Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Reina Travel / Blog  / 11 vyjímečných oblastí Kostariky
22 Srp

11 vyjímečných oblastí Kostariky

Kostarika

Deštné pralesy, sopky, idylické pláže a úchvatná divočina jsou tím, co dělá Kostariku obdivuhodnou. Příroda ovlivňuje celou oblast Kostariky, která si získá všechny cestovatele, kteří sem přijedou. Jste připraveni objevit s námi nejpřekvapivější oblasti Kostariky?

Manuel Antonio

Národní Park Manuel Antonio leží přímo na břehu Pacifiku a právě zde najdete jedny z nejkrásnějších sněhobílých pláží Kostariky! Právě pláže a obrovské množství fauny a flóry jsou tím, do čeho se zde návštěvníci ihned zamilují. Manuel Antonio je skvělým místem ke strávení času mezi ještěrkami, leguány či opicemi na bělostných, pískových plážích.

Národní park Tortuguero

Jde o jedno z mála útočišť mořské želvy po celém světě. Doporučujeme noční prohlídku, díky které budete mít možnost sledovat, jak želvy vyplavou z moře na pláž, vykopou díru a nakladou vajíčka. Navíc si můžete užít projížďku lodí po kanálech Tortuguera, kde žije několik krokodýlů, leguánů či aligátorů. Přibalte si kvalitní dalekohled a navštivte Limón a jeho přilehlé pobřežní vesnice, kde můžete obdivovat úžasné scenérie.

Horké prameny městečka La Fortuna

Sopka Arenal v sobě ukrývá vody o teplotě 50 stupňů, které se připojují k řekám na povrchu země, ale i k podzemním řekám. Tyto prameny mají velké množství látek prospěšných našemu zdraví. Jedním z nejlepších míst, kde si tuto atrakci můžete užít, jsou Hot Springs Tabacon nebo Baldi. La Fortuna je také místem známým pro svůj slavný vodopád, ke kterému je přístup po mnoha schodech, ale v cíli budete odměněni výhledem na vodopád padající z výšky 70 metrů.

Puerto Limon

Ve velmi těsné blízkosti Puerto Limon na vás čekají jedny z nejkrásnějších pláží v celé zemi. Nachází se zde například nejoblíbenější pláž Kostariky Gandoca-Manzanillo, Punta Uva Sur nebo Playa Chiquita, kde můžete pozorovat korálové útesy, písčité pláže a mangróvie.

Národní park Braulio Carrillo

Míříte-li do severní části země, určitě narazíte na upravený národní park, kterým se můžete bez problémů procházet a objevovat deštné pralesy s jejich záhadnými mlhami a řekami, které tryskají přímo ze sopek. Celou atmosféru podtrhují lidé svým dialektem a oblast  s výtečnou gastronomií.

Quetzal Paradise

Quetzal byl pták, kterého uctívali Májové stejně jako Boha. V San Gerardo de Dota můžete vidět téměř 300 exemplářů tohoto druhu. S místními řekami, deštným pralesem a kvalitní půdou jde o skvělé místo k pozorování právě quetzalů časně ráno.

Vulkán Poás

Jde o jeden z nejnavštěvovanějších národních parků v Kostarice, odkud můžete začít s pozorováním přírodních krás v zemi. Co takové největší krátery světa a laguna Botos? Jde o zážitek, který si zapamatujete navždy.

Coco Island

Jde o nejvzdálenější, ale jednu z nejkrásnějších destinací, kde žijí tisíce druhů ryb, žraloci či kytovci, které můžete sledovat při potápění, pokud se odvážíte ponořit. Tento ostrov byl stanoven jako světová památka UNESCO a není se čemu divit, celý ostrov je učiněná nádhera.

Monteverde aneb Zelená hora

Jeden z nejvíce zachovalých deštných pralesů na světě, unikátní místo, které nesmíte v Kostarice minout. Můžete zde také navštívit rozlehlou motýlí farmu, závěsné mosty v korunách stromů, projít se po vyznačených stezkách v džungli, za zmínku stojí také možnost povečeřet ve zcela vyjímečné restauraci Tree House přímo v koruně rozlehlého stromu! Kromě toho byste měli zažít jedinečnou aktivitu “canopy” neboli “zip-line”. Největší z Kostariky se nachází právě zde v Monteverde a skládá se z 19 platforem, ze kterých přejíždíte po kabelech zavěšených nad stromy a údolími – jedinečný zážitek!

Talamanca a domorodé útočiště Bribri

V regionu Talamanca se nachází jedna z mnoha domorodých komunit v Kostarice. Lidé z vesnice Bribri se zabývají především rybolovem, lovem, zemědělstvím a řemesly. V celé vesnici se stále komunikuje tradičním jazykem Bibri. Pokud se chcete dozvědět více o místní historii, rozhodně doporučujeme návštěvu vesnice.

Puerto Viejo

Jde o jednu z nejkrásnějších míst, které se v Kostarice nacházejí. Přístav je obklopený čistými vodami, a proto je ideálním místem pro surfaře a ty, kteří si chtějí užít skvělý večer.

 

Také byste chtěli cestovat po všech těchto místech Kostariky? Nečekejte a kontaktujte nás!

Naše zájezdy do Kostariky jsou dokonalé, ale i tak vám je rádi dále upravíme na míru!

Manuel
KOSTARIKA Narodní Park Tortuguero Nahled
Costa Rica 717805 1920
Volcano 718277 1920 (1)
Tropical Island 1149907 1920
Ara 883760
KOSTARIKA Balicek Monteverde Nahled
DSC 6096
Poas Volcano
Waterfall 384663 1920
Ziplining in Costa Rica

Vyberete si svůj zájezd do Kostariky