Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Reina Travel / Blog  / Hvězdná stezka v Chile: Valle del Elqui
7 Srp

Hvězdná stezka v Chile: Valle del Elqui

Již od počátku věků byly hvězdy a astronomické jevy něčím, co fascinovalo lidstvo. Po několik desetiletí tento zájem stoupal a spousta cestovatelů se soustředila na takové výlety, kde mohli přemýšlet o tomto zázraku, který nám vesmír dal. Hvězdná stezka v Chile je úžasná – nejen, že je odtud výhled na nádherná nebesa, ale také krajina a zážitky nezapomenutelné. Dnes vás vezmeme na hvězdnou stezku do Údolí Elqui. Chcete z ní poznat to nejlepší? Přidejte se k nám!

Elqui Valley, hvězdná show

Šest hodin jízdy od Santiaga de Chile se nachází Elqui Valley, pravá oáza uprostřed suché krajiny. Táhne se téměř 145 km od Tichého oceánu na východ v úpatí Andy. Její geografie, s Andským pohořím obklíčeným nebesy na východě a kompletně vyschlou pouští Atacama na severu, vytváří optimální podmínky pro výlety za hvězdami. Je odsud dosaženo jednoho z nejkrásnějších snímků vesmíru.

Hvězdná stezka

K cestě do Valle del Elqui máte několik možností. Jednou z nich je ušetřit čas a vydat se na místo letadlem, ale jestli si chcete užít divy tohoto regionu, můžete jet autem do města La Serena. Zde se zastavte a vychutnejte si typickou místní snídani, smažený sendvič.  Odtud se vydejte na dálnici číslo 41, pojmenovanou právě hvězdná stezka, která vede skrz osady argentinců a chilanů, kteří se nikdy nebudou zlobit, když se u nich zastavíte. Pokud zde musíte strávit noc, doporučujeme Pisco Elqui, kde najdete hotely se skleněnými kopulemi, takže budete mít krásný výhled na noční oblohu.

Měnící se krajina v Inolvidables

Tak, jak se budete nořit hlouběji do údolí, zahoďte veškeré pocity, stejně jako myšlenky na zbytek světa. Krajina se mění stejně jako vzestupy a klesání po jemných kopcích, které jsou blízko horám a pramenu řeky Elqui River. Necháte za sebou vinice a sady a před vámi se rozprostře krajina plná vysokých kaktusů, které vás budou doprovázet celou cestu.

Až minete přehradu, dostanete se k Puclaro Vicuña, jedné z mnoha vesnic, kde stojí za to zastavit. Překvapí vás drsné hory, kde jakoby mezi sebou soupeřily vrcholy, který z nich je strmější. Na jejich vrcholcích rostou pestré plodiny, což naprosto odporuje zákonu gravitace.Vinice celý rok čekají na to, až z nich bude posbíráno ovoce, ze kterého se dělají typická místní vína.

Legendy v Cochiguazu

Toto údolí je zahaleno zvláštní mystikou a spoustu lidí říká, že je také zdrojem léčivé energie a magnetismu. Najdete zde wellness centra a alternativní terapie jako je reiki, meditace, masáže a mnoho dalších. Nezapomeňte se také přiblížit jedné z vinic, abyste ochutnali exkluzivní vína tohoto regionu pěstovaná již tisíce let. Zkušený průvodce vám vysvětlí celý proces přípravy a mnoho dalších kuriozit.

Úchvatná krása chilského nebe

S více než 300 jasnými nocemi za rok a vynikajícím geografickými a klimatickými podmínkami jsou noční oblohy nejjasnější z celé jižní polokoule a právem mezinárodně uznávané. Nachází se zde několik astronomických observatoří, ve kterých můžete hlouběji přemýšlet o zázracích vesmíru. Ty nejznámější jsou observatoře Cerro Tololo, Gemini South či SOAR Telescope.

Noční prohlídka je něco, co nelze popsat slovy. Vyšší oblasti a výhled na hvězdnou scenérii vám vyrazí dech. Jde o tak neuvěřitelnou krásu, že žádný popis by nebyl dostatečný. Miliony malých světýlek, které dohromady tvoří směs barev na plátně hrají podobně jako orchestr krásnou melodii. Nezapomeňte sledovat tuto podívanou skrz teleskop, abyste vše viděli zcela jasně. Rozloha umožňuje pozorovat dokonce nejvzdálenější prostor. Nezapomenutelná zkušenost.

Tak co, jak se vám líbila hvězdná stezka? Je to úžasný zážitek, že? Myslíme si, že každý z nás by měl tuto zkušenost alespoň jednou v životě zažít. Dejte nám vědět do komentářů, zda by vám výlet líbil!

Chile Valley 1159043
Andromeda Galaxy 755442
Telescopio 1600172
Valle De La Luna 1483050
Delicate Arch 896885
Sky 710569
Milky Way 916523

Vyberete si zájezd od Chile z naší nabídky