Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
Reina Travel / Blog  / Vietnam – deset věcí, které byste neměli při jeho návštěvě vynechat
2 Zář

Vietnam – deset věcí, které byste neměli při jeho návštěvě vynechat

Slavnost úplňku v Hoi An

Navštivte Hoin An čtrnáctý den lunárního měsíce, kdy město zhasne světla a nahradí je tradičními barevnými lucernami, svíčkami a nabídne tak romantické prostředí pro umělecké a kulturní akce.

Ubytování u místních

Není nic lepšího než se ubytovat u místních. Ve Vietnamu se můžete ubytovat v jednoduchém domě Hmong v odlehlé vesnici v pohoří Sapa nebo ve městě.

Vietnam ze sedla kola

Jízdu na kole si můžete vychutnat v samotné Hanoi, podél břehů Rudé řeky, krásnými vesnicemi Mai Chau nebo po vedlejších silnicích a stezkách v deltě Mekongu. Vždy můžete počítat s možností, že vás doprovodí průvodce nebo doprovodné vozidlo.

Gastrotour Hanoí

Hlavní město Vietnamu je známé tím, že v historické části města je  téměř na každém rohu státek s občerstvením. S místním průvodcem si můžete vychutnat pouliční gastronomii. Jedná se o nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Halong Bay

Nabídka plavidel nejen z rákosí, které se plaví po přírodním zázraku Halong Bay, je tak široká jako různorodá. Ale pokud hledáte to nejlepší z pohledu služeb, kvality a gastronomického zážitku, rozhodně se podívejte na Au Co Cruises. Z Hanoe poplujete hydroplánem a během plavby spatříte růženec ostrůvků z výšky.

Vietnamská vesnice

Užijte si autentickou ekoturistiku v té nejlepší společnosti. Ze hřbetu buvola uvidíte rýžové pole, doprovázet vás bude místní rolník. Zbytek dne můžete strávit v doprovodu rybáře v jeho loďce a lovit s ním ryby.

Až do kuchyně

Vietnamská kuchyně nabízí svůdnou kombinaci sofistikovanosti, přirozenosti a čerstvosti. Dnes již můžete narazit na celou řadu restaurací, které poskytují intenzivní kurzy vaření během jednoho dne. Kurz začíná nákupem ingrediencí na místním trhu a končí samotnou ochutnávkou, co jste uvařili.

DMZ s Viet Vet

DMZ – Demilitarizovaná zona spolu s 17.rovnoběžkou znamenala hranici mezi komunistickým severem a jižním Vietnamem na několik desetiletí 20.století. Stala se dějištěm nejodpornějších bitev. Z Hue můžete podniknout jednodenní výlety a prozkoumat okolí ve společnosti vietnamských veteránů.

Cao Dai, podivuhodné náboženství

Vezměte některé prvky z hlavních monoteistických náboženství a zkombinujte s dalšími asijskými filosofiemi – buddhismem, konfucianismem, hinduismem a šintoismem – to je Cao Dai, synkretický rituál, který praktikuje téměř deset milionů Vietnamů. Jeho hlavní chrám je na okraji Ho Či Minova města.

Vietnam pod zemí

Pokud máte málo odpovědí na otázku „Proč navštívit Vietnam?“, nabídneme vám další nezapomenutelný zážitek. Prozkoumejte síť tunelů Cu Chi, které byly postaveny Vietcongem během války. Nebo navštivte soubor jeskyní, vodopádů a podzemních řek Národního parku Phong Nha, nejkrásnější krasové formace v Asii.

Hon An
Hoi An
Sapa
Hanoi 5036506
Fair 1505686
Cu Chi
Mekong

Vyberete si svůj zájezd do Vietnamu