Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Balíček Inka trail

Poptat zájezd

Balíček Inka trail

24900 Kč

za osobu

Jedinečný a neopakovatelný Inca Trail vás provede posvátnými místy a horami And, až k samotnému slavnému vrcholu Machu Picchu. Původní cesta Inků se nyní otevírá i vám.

Balíček Inka trail

Jedinečný a neopakovatelný Inca Trail vás provede posvátnými místy a horami And, až k samotnému slavnému vrcholu Machu Picchu. Původní cesta Inků se nyní otevírá i vám a s našimi zkušenými průvodci zažijete Peru trochu jinak. Obklopeni vysokými masívy hor, posvátnými místy, kde ještě dodnes žijí domorodci dle dávných tradic, pradávné stavby a chrámy, to vše dohromady dokreslí atmosféru těchto míst.

Během treku jsou zajištěni nosiči stanů, jídla, pití a dalšího společného vybavení. Nocuje se v kempech, stany, spací pytle jsou k dispozici. Neste si pouze osobní věci do 5kg. Plná penze, včetně svačin a nápojů.

Tento pobyt je možné rozšířit o jakýkoliv další pobyt z naší nabídky.

Destinace
Peru
Typ zájezdu
Horský trek
Celková cena
24 900 Kč
Délka zájezdů
4 dny
Strava
Plná penze
Odjezd
Cuzco

Cena zahrnuje

3x ubytování ve stanu během Inca Trail

Odborní průvodce v angličtině a nosiči stanů a jídla

Trek se realizuje společně s dalšími mezinárodními turisty (skupinka cca 10 osob)

Vstupné do archeologických nalezišť v itineráři

Jízdenka na vlak Aguas Calientes - Cuszo

Realizace programu je možná duben - listopad, pravidelné začátky na vyžádání

Pojištění proti úpadku CK Reina Travel

Asistence 24 hod našeho lokálního zástupce

Cena nezahrnuje

Mezinárodní letenky Evropa – Peru a zpět (nabízíme zajištění vašich letenek)

Vnitrostátní letenky po Peru (nabízíme zajištění vašich letenek)

Cestovní, zdravotní pojištění a pojištění storna zájezdu (nabízíme výhodné pojištění osob, zavazadel i storna zájezdu)

Fakultativní služby

Doporučená rozšíření

  1

  Cusco - Huayllabamba

  Ráno opustíme Cuzco autobusem, doveze vás k označení 82, kde začíná Inca Trail. Počátek cesty bude podél břehu řeky Urumamba, která protéká údolím stejného názvu. Později dojdete do údolí Piscacucho ve směru Huayllabamba, městečko, kde tu noc přenocujete. Město se nachází ve výšce 2.954 m.n.m. Během dne ujdete celkem 12km, lehký – středně náročný terén. 5-6 hodin chůze během dne celkem.
  • Přenocování ve stanu. Plná penze během dne.
  2

  Trek Huayllabamba – Pacaymayo

  Tento den budete dále stoupat do nejvyššího bodu vaší cesty, Warmiwanusca, 4.200 m.n.m. Odtud budete mít nejlepší výhled na Vilcabamba a Vilcanota Ranges a okolní krajinu. Dále trek pokračuje do Pacamayo, kde přenocujete další noc. Během dne ujdete celkem 11km, středně náročný terén, 6-7 hodin chůze během dne celkem.
  • Přenocování ve stanu. Plná penze během dne.
  3

  Trek Pacaymayo - Winaywayna

  Tento den překonáte další vysokohorský bod na vaší cestě, Runcuracay, 3.900 m.n.m. Vaším cílem bude archeologický komplex Sayacamarca. Po jeho návštěvě budete pokročovat v cestě, během které budete vnímat změnu klimatu (polo-tropických mlžných lesů), čím více se budete přibližovat k Phuyupatamarca. Odtud pak dojdete až do konečného stanoviště pro tento den, do Winaywayna, kde se zároveň nachází druhé nejdůležitější archeologické naleziště, hned po Machu Picchu. Během dne ujdete celkem 16km, lehký – středně náročný terén, 8 hodin chůze během dne celkem.
  • Přenocování ve stanu. Plná penze během dne.
  4

  Trek Winaywayna – Machu Picchu a návrat do Cuzca

  Poslední den Inca Trailu již zamíříte ke slavné „Bráně Slunce" a odtamtud na majestátní Machu Picchu. Zde vám průvodce ukáže každou skulinu těchto posvátných míst a dále budete mít i dostatek času pro sebe a vlastní průzkum okolí. Později následuje sestup do Aguas Calientes a odtamtud přesun vlakem do Cusca. Během dne ujdete celkem 4km, lehký – středně náročný terén, samotný trek bude trvat pouze 2 hodiny (ostatní čas je věnován prohlídce a dále přesunu do Cuzca). Tento den je zahrnuta snídaně. Oběd je již možné pořídit individuálně a na večeři budete v Cuzcu.
  • Konec pobytu. Pro návaznost dalšího pobytu je vhodné rezervovat 1 noc ubytování v Cuzcu a transfer na letiště či na autobusové nádraží naplánovat až na další den po ukončení treku. Na přání zajistíme kompletní servis před i po Inca trailu.
  • Návrat do Evropy či přelet do jiné destinace v jižní či střední Americe v případě prodloužení zájezdu.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se