Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Reina Travel / Blog  / Nezapomenutelná místa Patagonie, která musíte poznat!
17 Lis

Nezapomenutelná místa Patagonie, která musíte poznat!

Patagonie je jedním z nejpůsobivějších míst v Jižní Americe a každý cestovatel by ji měl alespoň jednou v životě navštívit. Obrovské území pokrývající část Chile a Argentiny, na které když se podíváte, oněmíte úžasem. Od ledovcových pohoří, přes jezera až po řeky je krása těchto dvou zemí nesrovnatelná. Pravděpodobně během jedné návštěvy nezvládnete navštívit všechna místa, velice rádi vám poradíme co od kterého místa čekat a doporučíme ideální destinace pro vaši cestu. Podívejme se společně alespoň na několik patagonských míst, která za návštěvu rozhodně stojí.

Národní park Ohňová země

První, kdo dorazil na „konec světa“, jak se tato oblast také nazývá „Fin del mundo“, byl portugalský mořeplavec Fernando Magallanes. Právě on objevil průliv, který vás z konce světa dovedl zase na jeho začátek aneb okolo zeměkoule. Dnes se mu říká Magallanesův průliv a pro cesty do Tichomoří ho už využívá málokdo. Ale dobrodružná výprava do míst, kde pevnina Jižní Ameriky pomalu přechází v Antarktidu, láká cestovatele z celého světa!

Torres del Paine

Vysoké žulové věže rostou přímo z blankytných jezer, po hladině tu a tam plují obří ledové kry. Vzduch křižují majestátní kondoři a stromy, bičované neustálými větry, statečně vzdorují nepříznivému klimatu. Těžko bychom hledali krajinu tak surovou a přitom krásnou. Patagonský park Torres del Paine přitahuje cestovatele z celého světa jako magnet.

Jezero Nahuel Huapi

Toto nádherné horské jezero s vodní plochou celých 550km2je místem, kde pluje několik ostrovů a nachází se zde mnoho fjordů. Jezero má sytě modrou barvu, je obklopeno horami a lesy, na jednom z břehů se nachází významné lázně a přilehlému městečku San Carlos de Barichole se přezdívá „malé Švýcarsko“ a svým vzhledem tomu tako lokalita rozhodně odpovídá. Budete velice příjemně překvapeni!

Ledovec Perito Moreno

Jedno z nejslavnějších míst Patagonie. Ledovec, který netaje, ale naopak přibývá! Navíc se jedná o nejrozlehlejší ledovec světa. Můžete okolo něj plout v bezprostřední blízkosti a také vyzkoušet trek po ledovci či dokonce vnitřkem ledovce! Veškerá potřebná výbava je zde k zapůjčení a jedná se o nezapomenutelné aktivity.

Jezero Mascardi

Mestečko San Carlos de Bariloche se nachází blízko dalšího jezera, Mascardi, jehož hlavním znakem je ostrov ve tvaru srdce. Také můžete využít příležitosti a navštívit vrchol ledovce Cerro Tronador.

Fitz Roy

Horský štít Fitz Roy je tak impozantní, že nikoho nenechá chladným. Jeho charakteristické vrcholky jsou zkrátka nezaměnitelné. Také poblíž tohoto místa můžete navštívit tyrkysovou Laguna de los Tres, která působí až nereálně v prostředí, do kterého je zasazena.

Poloostrov Valdés

Na pobřeží Atlantiku se nachází poloostrov Valdés, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Je proslulý tím, že je domovem pro velryby, tuleně, tučňáky a další druhy zvířat.

Cueva de las Manos

Jeskyně s prehistorickými malbami je další položkou na seznamu světového dědictví UNESCO. V této jeskyni se nachází nápisy staré 10 000 let, čímž se řadí mezi jedny z nejstarších v Jižní Americe.

Národní park Los Alerces

Pokud chcete vidět jednu z nejkrásnějších horských krajin v Argentině, pak toto místo nemůžete minout. Najdete zde jezera, řeky a lesy, například Larch, kde rostou stromy tisíce let staré a patří mezi nejstarší na planetě.

Myrtový les

Myrta roste pouze v mírných pásech Argentiny a Chile. Zavítáte-li do tohoto hustého lesa, budete si připadat jako v pohádce. Odstíny stromů závisí na jejich stáří, jsou rozmanité a působí velice mysticky.

Argentinské jezero

Do tohoto jezera se vlévá voda z několika ledovců, včetně ledovce Perito Moreno. Jde o největší patagonské jezero v Argentině z ledovců

Navštívili jste některá z těchto míst? Nebo jiná místa v Patagonii, které bychom měli cestovatelům doporučit? Prozraďte nám to v komentářích!

Chile 1038345
Refugio Frey 2296778
Glacier 2083379 (2)
44846712421 748b6eccb5 O
Animal 1850235 (1)
2509543354 D8cbc88535 O
7019216927 0cf4f35ccd O
44912640434 Ed8e748cdb O

Vyberete si svůj zájezd do Brazílie