Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Zájezd Brazilská mozaika

Poptat zájezd

Zájezd Brazilská mozaika

99200 Kč

za osobu

Tato jedinečná cesta vás dokonale provede rozličnou Brazilií. Po příjezdu do slavného Ria de Janeira navštívíte proslavené Corcovado se sochou Krista Spasitele a také kopec „Cukrová Homole“ kam budete vyvezeni lanovkou.

Zájezd Brazilská mozaika

Tato exkluzivní cesta vás dokonale provede rozličnou Brazilií. Po příjezdu do slavného Ria de Janeira navštívíte proslavené Corcovado se sochou Krista Spasitele, lanovkou vyjedete na horu „Cukrová Homole“, váš průvodce vás seznámí s historickým centrem Ria a zamíříte i na proslavenou pláž s nekonečnou promenádou Copacabana, kde zažijete pulsující a typicky brazilský styl zábavy, života i sportu…

Z velkoměsta přeletíte do Campo Grande v regionu Mato Grosso do Sul a nejprve zamíříte do Bonita, krásné a málo turistické oblasti. Poznáte podzemní jeskyně s pohádkovými lagunami a také řeku s křišťálově čistou vodou, řeku Sucuri, kde budete šnorchlovat a pozorovat bohatou podvodní faunu a flóru.

Dále se přesunete do oblasti tropického a divokého Pantanalu. Vyrazíte na dobrodružné stopování jaguárů a na safari za kajmany. Nicméně tato oblast je jednou z nejbohatších co se fauny a flóry týče, uvidíte mnoho druhů papoušků, kapybary, mravenečníky ale i další zajímavé savce, ptáky, plazy a obojživelníky.

Po návratu do Campo Grande následuje přelet do koloniálního Salvadoru, který je typický svou africkou kulturou, která ovlivnila místní kuchyni, hudbu a celkovou atmosféru oblasti. Za poznání stojí místní architektura, překrásné pláže i směs všech možných kultur.

Ze Salvadoru se přesunete katamaránem na ostrov Morro de Sao Paulo, kde následuje několikadenní relax po náročné cestě na tamních bílých plážích.

Destinace
Brazílie
Typ zájezdu
Cesta na míru
Celková cena
99 200 Kč
Délka zájezdů
17 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha

Cena zahrnuje

15 x ubytování, kategorie hotel 3-4* se snídaní

3-denní pobyt v v Pantanalu s plnou penzí

Mezinárodní letenky Praha (nebo Vídeň) – Rio de Janeiro a zpět Rio de Janeiro - Praha (nebo Vídeň) ndo výše 16.000 czk

Vnitrostátní letenky po Brazílii: Rio de Janeiro - Campo Grande, Campo Grande - Salvador, Salvador - Rio de Janeiro do výše 6.000 czk

Výlety / exkurze zmíněné v programu, vč.anglicky mluvícího průvodce

Začátek programu kterýkoliv den na základě vašeho individuálního příletu do Rio de Janeiro

Pojištění proti úpadku CK Reina Travel

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (nabízíme výhodné pojištění osob, zavazadel i storna zájezdu)

Strava nejmenovaná v programu (obědy a večeře)

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Doporučená rozšíření

  1

  Den 1: Praha - Rio de Janeiro

  Přílet do Rio de Janeiro. Řidič vás bude očekávat v příletové hale s cedulí s vašimi jmény. Privátní transfer do hotelu.
  • Ubytování v Rio de Janeiro, se snídaní.
  2

  Den 2: Rio de Janeiro, Corcovado

  Snídaně v hotelu. Následuje polodenní tour na horu Corcovado, socha Ježíše – sdílená tour, transfer a průvodce v anj incl.
  • Ubytování v Rio de Janeiro, se snídaní.
  3

  Den 3: Rio de Janeiro, vrchol „Cukrová homole"

  Snídaně v hotelu. Polodenní tour na horu „Cukrová homole", výjezd lanovkiu na vrchol – sdílená tour, transfer a průvodce v anj.
  • Ubytování v Rio de Janeiro, se snídaní.
  4

  Den 4: Přelet z Rio de Janeiro do Campo Grande – Bonito

  Snídaně v hotelu. Dle vašeho letového řádu následuje sdílený transfer na letiště a přelet do Campo Grande, kde na bás bude čekat řidič s cedulí s vašimi kmény v příletové hale. Následuje privátní transfer do Bonita, cca 4 hod cesty.
  • Ubytování v Bonito, se snídaní.
  5

  Den 5: Bonito

  Snídaně v hotelu. Poté budete vyzvednuti na sdílenou celodenní tour po řece Sucuri: návštěva řeky Sucuri v cca 18km vzdálené farmě Sao Geraldo. Dokonale průhledná čistá voda dovoluje pozorovat neobvykle velké množství vodní fauny a flóry. Během celé tour vám bude k dispozici průvodce v angličtině. Dostanete od něj kompletní informace a instrukce ke šnorchlování ve zdejším prostředí. Zapůjčení výbavy je zahrnuto v ceně. Dále vám průvodce zprostředkuje mnoho zajímavých informací o fungovaní zdejší farmy, v jejíž zázemí vám bude k dispozici obchod, bar, restaurace, přírodní bazén a další. Během dopoledne vyjedete terénními auty 4x4 na projížďku džunglí. Po cca 30 min přijedete až k samotnému pramenu řeky Sucuri. Zde zahájíte šnorchlování v řece, které trvá cca 50- 60min, během této doby uplavete vzdálenost asi 1.900m, během kterých budete moci pozorovat množství místních ryb a dalšího života z vodní fauny a flóry. Během celého úseku budete doprovázeni asistenčním člunem, pro případ únavy nebo jiných problémů. Na konci úseku po šnorchlování budete očekáváni auty 4x4 a ty vás zavezou zpět na farmu Sao Geraldo. Zde budete moci ještě navštívit vodpády řeky Río Famoso.
  • Ubytování v Bonito,  se snídaní.
  6

  Den 6: Bonito

  Snídaně v hotelu. Volný den k využití některých fakultativních aktivit nabízených hotelem nebo vlastnímu průzkumu okolí.
  • Ubytování v Bonito, se snídaní.
  7

  Den 7: Transfer z Bonito do jižního Pantanalu

  Snídaně v hotelu. Transfer do Jižního Pantanalu, cesta uatem bude trva cca 4 hodiny. Příjezd do Pousada aguape Lodge – pobyt v Pantanalu je s plnou penzí (bez nápojů).
  • Ubytování v Pantanalu, s plnou penzí.
  8

  Den 8: Pantanal

  Snídaně v lodgi. 2 aktivity na výběr (z níže uvedených) během dne. 1 aktivita na výběr během podvečera. Oběd a večeře během dne incl.
  • Ubytování v Pantanalu, s plnou penzí.
  9

  Den 9: Pantanal

  Snídaně v lodgi. 2 aktivity na výběr (z níže uvedených) během dne. 1 aktivita na výběr během podvečera. Oběd a večeře během dne incl. Ubytování v Pantanalu, s plnou penzí.
  Popis aktivit k výběru:
  • Trek lesními stezkami: tento typ výletu po okolí Pantanalu vám umožní pozorovat nejrůznější druhy menších exotických zvířet žijících v tomto prostředí. Právě během tohoto treku budete v neužším kontaktu se zdejší přírodou.
  • Kajman Tour: trek po okolí hlavní oblasti ranche, výzkumného centra a školy centra zaměřeného na životní prostředí. Cílovým bodem výletu je most Paizinho, jedno z nejtradičnějších míst, kde budete moci pozorovat kajmany z bezprostřední blízkosti a vždy s asistencí místních školených průvodců.
  • Fotografické Safari: speciálně upravená auta právě pro účel fotografování tak aby nic nepřekáželo ve výhledu. Během této tour se budete moci podívat do odlehlejších míst farmy a budete pozorovat nejrůznější kontrasty zdejší vegetace, stejně tak jako širokou škálu zvířat.
  • Kanadská kánoe tour: aktivita probíhá v zátoce patřící k farmě. Kanadská kánoe se obsazuje 3 osobami a během této tour budete projíždět klidnou vodou poblíž zátoky, pozorovat vegetaci a vodní ptactvo. Toto je nejlepší příležitost k poslechu zdejších zvuků přírody a také k obdivu fantastického západu slunce v Pantanalu.
  • Noční tour: ideální příležitost pro pozorování nočních zvířat. Během cesty po lesních stezkách je vám k dispozici proškolený průvodce v anj, který vám dá potřebné informace o tom, jak tyto noční zvířata nejlépe spatřit. Perlou této vycházky je spatření kajmana, pokud se zadaří, jehož oči dělají velice působivý červený reflex když jsou osvíceny baterkou.
  • Jízda na koni: nejtradičnější způsob poznávání Pantanalu. Během této cesty prozkoumáte oblasti, kam byste se nikdy nedostali autem ani pěšky.
   
  10

  Den 10: Přelet Pantanal - Salvador

  Snídaně v lodgi. Transfer do Campo Grande podle vašeho letového řádu a přelet do Salvadoru. Přílet do Salvadoru, kde budete v příletové hale očekáváni řidičem s cedulí s vašimi jmény. Následuje privátní transfer do hotelu.
  • Ubytování v Salvadoru, se snídaní.
  11

  Den 11: Salvador

  Snídaně v hotelu. Sdílená tour – návštěva historického centra Salvadoru. Navštívíte ty nejdůležitější místa a atrankce v historickém centru. Vše s výkladem místního průvodce, v anj.
  • Ubytování v Salvadoru, se snídaní.
  12

  Den 12: Plavba katamaránem Salvador - Morro de São Paulo

  Snídaně v hotelu. Sdílený transfer do Morro de São Paulo na katamaránu s průvodcem v anj. Připlutí na místo a uvítání na molu. Transfer ho hotelu = pěšky cca 20 min. Zavazadla ponese naše místní asistence ( 1 zavazadlo na osobu do 20 kg).
  • Ubytování v Morro de Sao Paolo, se snídaní.
  13

  Den 13: Morro de São Paulo

  Snídaně v hotelu. Volný den.
  • Ubytování v Morro de Sao Paolo, se snídaní.
  14

  Den 14: Morro de São Paulo

  Snídaně v hotelu. Volný den.
  • Ubytování v Morro de Sao Paolo,  se snídaní.
  15

  Den 15: Morro de São Paulo

  Snídaně v hotelu. Volný den.
  • Ubytování v Morro de Sao Paolo, se snídaní.
  16

  Den 16: Katamaránem Morro de São Paulo - Salvador a přelet do Rio de Janeiro. Odlet do Evropy

  Snídaně v hotelu. Transfer z hotelu na molu, 20 min pěšky. Přeplutí katamaránem zpět do Salvadoru. V Salvadoru transfer na letiště a odlet do Evropy s přestupem.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se