Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
Reina Travel / Blog  / 12 důvodů proč navštívit Peru
10 Zář

12 důvodů proč navštívit Peru

MACHU PICCHU

Historická svatyně Machu Picchu je mistrovským dílem lidského tvůrčího génia, které je navíc ponořeno do chráněné přírodní oblasti ohromující krásy. Pouhé rozjímání nad tímto kulturním a přírodním zázrakem je více než dostatečným důvodem k návštěvě Peru.

Legendární Incká říše

Inkové vládli obrovské říši, která měla okolo dvanácti milionů obyvatel. Rozlohu měla něco okolo 4000 km, od jihu Kolumbie až po centrum Argentiny a Chile. Tato legendární civilizace dosáhla vysokého stupně architektury, které lze obdivovat v pozůstatcích kolosálních pevností, svého systému platforem pro kultivaci, který se stále používá, nebo v urbanismu a architektuře jeho měst.

12 míst prohlášených za světové dědictví  

Perú má monopol na nejdůležitější historické památky v Jižní Americe. Najdete zde 12 míst, které byly vyhlášeny UNESCEM za světové dědictví. Osm je kulturních – Chan Chan, Chavin, Cuzco, historické centrum Limy, historické centrum Arequipa, Nazca Lines, Inca Road Network, ale má také dva přírodní  – Národní park huascarán a Národní park Manú a další dva smíšené – Historická svatyně Machu Picchu a národní park Abiseo River.

Tisíciletá tradice a folklor 

Mnohé kulturní projevy země skrývají své kořeny v tradicích, které se datují do předkolumbovské éry a příležitostně i do období před Inky. Historie a autentičnost jsou jedinečné na festivalech a oslavách. Zvláště zajímavé jsou ty, kde dochází k harmonii mezi předhispánskými obřady s katolickým uctíváním.

Etnické bohatství

Quechuas z And, Aymara z hor, domorodé komunity a z oblasti Amazonie…mozaika jazyků, zvyků a způsobu života a porozumění, díky nimž je cesta do Peru svátek pro cestovatele, který miluje kulturní rozmanitost.

Ekologická rozmanitost

Hory v Andách, pobřežní pouště, hluboké kaňony, tropické bohatství v Amazonii, rozsáhlé suché lesy, kilometry pobřeží a pláží Pacifiku, nejvyšší splavné jezero na světě…Peru nabízí ve své geografii, pobřeží, hory i džungle, a proto je zde velká rozmanitost flóry a fauny.

Obrazce na planině Nazca

Obrazce na planině Nazca jsou nejdůležitějším kulturním dědictvím Naca, které se bylo vytvořeno před více než dvěmi tisíci lety. Tato záhadná a znepokojivá sada obrazců (geoglyfů) s geometrickými tvary zvířat a božstev se rozprostírá na 450 km2 ve vyprahlé pobřežní plání Peru.

Zelené srdce peruánské Amazonie

Budete překvapeni při zjištění, že více než 60% povrchu Peru je obsazeno Amazonkou. Národní park Manu a rezervace Tambopata jsou dvě velmi doporučovaná místa k objevování biodiverzity peruánské džungle.

Gastronomie

Naštěstí se na vás sotva někdo divně podívá, když doporučíte Peru jako gastronomickou destinaci. Peruánská kuchyně je různorodá, vynalézavá a rafinovaná. Je uznávaná v latinské Americe a dokonce i v Evropě.

Let kondora nad kaňonem Colca.

Kaňon Colca je geologický zázrak a jeden z nejhlubších kaňonů na zemi. Je hluboký 3400 metrů a představuje jeden z nejpůsobivějších cílů v zemi. Velkolepé přírodní krásy, incké a předácké archeologické pozůstatky, odlehlé vesnice s městskými barokními kostely, termální lázně…

Ubytování

Nejnáročnější cestující si mohou užít ekologická střediska na vysoké úrovni v odlehlých místech jako je jezero Titicaca nebo Colca, cestovat po zemi vlaky s luxusními službami a panoramatickými vozy, ubytovat se v hotelech, které jsou architektonickými skvosty koloniální éry, plout po Amazonce v apartmánech s největším komfortem a nejnovější technologií.

Ráj pro milovníky původního nákupu

Rodová moudrost řemeslného obchodu v Peru přeměňuje cestu po zemi na neustálé pokušení získat něco krásného a jedinečného – oděvy z alpaky a vikuně, keramika inspirovaná předkolumbovskými kulturami, stříbrný filigrán, oltářní obrazy Ayachucho, pončo Monsefú.

Nazca
Peruvian dancers at the parade in Cusco.
17160148285 44d4bdcd9e O
Peru Uros 701773 1920
4902588148 Dc333be345 O
Condor 1896610
Cusco 609473
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Vyberete si svůj zájezd do Peru