Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

 

Dobrodružný El Salvádor

Poptat zájezd

Dobrodružný El Salvádor

65 900 Kč

za osobu

Překrásná středoamerická země El Salvador vás zkrátka nadchne. Je to turisticky téměř neobjevená země a v tomto směru také nedoceněná. Jen málo cestovních kanceláří vám může nabídnout zájezd do této země.

Dobrodružný El Salvádor

Překrásná středoamerická země El Salvador vás zkrátka nadchne. Je to turisticky téměř neobjevená země a v tomto směru také nedoceněná. Jen málo cestovních kanceláří vám může nabídnout zájezd do této země. Nicméně o to milejší a snaživější jsou místní obyvatelé a krása přírody je stále zachovalá a nezastižená výdobytky moderního cestovního ruchu.

Poznáte hlavní město San Salvador, historické centrum a jeho koloniální minulost. Navštívíte „americké Pompeje“, archeologické naleziště Joya de Cerén. Stanete s úžasem před komplexem  vulkánů v Národním Parku Los Volcanes. Podniknete pozoruhodnou „květinovou cestu“, zdejší Ruta de las Flores. Zajedete do „kávových lesů“ a lokálních řemeslných vesniček Apaneca, Ataco a Nahuizalco, kde poznáte strhující způsob domorodého života ve zdejších horách. Své kouzlo vám ukáže i koloniální městečko Suchitoto, které se zrcadlí na největší hladině jezera El Salvadoru Suchitlánu.

Po vyčerpávajícím poznávacím okruhu vás čeká překrásných 5 dní na plážích Pacifiku se širokou nabídkou vodních sportů i dalších aktivit.

ODLETY DENNĚ. OD 2 OSOB

Destinace
El Salvádor
Typ zájezdu
Poznávací okruh
Celková cena
65 900 Kč
Délka zájezdu
11 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha

Cena zahrnuje

9 x ubytování, kategorie hotel 3*-4* se snídaní

letecká přeprava Praha (nebo Vídeň) - San Salvador a zpět, s přestupy, do výše 22.000 czk včetně letištních tax

Transfery z letišť a na letiště zmíněná v programu

Výlety / exkurze zmíněné v programu, vč.anglicky mluvícího průvodce

Transfery na zmíněné exkurze v itineráři a zpět

Oběd 3.den pobytu

Začátek programu kterýkoliv den na základě vašeho příletu (kromě Vánoc, Silvestra a Velikonoc)

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (nabízíme výhodné pojištění osob, zavazadel i storna zájezdu)

Strava nejmenovaná v programu (obědy a večeře), nápoje

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Doporučená rozšíření

Délka: 10 dní
  1

  San Salvador

  Přílet do San Salvador, uvítání na letišti naším místním zástupcem a transfer do vašeho hotelu. Letiště je vzdálené 35 minut jízdy od hlavního města.
  • Ubytování  hotel 3-4* se snídaní, San Salvador.
  2

  San Salvador - vulkán Salvador a kráter Boquerón

  Hned po snídani začne vaše prohlídka města San Salvador. Váš průvodce vám představí hlavně historické centrum, navštívíte katedrálu, Národní Palác a Národní Divadlo, kostel el Rosario. Dále pak Antropologické muzeum. Odpoledne vás bude čekat impozantní vulkán San Salvador, kráter známý jako Boquerón (25km), kde budete mít možnost procházet se po přírodních stezkách a pozorovat kráter z různých míst.
  • Ubytování  hotel 3-4* se snídaní, San Salvador.
  3

  Americké Pompeje, Joya de Cerén – San Andrés – Santa Ana – Casablanca - Tazumel

  Ráno po snídani začne váš výlet do „amerických Pompejí“, archeologického naleziště Joya de Cerén. Masivní exploze vulkánu zakonzervovala pozůstatky civilizace před kolonizací Španěly. Později navštívíte také archeologické naleziště San Andrés, významné obřadní místo. Poté si vychutnáte oběd v lokální restauraci ve městě Santa Ana. Odpoledne vás bude čekat prohlídka tohoto druhého největšího města El Salvadoru, jeho gotická katedrála, divadlo, casíno a radnice. Dále odpoledne ještě navštívíte archeologická naleziště „Casablanca“ a „Tazumal“.
  • Ubytování  hotel 3-4* se snídaní, San Salvador.
  4

  Národní Park Los Volcanes – Ruta de las Flores „Květinová cesta“

  Po snídani vás čeká nezapomenutelná návštěva Národního Parku Los Volcanes a panoramatický výlet okolo vulkánů Cerrro Verde, Izalco a Ilamatepec. Dále vás ohromí průzračné jezero Coatepeque považováno za jedno z nejkrásnějších na světě, termální prameny v okolí jezera jako pozůstatek sopečné činnosti, ale také nespočetné množství druhů rostlin, stromů a ptactva. Po prozkoumání Národního parku se přesunete do „kávových lesů“ a započne vaše „květinová cesta“ nejkrásnějšími zónami El Salvadoru. Během této cesty navštívíte zdejší řemeslné vesničky Apaneca, Ataco a Nahuizalco, které nejsou pouhou turistickou atrakcí, ale skutečnou ukázkou života původních domorodců v horách a i přes veškerý možný kontakt s moderní civilizací si udržují své starodávné tradice.
  • Ubytování  hotel 3-4* se snídaní, San Salvador.
  5

  Celodenní výlet do Suchitoto

  Po snídani vyjedete vstříc překrásnému koloniálnímu městečku Suchitoto, což v jazyce domorodců Nahuat znamená „místo ptactva a květin“. Suchitoto nabízí  koloniální architekturu ve svém hisotrickém centru, vydlážděné malebné uličky, Galerii umění, kostel Santa Lucía vystavěný v roce 1853 jako jeden z hlavních bodů zájmu díky své monumentální stavbě a historické důležitosti. Často zde také uvidíte místní výrobky uměleckých řemesel. Odpoledne navštívíte jezero Suchitlán, jako největší jezero El Salvadoru s rozlohou 135m2.
  • Ubytování  hotel 3-4* se snídaní, San Salvador
  6

  San Salvador - pláž San Blas

  Po snídani vás transfer zaveze do vašeho hotelu přímo na pláži San Blas, necelou hodinu od San Salvadoru. Zde vás čeká několik dní odpočinku a relaxace po náročném poznávací okruhu.Závěrečný pobyt na pláži lze na přání samozřejmě i zkrátit s patřičnou slevou.
  • Ubytování hotel 3-4* se snídaní, pláž San Blas.
  7

  Pláž San Blas

  8

  Pláž San Blas

  9

  Pláž San Blas

  10

  Transfer pláž San Blas - San Salvador a odlet

  Snídaně a poté dle vašeho letového plánu budete mít připraven transfer z hotelu na letiště.
  • Návrat do Evropy či přelet do jiné destinace v Jižní či Střední Americe v případě prodloužení zájezdu.
  11

  Přílet do Prahy

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka

  Souhlasím se