Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

 

Argentinská a Chilská Patagonie

Reina Travel / Argentinská a Chilská Patagonie
Poptat zájezd

Argentinská a Chilská Patagonie

102 700 Kč

za osobu

Poznáním nabitý zájezd argentinskou a chilskou Patagonii, nejjižnější oblastí Jižní Ameriky, pro nás opačný konec světa, kde vládne přívětivé léto, když je v našich končinách nehostinná zima a to je ideální čas i pro vaši návštěvu tohoto území, období od října do března.

Argentinská a Chilská Patagonie

Poznáním nabitý zájezd argentinskou a chilskou Patagonií, nejjižnější oblastí Jižní Ameriky, pro nás opačný konec světa, kde vládne přívětivé léto, když je v našich končinách nehostinná zima a to je ideální čas i pro vaši návštěvu tohoto území, období od října do března. Tento kus země vám ukáže divokou přírodu, která je stejně tak krásná jako drsná. Navštívíte nejjižnější městečko světa, Ushuaiu, a můžete se plavit po Kanálu Beagle, kde se přezdívka „Na konci světa“ nemíjí se skutečností. V El Calafate spatříte monstrózní ledovec Perito Moreno. Je to několikakilometrový masív ledu, čnící 60m nad hladinou jezera Lago Argentino, který společně s ostatními ledovci této oblasti tvoří tzv.Jižní ledové pole a jedná se o největší ledovcovou soustavu mimo oblasti polárních kruhů. Vaše cesta bude pokračovat do Chile, do Puerto Natales a odsud do Torres del Paine k majestátním skalnatým věžím. Tento Národní Park poskytuje mnoho trekových stezek mezi horami, jezery a ledovci. Odtud budete pokračovat směrem na sever do Puerto Montt a dále přeplujete patagonská jezera do Bariloche, klidného městečka, které na první pohled připomíná švýcarské horské vesničky a této oblasti se také přezdívá „Švýcarsko jižní Ameriky“. Zdejší lyžařské středisko patří k těm nejlepším celé jižní Ameriky. Nicméně v létě vás spíše ohromí obrovské jezero Nahuel Huapi se svou rozlohou 550km2 a křišťálově průzračnou vodou.

Destinace
Argentina, Chile
Typ zájezdu
Poznávací okruh
Celková cena
102 700 Kč
Délka zájezdu
18 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha

Cena zahrnuje

16 nocí ubytování, kategorie hotel 3-4* se snídaní, z toho: 4 noci ubytování v Bariloche, 1 noc ubytování v Puerto Varas, 2 noci ubytování v Puerto Natales, 4 noci ubytování v El Calafate, 2 noci ubytování v El Chaltén, 3 noci ubytování v Ushuaia

Mezinárodní letenky Praha (nebo Vídeň) – Buenos Aires a zpět do výše 20.000 czk

Vnitrostátní letenky po Argentině do výše 14.000 CZK (přelety Buenos Aires - Ushuaia, Ushuaia - Elo Calafate, Bariloche - Buenos Aires)

Výlety / exkurze zmíněné v programu, vč.anglicky/španělsky mluvícího průvodce

Pozemní přejezd And

Jízdenka na linkový bus El Calafate – Puerto Natales a Puerto Natales – Punta Arenas

Začátek programu kterýkoliv den na základě vašeho individuálního příletu do Buenos Aires (kromě Vánoc, Silvestra a Velikonoc)

Pojištění proti úpadku CK Reina Travel

Cena nezahrnuje

Vstupy do Národních Parků (orientační ceny: NP Los Glaciares 25 USD, NP Torres del Paine 30 USD, NP Tierra del Fuego 15 USD)

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (nabízíme výhodné pojištění osob, zavazadel i storna zájezdu)

Strava nejmenovaná v programu (obědy a večeře)

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Doporučená rozšíření

1

Přílet do Ushuaia

Přílet do městečka Ushuaia, uvítání na letišti naším místním zástupcem a transfer do vašeho hotelu. Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Ushuaia.
2

Ushuaia

Návšívíte Národní Park Tierra del Fuego, Ohnivá Země. Cesta do NP začíná jízdou v parním vláčku, kterému se zde říká „Tren del Fin del Mundo“ tedy Vlak na konci světa a ten vás zaveze až do srdce NP. Odsud pak budete pokračovat dále a poznáte zátoku Bahía Ensenada, jezero Lago Roca a další. Celá návštěva NP trvá asi 5 hodin.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Ushuaia.
3

Ushuaia

Volný den pro vlastní průzkum Ushuai nebo k fakultativní plavbě po Kanálu Beagle, který je spojnicí mezi Atlantským a Tichým Oceánem.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Ushuaia.
4

Ushuaia – El Calafate

Dle vašeho letového řádu vás vyzvedne transfer ve vašem hotelu a zaveze na letiště, odkud poletíte do El Calafate. Tam vás opět uvítá místní zástupce a transfer vás vezme do vašeho hotelu.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, El Calafate.
5

Ledovec Perito Moreno a plavba po kanálu Tempanos

Brzy ráno budete vyzvednuti ve vašem hotelu a odjedete do Národního Parku Los Glaciares, který je vzdálen 80km od města El Calafate, ale i během této cesty budete moci pozorovat neobyčejnou patagonskou přírodu spolu s předpohořím And. Samotný obří ledovec Perito Moreno je součástí UNESCO. Je tvořen několikakilomentrovým masívem ledu, který vyčnívá nad hladinou jezera Lago Argentino a na první pohled působí trochu nadpozemsky. V okolí je množství dřevěných lávek a vyhlídek, ze kterých budete mít různorodé panoramatické výhledy na zdejší ledovcovou soustavu. Dále poplujete kanálem Tempanos, maximálně se tak přiblížíte tomuto jedinečnému obřímu ledovci a z hladiny jezera vám bude připadat jeho výška 60m téměř nekonečná. Celodenní exkurze trvá 8 hodin a v podvečer budete zavezeni zpět do vašeho hotelu.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, El Calafate.
6

Volný den v El Calafate

Tento den je ponechán pro váš vlastní průzkum dle osobních zájmů. Je možné ho vyplnit některou fakultativní exkurzí už předem (na přání zajistíme) nebo až na místě z nabídky hotelu.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, El Calafate
7

El Calafate – El Chaltén

Tranfer linkovým busem z El Calafate do El Chaltén, malá vesnice založena až roku 1985, uprostřed překrásné andské krajiny. Je považována za centrum trekových výprav a nabízí několik různých stezek, které je možné zdolávat buď pěšky nebo na koni. Kdo by neznal slavný horský štít Fitz Roy, který přitahuje lezce celého světa právě sem!
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, El Chaltén
8

El Chaltén

Volný den pro výběr treku dle vlastního uvážení. Můžete využít podrobných místních map a vydat se na cestu sami nebo si můžete najmout vlastního průvodce nebo se přidat k některé ze skupin na předem vytyčenou trasu. Trasy jsou označeny stupněm obtížnosti.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, El Chaltén
9

El Chaltén – El Calafate

Transfer linkovým busem zpět do El Calafate. Na autobusovém nádraží vás bude očekávat transfer, který vás zaveze do vašeho hotelu.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, El Calafate
10

El Calafate – Puerto Natales

Transfer linkovým busem do Puerto Natales, což je vstupní brána do Národního Parku Torres del Paine.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Puerto Natales
11

Torres del Paine

Tento den navštívíte slavný Národní Park Torres del Paine, který je tvořen 15 „torres“, skalnatými věžemi, které se tyčí do výšky od 2000m do 3248m. Po cestě do NP se zastavíte v přírodní jeskyni Milodón, kde bylo nalezeno obrovské prehistorické zvíře a jeskyně byla vyhlášena Národní památkou. Poté budete pokračovat na cestě do NP a vstoupíte do něj sektorem Laguna Amarga. V této části Parku budete moci spatřit zvířata jako jsou lišky a kondoři. Dále postoupíte do oblasti jezer Nordenskjold y Pehoe, dále navštívíte jezero Grey s jeho impozantními ledovci. Zde budete moci spatřit volně žijící lamy a nandu, velcí ptáci podobní pštrosům.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Puerto Natales
12

Torres del Paine – Puerto Natales – Punta Arenas – Puerto Montt – Puerto Varas

Linkovým busem pojedete z Puerto Natales do Punta Arenas, odkud poletíte do Puerto Montt a zde vás vyzvedne transfer, který vás zaveze do Puerto Varas.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Puerto Varas.
13

Puerto Varas – přejezd And z Chile do Argentiny – Bariloche

Pojedete podél jezera Llanquihue do vesnice Frutillar, kde fakultativně můžete navštívit Koloniální muzeum nebo využít volného času k odpočinku s majestátním výhledem na vulkány Calbuco, Osorno, Puntiagudo a Puyehue. Dále budete pokračovat na sever až do Puerto Octay, malé vesničky německého původu. Po překročení hranic spatříte jezera Lago Espejo a Lago Correntoso a uděláte krátkou zastávku v překrásné Villa La Angostura. Dále pak budete pokračovat podél jezera Nahuel Huapi, které vás dovede až do mestěčka San Carlos de Bariloche.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Bariloche.
14

Bariloche – Círcuito Chico a Cerro Campanario

Po snídani budete vyzvednuti v hotelu a pojedete na výlet Círcuito Chico, který vám umožní nejlépe poznat Bariloche a jeho okolní přírodu. Nejdříve pojedete po Avenida Bustillo, hlavní tepna města lemující pohádkové jezero Nahuel Huapi a dále budete pokračovat krajinou s ohromujícími výhledy do okolí. Z Playa Bonita uvidíte ostrov isla Huemul a poté lanovkou vyjedete na vrchol Cerro Campanario. Odtud budete mít jedinečný výhled do krajiny, mezi jinými i na celé obrovské jezero Nahuel Huapi se svou rozlohou 550 km2, ledovec Perito Moreno, lagunu El Trébol, poloostrov San Pedro a Llao Llao, ostrov Isla Victoria, na vrcholky Cerro otto, López, Goye a Catedral a také na San Carlos de Bariloche.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Bariloche.
15

Bariloche – plavba na ostrov Isla Victoria a myrtový les

Odjezd z přístavu San Carlos. Plavba na ostrov Isla Victoria trvá 30 minut, kde se udělá krátká pěší exkurze a později poplujete dále do přístavu Puerto Quetrihue, odkud půjdete prozkoumat myrtový les. Je to jedinečná formace myrtového lesa na světě se stoletými exempláři. Kůra stromů je studená a extrémně hladká a skořicově zbarvená. Stromy mají bílé květy, podobné pomerančovníku.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Bariloche.
16

Bariloche – volný den

Volný den pro relaxaci, samostatné poznávání nebo využití některé z našich fakultativních nabídek pro tuto oblast.
 • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní, Bariloche.
17

Bariloche – odlet

Dle vašeho letového plánu budete mít připraven transfer z hotelu na letiště.
 • Návrat do Evropy či přelet do jiné destinace v Jižní či Střední Americe v případě prodloužení zájezdu.
18

Přílet do Prahy

Konec služeb.

Mapa

Nezávazná poptávka