Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Reina Travel / Blog  / Nezapomenutelný trek: Inka trail na Machu Picchu
3 Lis

Nezapomenutelný trek: Inka trail na Machu Picchu

Vše začíná v kolonálním městě Cusco, kam je dobré sem přijet alespoň 2 dny před plánovaným začátkem vašeho Inka Trailu, abyste si zvykli na nadmořskou výšku a zároveň abyste měli dostatek čas na průzkum tohoto magického města a také Svatého Údolí – Valle Sagrado.

První den treku se brzy ráno odjíždí z Cusca, náš řidič vás vyzvedne přímo v hotelu a zaveze vás ke známému bodu, „kilometru 82“, kde začíná samotný pěší trek. Tam budete očekáváni celým vaším podpůrným týmem jako kuchaři, nosiči a další pomocníci, z nichž každý má svůj specifický úkol během celého treku, tak aby klienti byli v bezpečí a pohodlí. Vy nesete pouze své osobní věci v menším batohu do 5kg. Ostatní výbavu – stany, zapůjčené spacáky, přenosnou kuchyň, koupelnu a také například plynovou bombu, nese několik nosičů. Při každé vaší zastávce se o vás stará nejen osobní průvodce, ale i ostatní tým, který vám zajistí teplou a čerstvou stravu 3x denně, uvařenou přímo na místě. Vždy máte na výběr kávu nebo čaj a nosiči samozřejmě nesou i veškerou pitnou vodu. Večer vám postaví stany, připraví i výhřevné láhve do spacáků, zajistí pokaždé stavbu přenosné koupelny a kuchyně atd.

První den je ve znamení mírného stoupání a celková doba chůze je okolo 6ti hodin až k dosažení základny Huayllabamba. Pokračujete podél řeky Urubamba, údolím stejného názvu. S každým krokem vnímáte přírodu jako krásnější a krásnější, čím více se dostáváte do jejího středu, dále od novodobých civilizací a necháváte se strhnout mystikou dávných dob a kultury Inků. Po prvním trekovém dni se navečer dostáváte do první základny a zde vás čeká zasloužený odpočinek a večeře.

Druhý den je dalo by se říci „zkouška ohněm“, protože trek pokračuje z nadmořské výšky 3.000 mnm první základny Huayllabamba až do nadmořské výšky 4.200 mnm, prostřednictvím průsmyku Warmiwayñusca a celkově ujdete celých 11 kilometrů. Tato část treku je opravdovou výzvou pro plíce všech cestovatelů, jejichž plíce jsou převážně zvyklé na nadmořskou výšku úrovně hladiny moře. Nicméně jakmile dosáhnete nejvyššího bodu celého treku, spatříte okolo sebe nepopsatelně krásnou krajinu a zažijete obrovský pocit vítězství a triumfu. Dále se již dojde do základny Pacaymayo, kde se nocuje v nadmořské výšce 3.600 mnm.

Třetí den treku vede přes zříceninu Runkurakay v nadmořské výšce 3.900 mnm, kde najdete zároveň i perfektně zachovalý úsek původní staré a úzké Inka trail. Po této původní trase dojdete do velice zachovalého archeologického komplexu Sayacmarca, také ve výšce 3.600 mnm a odtamtud budete směřovat do džungle až k Phuyupatamarca, což je poslední základna na cestě. Tento den ujdete 16 kilometrů, ovšem v mírnějším převýšení než předchozí den.

Poslední den treku se odchází ze základny velice brzy a navštívíte Wiñaywayna, což je hned druhé nejdůležitější naleziště po Machu Picchu, složené ze zemědělských teras. Poté vás čeká již poslední úsek Inka trailu a to na vrchol Machu Picchu, Brána Slunce, odkud budete moci vítězoslavně shlédnout do okolí z výšky jednoho z divů světa.

Také byste chtěli prožít nezapomenutelnou cestu po Peru? Nečekejte a kontaktujte nás!

Naše zájezdy do Peru jsou dokonalé, ale i tak vám je rádi dále upravíme na míru!

5204979808 C6d8678b0a O
579486026 6986e824c4 O
34301265346 C4cb97c281 O
5472189203 19a00a5229 O
LUNCH
DSC 0727

Vyberete si svůj zájezd do Peru