuje přesun do vaší další destinace, do krásného městečka La Fortuna nad kterým se tyčí dosud aktivní vulkán Arenal. Odpoledne a večer se můžete těšit na relaxaci v Hot Springs Baldi, horké minerální prameny s množstvím bazénků s minerální vodou různé teploty, s překrásnou tropickou zahradou okolo. Z hotelu do Hot Springs Baldi můžete jít buď pěšky nebo taxíkem (cena přejezdu je cca 5 USD). Pěšky cesta k horkým pramenům trvá cca 40min, mapka je k dispozici na recepci hotelu. Večer budete mít k dispozici otevřený bufet na večeři přímo v tropických zahradách horkých pramenů Baldi. (zahrnuto v ceně programu). Později večer návrat do hotelu dle vlastní volby pěšky nebo taxíkem.
  • Ubytování hotel Las Flores nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  5

  Volný den v Arenalu

  Samostatně můžete navštívit Národní park Arenal, projít se po zatuhlé lávě apod. Na odpoledne doporučujeme návštěvu 40m vysokého vodopádu la Fortuna, cesta k němu je jednoduchá, byť náročná co se počtu schodů týče, v hotelu vám na mapce rádi označí přesnou trasu jak se k vodopádu dostat (cca 30 min chůze).
  • Ubytování hotel Las Flores nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  6

  Mlžný les a horské město Monteverde

  Ráno po snídani vás opět vyzvedne shuttle ve vašem hotelu a budete pokračovat v dobrodružství. Tentokrát pojedete do deštného (přesněji nazývaného „mlžného“) pralesa Monteverde. Během cesty si vychutnáte přírodu, krásné jezero Arenal a budete pozorovat změny krajiny a flóry až do horského města. Po příjezdu na hotel v Monteverde odpoledne zamíříte na návštěvu kávové farmy. Kostarika je jedním z největších vývozců kávy na světě a kvalitní kávu z Kostariky najdete například i v řetězcích jako Starbucks. Během návštěvy se seznámíte s pěstováním kávy, s procesem jejího zpracování, samozřejmostí je i ochutnávka několika druhů kávy! Dále také doporučujeme návštěvu Santa Elena, „žabího jezírka“ a také Butterfly Garden s neuvěřitelným množstvím druhů překrásných tropických motýlů. Také můžete navštívit oblíbený Tree Top Restaurant!
  • Ubytování hotel Cala Lodge nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  7

  Monteverde a závěsné mosty s „chůzí v oblacích“ a canopy

  Tento den budete mít příležitost vidět opravdu zblízka mlžný les, a to z netradiční ptačí perspektivy díky závěsným mostům, které jsou dlouhé celkem 3100 m a jsou složeny ze 7 závěsných mostů. Nejvyšší most se nachází ve výšce 80 m nad zemí – úchvatná podívaná! Později si vyzkoušíte velice zábavnou, trochu adrenalinovou, aktivitu „canopy“, neboli "zip-line". Předem se vám dostane veškerých bezpečnostních instrukcí, včetně zapůjčené výbavy a poté se již budete moci zhoupnout od jedné platformy k další a další. První dvě platformy jsou relativně blízko sebe, a ne moc vysoko, aby si člověk přivykl této „tarzaní“ senzaci, další platformy jsou výše a dále od sebe, ale to už si budete tuto aktivitu užívat a nebudete chtít, aby jste se ocitli na konci. Celkem se „canopy“ v tomto parku skládá z 12 kabelů, tedy si 12x skočíte a zhoupnete se. Po vyčerpávajících aktivitách vám přijde k chuti oběd, který se bude podávat v místě aktivit (zahrnuto v ceně programu). Poté v podvečer návrat do hotelu.
  • Ubytování hotel Cala Lodge nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
  8

  Národní park Manuel Antonio

  Po snídani vaše cesta pokračuje směrem k regionu Středního Pacifiku, do Národního Parku Manuel Antonio. Shuttle vás opět vyzvedne v hotelu a zaveze vás do vašeho hotelu. Národní park Manuel Antonio je považován za jeden z nejkrásnějších parků v Kostarice, obklopen exotickými bílými písečnými plážemi, ideální pro koupání a seznámení se s tropickým pralesem a volně žijícími exotickými živočichy. Odpoledne po příjezdu je volno pro vlastní využití.
  • Ubytování hotel Cabinas Espadillas nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  9

  Dobrodružství uprostřed mangrovů

  Po snídani vás jeden z našich průvodců vyzvedne v hotelu, aby vás zavezl na vaše další dobrodružství – mangrovy ostrova Damas. Tento ostrov je proslulý svou bujnou vegetací a biodiverzitou druhů ptáků, stejně jako krásnou krajinou. Prohlídka se uskuteční v kajacích doprovázených našim průvodcem, který vás naučí o významu těchto lesů na březích mangrovy, jakož i o přírodních dějinách této oblasti. Odpoledne si užijete pláž.
  • Ubytování hotel Cabinas Espadillas nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  10

  Návštěva Národního parku Manuel Antonio

  Doporučujeme samostatně navštívit Národní Park Manuel Antonio (odborného průvodce v anj zajistíme n avyžádání). Budete mít skvělou příležitost vidět bohatou flóru a faunu, zvířata, jako opice, mývaly, hady a různé druhy ptáků. Odpoledne si můžete užívat křišťálově čisté vody Pacifiku, místní vodní sporty a šnorchlování.
  • Ubytování hotel Cabinas Espadillas nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
  11

  Návrat do San José

  Dopoledne strávené na pláži a odpoledne transfer zpět do hlavního města San José (doba jízdy 4 hod). Večer v San José můžete strávit na hlavní třídě v jedné z vyhlášených restaurací.
  • Ubytování hotel Holiday Inn Express nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a koupelnou, tropická zahrada, bazén. Snídaně.
  12

  Odlet do Evropy

  Dle vašeho letového řádu bude zajištěn transfer z hotelu na letiště.
  13

  Přílet do Prahy

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se