Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Reina Travel / Blog  / 8 důvodů, které vás zlákají k cestě po Brazílii
16 Čvc

8 důvodů, které vás zlákají k cestě po Brazílii

Brazílie je vyhlášená jako země, kde neexistují introverti, a to především díky její kultuře, a také společenským a srdečným lidem. Jestliže se vám zamlouvá představa míst, kde není možné jinak než se cítit pouze skvěle, měli byste navštívit Brazílii. Objevíte, jak žít naplno každý jednotlivý den. Podívejte se níže na některé z důvodů, které vás k cestě po Brazílii zlákají. Vydejte se s námi na některý z našich zájezdů a objevte nezapomenutelnou Brazílii!

Brazilský charakter
Jak jsem již zmínili výše, většina obyvatel v Brazílii jsou lidé milí, veselí a velice přátelští. Je velkou výjimkou, pokud se setkáte s nepříjemným přístupem personálu jak v hotelech či v restauracích. Jejich zvykem je spíše všechny nové a neznámé zákazníky zdravit způsobem, jako by vás znali celý život a běžný je i pozdrav náznakem polibků na obě tváře, a to i při pozdravu do té doby neznámých lidí. Jestliže patříte mezi společenské osoby, budete se v Brazílii cítit jako ryba ve vodě. A kdyby náhodou ne, tak brazilská přirozenost a upřímná radost ze života vás zcela pohltí!

Stále je krásné počasí
Brazílie je obrovská země a má několik podnebných pásem, každopádně počasí je zde dobře předvídatelné dle sezón. Zima jak ji známe my zde neexistuje, a tak by plavky neměly ve vašem zavazadle chybět ať se vydáte kdykoli a kamkoli po Brazílii. Většina plážových destinací nemá ani sezónu dešťů, to se týká pouze některých nížin a Amazonie v předvídaných měsících.

Rio de Janeiro nikdy nespí
Pokud byste cestovali do Brazílie a měli byste si vybrat pouze jediné místo, mělo by to být rozhodně Rio de Janeiro. V tomto městě je zastoupeno vše, co Brazílie nabízí – pobřeží Atlantiku s nekonečnými plážemi, překvapivě výbornou gastronomii, historii v centru města, džungli a prales ihned za městem… a navíc Rio nikdy nespí, tedy pokud máte rádi oslavy až do časných ranních hodin, tak v Riu rozhodně najdete svá místa.

Výborná káva
Brazílie je třetím producentem kávy na světě. Jakákoli směs kávy, kterou kdekoli na světě ochutnáte, má určitou brazilskou část. Ale v Brazílii můžete ochutnat skutečně skvělou kávu. Brazilci pijí kávu na mnoho způsobů, a to během celého dne, nelimitujte se tedy na hotelové restauraci, které přizpůsobují „capuccino“ evropské a americké klientele, ale odvažte se ochutnat skutečnou kávu u pouličních stánků.

Karneval
Karneval v Riu každoročně bere veškerou pozornost pouze pro sebe, ale pravdou je, že každé město Brazílii má svůj karneval. Menší města mají karneval s menším průvodem a méně bláznivý, ale co se barev, figur a oslav týče, je to neméně skvostné a stojí za návštěvu.

Nebudete se nudit
A to nejen během období karnevalů, Brazilci se rádi baví neustále, a tak zábavu najdete kdykoli a kdekoli – divadelní festivaly, pouliční tanec, hudba, fotbal… všude se stále něco slaví. A i přes toto vše, pokud zatoužíte po klidném a tichém místě, bude tam pro vás, protože Brazílie je skutečně velká země a nabízí vše.

Překrásná příroda
Brazílie je plná přírodních zázraků. Slavné vodopády Iguazú jsou pouze počátkem všech jedinečných míst Brazílie… Křišťálově průzračná voda v přírodních bazéncích Národního parku Lençóis Maranhenses, kaňony Chapada Diamantina či tamní fauna a flóra jsou jen některé příklady působivé brazilské přírody.

Amazonská džungle, jeden ze sedmi divů světa
Ačkoli amazonská džungle zasahuje do několika dalších zemí regionu, tak Brazílii z ní náleží největší část. Pokud vás zajímá, jak to přibližně vypadalo na světě ještě před tím než po něm začali chodit lidé, tak se vydejte na několik dní a nocí do amazonské džungle. Dnes již můžete prožít bezpečný pobyt s přenocováním v pohodlné či luxusní lodgi a během dne poznat život džungle se zkušeným průvodcem.

Také byste chtěli prožít nezapomenutelnou cestu po Brazílii? Nečekejte a kontaktujte nás!

Naše zájezdy do Brazílie jsou dokonalé, ale i tak vám je rádi dále upravíme na míru zcela podle vašich preferencí!

Copacabana Beach
Maldives 1993704
24211062558 Fbbb36d5cf O
12991755343 7d324ef5d7 O
Tourists on Iguazu falls bridge - Brazil, South America
Amazonas, Indian settlement
Jaguar 1690865

Vyberete si svůj zájezd do Brazílie