Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Reina Travel / Blog  / 9 měst, která byste měli v Jižní Americe navštívit
8 Srp

9 měst, která byste měli v Jižní Americe navštívit

Ať už se jedná o metropole a kosmopolitní města nebo o malá městečka pulsující barvami se svými typickými domorodci, města v tomto seznamu vás zaručeně nezklamou. Projeli jsme jižní Ameriku, abychom vám mohli doporučit ta nejlepší místa a zde, v tomto článku, najdete města, která skutečně stojí za návštěvu, jsou bohatá svou kulturou a historií a tím nejlepším způsobem se v nich mísí minulost a přítomnost. Takže, dejte si těchto 9 měst na svůj seznam míst, která navštívit v jižní Americe. Budete nadšeni.

Santiago de Chile, Chile

Hlavní město Chile je největším městem země. Santiago se Chile se nachází v údolí v nadmořské výšce 510 m a je obklopeno impozantními vrcholky pohoří And. Santiago vás překvapí svou působivou architekturou z různých období a také svou jedinečnou kulturou. Je to kosmopolitní, moderní a energické město, jedno z nejlepších, které v Chile můžete navštívit.

Cartagena de Indias, Kolumbie

Také nazývána „drahokam“ karibského pobřeží. Cartagena de Indias byla založena během španělské kolonizace v 16.století a byla centrem kolonizátorů své doby. Dnes se jedná o historické opevněné město, jehož pevnost byla prohlášena součástí UNESCO. Je to jedno z nejlépe zachovaných historických měst v Kolumbii a tím pádem je to i jedno z nejnavštěvovanějších turistických míst v Kolumbii.

Huacachina, Peru

Toto peruánské městečko bylo založeno na břehu malého jezera v oáze na poušti! Huacachina je velice populární místo mezi turisty, kteří sem jezdí za zábavnými pouštními aktivitami jako je „sandboarding“, což je obdoba snowboarding, ale na písku, a dále je velice populární aktivitou jízda po dunách ve čtyřkolkách. Na počátku 20.století bylo toto místo oblíbené pouze vyšší peruánskou třídou, která zde s oblibou trávila dovolenou. Dnes je toto místo přístupné všem a je velice oblíbené cestovateli, kteří chtějí svou dovolenou zpestřit nějakým dobrodružstvím a netradiční aktivitou.

Río de Janeiro, Brazílie

Není možné z tohoto seznamu vynechat Rio de Janeiro! Když portugalští průzkumníci v roce 1502 objevili tuto brazilskou zátoku, zůstali v naprostém úžasu. Hory a skály nejrůznějších tvarů a velikostí, které Evropané nikdy neměli příležitost vidět, je oslnily. Dnes je Rio de Janeiro jedním z nejdůležitějších měst v Brazílii, nejen pro svůj věhlasný karneval, ale především díky přírodě, kterou naleznete jak ve městě, tak kousek za městem, dále pro svou gastronomii, která skvěle spojuje několik kultur do jedné, pro své nekonečné pláže a nelze opomenout impozantní doménu Ria, Corcovado, odkud budete mít celé město vskutku jako na dlani!

Buenos Aires, Argentina

Hlavní město jedné z největších zemí jižní Ameriky, velice důležité město svou kulturou a historií. Buenos Aires vás překvapí svými historickými budovami, rozličnými a odlišnými čtvrtěmi, moderními restauracemi nebo nespočtem muzeí, které přitahuji turisty celého světa. Velice populární jsou také kluby tanga, kde vás strhne jejich vášnivé show. Buenos Aires je historické město a zároveň pulsující moderní metropole plná kultury všeho druhu!

Valparaíso, Chile

Valparaíso je malebné přímořské městečko, plné barev a stupňovitých uliček, také se tomuto městečku přezdívá „malé San Francisco“. Nachází se zde jeden z nejdůležitějších přístavů Chile vzhledem ke vzdálenosti pouze 110 km od hlavního města Santiaga. Valparaíso je součástí UNESCO a svou atraktivitou a malebností přitahuje turisty z celého světa. Určitě si nenechte ujít jízdu lanovou dráhou odkud budete mít jedinečné výhledy na celé město a oceán.

San Juan de Puerto Rico

Viejo San Juan je nejstarší město v Portoriku, založené v 16.století. Najdete zde odkazy na jeho drsnou historii v podobě pevností, kostelů či koloniálních domů. Nicméně dnes je to klidné a pohodové město, které je součástí Národního dědictví. Byly zde smíchány nejrůznější kultury a rasy a San Juan je barevné, zábavné město se špetkou zvláštního kouzla.

Ciudad de México

Pulsující hlavní město Mexika skrývá mnoho věcí, které můžete objevit. Historické centrum města je přímo nacpané historickými budovami s velice dobře zachovanou architekturou, také „plovoucí zahrady Xochimilco“ byste neměli při své návštěvě minout, jsou také chráněné UNESCO. Není možné nezamilovat si pravou mexickou kuchyni, restauraci najdete doslova na každém kroku, nespočet muzeí a nejrůznější druhy umění, moderní městské části a mnoho dalšího… město, které žije ve dne stejně jako v noci.

São Paulo, Brasil

Portugalci založili toto město v 16.století, na úplném počátku se jednalo o pouhou vesnici, které se stále rozrůstala až se proměnila do podoby hlavního města Brazílie. V dnešní době toto enormní město nabízí jak svým obyvatelům, tak nespočtu návštěvníků doslova nekonečné množství aktivit a vyžití. Ani zde nelze opomenout místní gastronomii, noční kluby, kde se snoubí luxus a zábava. Bezpochyby se jedná o jedno z nejatraktivnějších měst Brazílie.

Doufáme, že se vám líbila naše malá prohlídka velkých i menších měst jižní Ameriky. Znáte některá z nich, navštívili jste je? Dejte nám vědět v komentářích, jak se vám tyto destinace líbí!

Santiago De Chile 1308785
Cartagena 1247674 (1)
Cartagenera 1188482
Peru 1587120 (1)
Rio De Janeiro 1963744
Buenos Aires Puerto Madero 2428501
Valparaiso 350518 (1)
Street San Juan 726539 (1)
Mexico 2014178
Sao Paulo 980460

Vyberte si zájezd na míru