Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Reina Travel / Blog  / 10 tajných míst v Mexiku, která musíte navštívit!
9 Dub

10 tajných míst v Mexiku, která musíte navštívit!

Mexiko láká každý rok obrovský počet turistů, kteří si chtějí užít slunce a krásné pláže bez toho, aniž by zapomněli na pulzující města a kulturní vyžití. Ale v Mexiku se také nachází místa, která nejsou tak populární, ale přesto v sobě mají unikátní kouzlo. Navštivte tajná mexická místa a nechte se okouzlit jejich krásou!

Dunová oblast Samalayuca

Ve státě Chihuahua se nachází pouštní oblast s obřími dunami, které je ideálním místem pro dobrodružnou turistiku. Ač bez vegetace, je místo chráněno flórou a faunou. Dejte na naši radu a před cestou se ujistěte, že bude vhodné počasí, občas se totiž tvoří písečné bouře.

Opálové doly, La Carbonera

Opálové doly La Carbonera se nachází v regionu La Trinidad, jehož obyvatelé jsou závislí na těžbě. Návštěvníci tohoto města mohou objevit místa, kde horníci těží opály.

Grutas de Bustamante

Místo, které je také známé jako jeskyně Palmito, bylo objeveno v roce 1906. Jeskyně se nachází sedm kilometrů od města Bustamante, kde je možné spatřit nespočet krápníků a stalagmitů.

Biosférická rezervace Sian Ka’an

Její jméno by se dalo přeložit jako „brána do nebe“ a není divu – pokud navštívíte jeho bílé písky, hned vám budou evokovat ráj. Rezervace se nachází v oblasti Quintana Roo a kromě pláží se zde rozprostírají i nedotčená jezera, divočiny a 25 neprobádaných kilometrů přírody. Místo je zapsáno jako památka UNESCO a jde o chráněnou přírodní oblast. Věřte nám, že své návštěvy rajské zahrady rozhodně nebudete litovat.

Zátoka Santa Maria

Tato zátoka je domovem pro mnoho druhů ptáků, přesněji řečeno jich na ostrově ve státě Sinaloa žije až 116 druhů! Jednou z atrakcí je loď, která stojí více jak dvacet let uprostřed moře a je nedílnou součástí krajiny.

Fireflies Sanctuary, svatyně světlušek

Během měsíců červen, červenec a srpen je v přírodní rezervaci Tlaxcala k vidění velké množství světlušek, jimiž jsou místa doslova osvícena teplými tóny a všudypřítomná atmosféra vytváří nádhernou podívanou. Doporučujeme vám schválně se při setmění ztratit během cesty po silnici – když vládne ticho a okolí osvětluje jen jejich světlo – jde o nezapomenutelný zážitek.

Ostrov Espiritu Santo

Tento ostrov je přírodním rájem, kde se usídlili ptáci, obojživelníci, plazi a kde jsou zátoky domovem pro spoustu mořských živočichů. Zároveň jde o jednu z nejlépe zachovaných oblastí Baja California. Najdete zde vzácné exempláře jako lachtani, plejtvákovci šedí či žralok spanilý. Jste-li obdivovatelé mořských živočichů, nemůžete toto místo minout!

Ski Monterreal

V obci Arteaga se nachází alpské lyžařské středisko Monterreal. Má dvě dráhy, kde můžete lyžovat po celý rok, pokud si chcete užít přírodní sníh, doporučujeme místo navštívit v prosinci či lednu.

Clouds

Jde o místo s nejvyšší koncentrací zvířat a rostlin v celé Severní Americe. Nachází se mezi Selva Lacandona a biosférickou rezervací Montes Azules. Budete se zde cítit doslova jako v oblacích!

Jezero Camécuaro

Doporučujeme pronajmout si loď a brázdit klidné, tiché vody jezera. Okamžitě se propojíte s přírodou a intenzivně budete vnímat okolní staré stromy, které budou vytvářet skvělou atmosféru díky stínům odrážejícím se ve vodě.

Jste připraveni objevit autentické Mexiko? Vydejte se do některých z těchto míst a nebudete litovat! Navštívili jste již některá z nich? Řekněte nám to v komentářích!

PISECNE DUNY
GRUTAS BUSTAMANTE
CAMECUARO LAKE
SIAN KAAN SUNSET
Iguana (Crop)
Mexico 1318624
Beach 1675486

Vyberete si svůj zájezd do Mexika