Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Reina Travel / Blog  / Nikaragua: přátelská a neobjevená
26 Čvc

Nikaragua: přátelská a neobjevená

Již několik let je Nikaragua oblíbenou destinací dobrodruhů z celého světa, ale mnozí cestovatelé se o tuto zemi obzvláště nezajímají. Můžeme vás ujistit, že Nikaragua není džunglí uprostřed ničeho, jak si mnozí myslí. Jde o krásnou zemi plnou nádherné přírody, kde je možné vidět spoustu zajímavých a zábavných věcí. Nikaragua je srovnatelná se sousední Kostarikou, co se přírodního bohatství týče. Není pozadu ani co se kvality ubytování a servisu týče. Lidé se zde již naučili, jak pečovat o cestovatele, najdete zde výjimečné překrásné hotely i resorty se vším pohodlím, ale i ekologické Lodge uprostřed deštných pralesů s překrásnými výhledy, Lodge jsou vybaveny moskytiérami, restauracemi, kde ochutnáte místní speciality a všude se setkáte s přátelskou povahou místních obyvatel a skvělým servisem. Pojďte se s námi podívat na několik skvělých míst v Nikaragui!

Surfování v Pacifiku

San Juan del Sur je populární destinací pobřeží v Nikaragui. Nádherné písčité pláže, které omývají teplé vody jsou skvělým místem pro surfování. Všechny věci, které k tomu budete potřebovat, si můžete zapůjčit přímo na místě již od 5 Euro za den, hodinová lekce vás vyjde na pouhých 10 Euro. Co se cen týče, je Nikaragua ještě jiný svět, který se ovšem brzy začne přibližovat mnohem dražší Kostarice. Město San Juan del Sur má jedinečnou atmosféru, k ubytování využijte jeden z četných hotelů s výhledem na oceán a užijte si relaxaci u bazénu s tropickou zahradou ve všudypřítomných zavěšených hamakách.

Jezero Cocibolca

Jezero Nikaragua je největším sladkovodním jezerem v celé Střední Americe a dokonce patří mezi 20 největších na světě. Jezero bylo kdysi spojené s oceánem a dodnes v jezeře žijí žraloci, kteří se postupem času vyvinuli a akceptují podmínky sladké vody. Jezero je tak obrovské, že poskytuje prostor pro 400 ostrovů a dvě sopky. Navíc jsou zde nekonečné možnosti pro spoustu aktivit, například plavání mezi rybami, rybaření či návštěvu již zmíněných ostrovů. Na sopečný ostrov Ometepe se dostanete trajektem z několika přístavů a na samotném ostrově máte možnosti lehkých i náročnějších treků. Můžete vystoupit na jednu ze sopek, což zabere celý den nebo pouze poznat ostrov, tamní historické petroglyfy a průzračná jezírka, která se na ostrově nachází.

Sopečné bobování na Cerro Black

Cerro Negro je aktivní sopka poblíž města Malpaisillo. Její svahy jsou pokryté štěrkem, proto je velmi kluzká. Toho využili místní, kteří vynalezli zábavu zvanou sopečné bobování – sandboarding. Jednoduše vylezou na horu s deskou k tomu určenou a velkou rychlostí sjedou dolů. A je to opravdu populární zábava, kterou si můžete užít i vy. K zapůjčení je spolu s „boby“ také speciální kombinéza, která chrání vaše tělo před oděrkami na štěrku.

Přírodní rezervace Apoyo Lagoon

Tato obrovská přírodní rezervace se nachází nedaleko města Managua. Je obklopena krásnou svěží zelení a nabízí různé možnosti vyžití jako je plavání, rybaření, pěší turistika nebo jízda na kajaku. Apoyo Lagoon byla vytvořena sopečnou erupcí před několika tisíci lety. Pláže s černým pískem jsou ideálním místem pro relax, nouze však není ani o turistické atrakce.

Prozkoumejte město Granada

Granada je město také známé jako americká Paříž. Bylo založena před několika stoletími španělskými kolonizátory, což je dodnes možné spatřit na zachovalých architektonických prvcích ze 16. století, které na první pohled působí jako městské muzeum. Dvě aktivity, které byste při návštěvě rozhodně neměli vynechat, je noční výstup na sopku Masaya a pozorování rudé lávy přímo z kráteru samotého volkánu! A plavbu lodí kolem malých ostrůvků tzv. Isletas de Granda. Je jich celkem 365 a jsou pozůstatkem sopečné činnosti.

Krystalové vody Kukuřičných ostrovů u Karibského pobřeží

Na pobřeží Karibiku v Nikaragui se nachází krásná skupina ostrovů zvaná Kukuřičné ostrovy – Corn Islands. Jsou skvělým místem, kam se vydat, pokud toužíte po relaxační dovolené na pobřeží. Velký kukuřičný ostrov – Great Corn Island nabízí špičková ubytování a zázemí s prvotřídním servisem. Naopak Malý kukuřičný ostrov je vhodný spíše pro cestovatele hledající průměrné ubytování, kteří se zajímají spíše o přírodu či vodní aktivity a pohodlí pro ně není absolutní prioritou. Nádherná místa zde spatříte tak jako tak.

Poznejte León Viejo

León Viejo je pojmenován po španělském městě León. Bylo založeno v roce 1524 a jedná se o jedno z nejstarších měst amerického kontinentu. Během následujících necelých sto let bylo město zničeno četnými zemětřeseními. Dnes je León Viejo zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO a jde o významné univerzitní město. Má fascinující Muzeum revoluce, kde se dozvíte mnohé o hnutí Sandinistů.

Navštivte dům Alberta Gutiérreze

Albertu Gutiérrezi se také přezdívá „muž, který vyřezal horu“. Nikaragujec se narodil v roce 1944 a je moderní verzí prehistorických umělců, kteří malovali v jeskyních. Svůj život zasvětil práci s vizemi, které vídal 9 let, ve kterých vyřezal horu. Každý den si tak lidé prohlížejí vzácné obrazy vyřezané do kamene na předměstí Esteli a věřte, že jde o nezapomenutelný zážitek!

Prozkoumejte přírodní rezervaci Miraflor

Velmi blízko Esteli se nachází přírodní rezervace Miraflor, jedno z nejkrásnějších míst v celé Nikaragui. Úžasná biodiverzita, řeky, vodopády, jedinečné exempláře včetně orchidejí, různé druhy stromů a vegetace nebo například Nebliselva a její deštný prales. V rezervaci žije děvet komunit, které se živí zemědělstvím a chovem hospodářských zvířat, a vy je v rámci svého dobrodružství můžete navštívit.

Nikaragua zatím zůstává nedotčeným pokladem, ale pravděpodobně se již velmi brzy stane populární. Využijte příležitosti a užijte si ji v celé její kráse.

Co myslíte, bude se vám líbit? Podělte se s námi  v komentářích. Tak nashledanou příště!

3434623631 48b32dda13 O
673029449 8ff889306c O
Caribbean 1918911
Granada
Snorkeling 1551757
Managua 943433 (1)
626949 Volcan Masaya
Nikaragua Kolonialni Nahled
Nicaragua Catarina
Monkey 1249559 1920
Corn Island 2

Vyberete si svůj zájezd do Nikaragui