Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Argentinská a Chilská Patagonie

Reina Travel / Argentinská a Chilská Patagonie
Poptat zájezd

Argentinská a Chilská Patagonie

119700 Kč

za osobu

Poznáním nabitý zájezd chilskou a argentinskou Patagonií. Ideální čas i k cestě je od října do března. Tento kus země vám ukáže divokou přírodu, která je stejně tak krásná jako drsná. Ideální doba pro cestou touto oblastí je mezi říjnem až březnem.

Argentinská a Chilská Patagonie

Poznáním nabitý zájezd chilskou a argentinskou Patagonií. Ideální čas i k cestě je od října do března. Tento kus země vám ukáže divokou přírodu, která je stejně tak krásná jako drsná. Navštívíte Santiago, slavné vinice i přímořské letovisko Vina del Mar, dále jezerní oblast pod vulkánem Osorno, z Puerta Natales a zamíříte do věhlasného Torres del Paine k majestátním skalnatým věžím. V El Calafate spatříte monstrózní ledovec Perito Moreno, několikakilometrový masív ledu, čnící 60m nad hladinou jezera Lago Argentino, který společně s ostatními ledovci této oblasti tvoří tzv.Jižní ledové pole. Přesun do nejjižnějšího města světa, Ushuaia, plavba po kanálu Beagle a návštěva NP Ohňová země. Na závěr jihoamerická metropole Buenos Aires, kulturní čtvrti, tango a nejlepší argentinská vína.

Destinace
Argentina, Chile
Typ zájezdu
Poznávací okruh
Celková cena
119 700 Kč
Délka zájezdu
18 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha

Cena zahrnuje

16 nocí ubytování, kategorie hotel 3-4* se snídaní

Mezinárodní letenky Praha - Santiago de Chile, Buenos Aires - Praha v obvyklé knihovací třídě do výše 22.000 czk

Vnitrostátní letenky Santiago - Pt.Montt, Pt.Montt - P.Arenas, Calafate - Ushuaia, Ushuaia - Buenos Aires do výše 15.000 CZK (přelety Buenos Aires - Ushuaia, Ushuaia - Elo Calafate, Bariloche - Buenos Aires)

Výlety / exkurze zmíněné v programu, vč. vstupného do všech Národních parků a vč. anglicky mluvícího průvodce

Autobusové jízdenky na trasy P. Arenas - Pt.Natales a Pt.Natales - Calafate

Začátek programu kterýkoliv den na základě vašeho individuálního příletu do Buenos Aires (kromě Vánoc, Silvestra a Velikonoc)

Pojištění proti úpadku CK Reina Travel

24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu

Veškeré ubytovací taxy

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (nabízíme výhodné pojištění osob, zavazadel i storna zájezdu)

Strava nejmenovaná v programu (obědy a večeře)

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Doporučená rozšíření

  1

  Přílet do Santiago de Chile

  Přílet do Santiaga. V příletové hale budete očekávání vaším řidičem. Z letiště v Santiagu privátní transfer na hotel a ubytování v hotelu v centru.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, Santiago
  2

  Celodenní City Tour Santiagem

  Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy a radnice, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu. Poté Vás průvodce zaveze do východního Santiaga, kde poznáte moderní část velkoměsta, nákupní centra a množství restaurací. Váš průvodce během dne je privátní, a tedy se zcela přizpůsobí vašim požadavkům, pokud budete mít o některá místa větší zájem, časový rozvrh je možné ovlivnit dle vlastních požadavků, stejně tak uzpůsobit posloupnost návštěv, zda začít historickou či moderní částí apod.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, Santiago
  3

  Přejezd do Valparaiso a Viňa del Mar, návštěva lokálního vinařství

  Pojedete do Viňa del Mar a Valparaisa (cesta 1,5 hod.) Během cesty navštívíte lokálních vinařství s vinicemi - Casablanca, kde následuje prohlídka a ochutnávka výtečných chilských vín! Odpoledne dojedete do přímořských měst Valparaíso a Viňa del Mar, jedná se o nejmodernější plážové rezorty a úžasná přímořská místa pro strávení dovolené plné odpočinku a relaxace. Následně se přesunete do Valparaísa, které leží hned vedle Viña del Mar, také zvaného „perla Pacifiku“. Toto město je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe a je chráněné jako Světové dědictví UNESCO. Projdete se úchvatným parkem Quinta Vergara, Av. San Martin či Av. Peru, zastavíme se na náměstí Sotomayor Square. Jedna ze zdejších 15 lanových drah – mezi místními známých spíše jako „výtahy“ – Ascensor El Peral Vás vyveze na kopec Cerro Alegre, k nádherné promenádě Paseo Yugoslavo. Exkurzi zakončíte v muzeu Sebastiana.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, Vina del Mar
  4

  Přejezd do Santiaga a přelet Santiago – Puerto Montt

  Transfer z Vina del Mar na letiště v Santiagu /cesta z Valparaíso bude trvat přibližně 1,5 hodiny/. Následuje přelet do Puerto Montt, kde Vás po přivítání na letišti dopravíme do města do Vašeho hotelu v Puerto Varas /cesta z letiště do Puerto Varas trvá 30 – 40 minut/.
  • Ubytování v hotelu Puelche se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Pt.Varas
  5

  Celodenní výlet na jezero Llanquihue a k vodopádům Petrohue

  Vydáte se na nádherný výlet směrem k Národním Parku Vicente Perez Rosales. Cestou vás bude čekat řada malých zastávek jako jsou Mirador Los Riscos (jedinečné vyhlídky na vulkán Osorno) a Mirador Onces Bellavista (skvělé místo, kde můžete pozorovat lamy, jeleny a emu). Jakmile se ocitnete uvnitř NP, budete pokračovat k řece Petrohué a jejím vodopádům Petrohue. Tam bude čas na průzkum okolí této nezaměnitelné krajiny. Poté budete pokračovat k jezeru Todos los Santos, kde si užijete jízdu lodí /cca 30 minut/ přes jeho smaragdové vody. Na dalším břehu budete očekáváni vaším minibusem, který vás zaveze k úpatí vulkánu Osorno /cca 40 min jízdy/. Následuje lehký trek k vyhlídce, kde budete moci pozorovat jezero Llanquihue a jeho okolí. Hned vedle vás se bude nacházet pozoruhodný kráter Burbuja a trochu dále další kráter Rojo. V podvečer návrat do hotelu.
  • Ubytování v hotelu Puelche se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Pt.Varas
  6

  Celodenní výlet na ostrov Chiloe

  Pojedete na ostrov Chiloé, cesta trajektem trvá asi 30 minut a budete mít příležitost spatřit lachtany a delfíny. Na ostrově budete pokračovat do vesnice Dalcahue, což je malebná rybářská vesnice, kde najdete rustikální domy, tradiční rybářské čluny a velice přátelské domorodce. Některé dny v týdnu se zde také koná místní řemeslný trh tradičními suvenýry. Dále budete pokračovat ve vaší cestě do Castro, hlavního města Chiloé, které je typické svými tradičními „Palafitos“ domy na chůdách postavených podél pobřeží. Tam navštívíte slavný městský kostel (světové dědictví UNESCO), a poté se vydáte na procházku městem, na místním trhu najdete mnoho regionálních produktů. V pozdních odpoledních hodinách se vrátíte zpět do Puerto Varas.
  • Ubytování v hotelu Puelche se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Pt.Varas
  7

  Transfer Puerto Varas - letiště Puerto Montt a přelet do Punta Arenas

  Transfer na letiště v Puerto Montt /cesta cca 30 min/ a následuje přelet do Punta Arenas. V Punta Arenas budete očekáváni naším řidičem, který vás zaveze do vašeho hotelu v Punta Arenas.
  • Ubytování v hotelu Puelche se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, P.Arenas
  8

  Dopolední výlet na ostrov Magdalena za koloniemi tučňáků

  Dopolední výlet na ostrov Isla Magdalena, které je hnízdištěm tučňáků magellanských. Prý jich zde až na 150.000! Privátní transfer z hotelu do přístavu, společná plavba na ostrov Magdalena, průvodce v angličtině na palubě. Odpoledne přejezd z Punta Arenas do Puerto Natales – privátní řidič v Punta Arenas vás zaveze na autobusový terminál a pomůže vám při nástupu do linkového autobusu do Puerto Natales. Cesta je dlouhá 250km a trvá necelé 3 hodiny, jedná se o moderní a pohodlné autobusy, sklapěcí sedačky, občerstvení, toaleta, pravidelné zastávky. Během cesty můžete pozorovat typickou krajinu drsné Patagonie. Po příjezdu do Puerto Natales budete na autobusovém terminálu opět očekáváni privátním řidičem, který vám pomůže se zavazadly a zaveze vás do vašeho hotelu.
  • Ubytování v hotelu Puelche se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Pt.Natales
  9

  Celodenní privátní výlet do NP Torres del Paine

  Tento den se vydáte na výpravu do Národního Parku Torres del Paine. Po cestě z Puerto Natales navštívíte jeskyni Milodon, kde byly nalezeny zachovalé zbytky prehistorického zvířete, který žil na zemi před 12.000 lety. Odsud pojedete již přímo do Národního Parku. Průvodce vás povede po několika ze zdejších trekových stezek a budete moci obdivovat jezera Nordenskjod, Pehoe a Salto Grande. Dále trekking na vyhlídku na ledovec Grey s impozantními plovoucími kusy ledovce v jezeru Grey. Také poznáte lagunu Amarga. V podvečer transfer zpět do hotelu v Puerto Natales.
  • Ubytování v hotelu Puelche se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Pt.Natales
  10

  Plavba k ledovcům Balmaceda a Serrano

  Po snídani v hotelu v časných ranních hodinách odjezd na celodenní výlet přes fjord Ultima Esperanza /Poslední naděje/.  Plavba podél Národního parku Bernardo O Higgins National Park; můžete spatřit tisíc let staré ledovce Balmaceda a Serrano. Následuje okouzlující procházka lesem kde se na úpatí nachází ledovec Serrano. Oběd v typické patagonské usedlosti Perales Cattle Ranch. V pozdních odpoledních hodinách návrat do přístavu / vlastní doprava z přístavu zpět do hotelu.
  • Ubytování v hotelu Puelche se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Pt.Natales
  11

  Přejezd Puerto Natales – El Calafate

  Budete zavezeni na autobusový terminál k odjezdu do El Calafate. Cesta bude trvat přibližně 4 hodiny. Jedná se o moderní a pohodlné autobusy, sklápěcí sedačky, občerstvení, toaleta, pravidelné zastávky. Během cesty můžete pozorovat typickou krajinu drsné Patagonie. Po příjezdu do El Calafate budete na autobusovém terminálu opět očekáváni privátním řidičem, který vám pomůže se zavazadly a zaveze vás do vašeho hotelu.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Calafate
  12

  Celodenní výlet na ledovec Perito Moreno, plavba Safari Nautico

  Po snídani vyzvednutí ve vašem hotelu /sdílená exkurze se skupinkou mezinárodních turistů, průvodce v angličtině, pozemní transfery, plavba Safari Nautico a vstupné do NP Los Glaciares zahrnuto v ceně/. Pojedete do Národního Parku Los Glaciares. Budete moci pozorovat různé ledovce, ale hlavní atrakcí je obří ledovec Perito Moreno, který stále „roste“, také je součástí UNESCO. Je tvořen několikakilometrovým masívem ledu, který vyčnívá nad hladinou jezera Lago Argentino a na první pohled působí trochu nadpozemsky. V okolí je množství dřevěných lávek a vyhlídek, ze kterých budete mít různorodé panoramatické výhledy na zdejší ledovcovou soustavu. Součástí výletu bude i plavba Safari Nautico /1 hod/ po jezeře podél ledovce v bezpečné vzdálenosti od padajících ker. V podvečer návrat do hotelu.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Calafate
  13

  Přelet El Calafate – Ushuaia, odpoledne plavba po kanálu Beagle

  Transfer na letiště v Calafate a přelet na nejjižnější místo amerického kontinentu. Přílet do Ushuaia, uvítání na letišti naším místním zástupcem a privátní transfer do vašeho hotelu.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Ushuaia
  14

  Ushuaia, Národní Park Tierra del Fuego a vlak „Na konci světa“

  Navštívíte Národní Park Tierra del Fuego, Ohňová Země. Nejprve dojedete až do srdce NP. Ze středu Národního Parku pak budete pokračovat dále a poznáte zátoku Bahía Ensenada, jezero Lago Roca a další. Celá návštěva NP trvá asi 5 hodin. Sdílený výlet, menší skupina turistů a průvodce v angličtině. Fakultativně: příjezd do srdce NP je možné absolvovat alternativně v historickém parním vláčku (za poplatek 45 Usd/osoba), který se nazývá „Tren del Fin del Mundo“ tedy Vlak na konci světa. Původně ho zde tedy využívali vězni, kteří byli izolováni právě v těchto končinách. Dnes zda však po vězních zbyly pouze fotky v místním muzeu u stanice vlaku.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Ushuaia
  15

  Plavba po Kanalu Beagle. Večerní přelet Ushuaia - Buenos Aires

  Lodí se vydáte na Kanál Beagle, který spojuje Atlantik a Pacifik. Z lodi se vám naskytne panoramatický výhled na Ushuaiu a během cesty loď několikrát zastaví v těsné blízkosti ostrůvků na kterých žijí velké kolonie tuleňů, lachtanů a tučňáků. Nakonec doplujete až k nejjižnějšímu, majáku světa. Dle letového řádu transfer z hotelu na letiště a odlet do Buenos Aires. V Buenos Aires budete očekáváni řidičem v příletové hale a zavezeni do hotelu v centru.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Buenos Aires
  16

  Celodenní City Tour v Buenos Aires

  Okružní poznávací jízda městem. Váš průvodce vás seznámí s nejdůležitějšími fakty v historii a kultuře velkoměsta Buenos Aires. Navštívíte nejmalebnější a nejzajímavější tradiční čtvrtě, uvidíte tančit tango na ulicích mezi domy, poznáte místní folklór, kulturu fotbalu a dobrého jídla a skvělého vína. Navštívíte čtvrtě Plaza del Mayo, Casa Rosada nebo Prezidentský Palác, čtvrtě la Boca a barevné Caminito, San Telmo, Palermo, Retiro a Recoleta, čtvrť, kde spočívá hrobka slavné a oblíbené Evity. Neměli byste minout ani novou nejmodernější čtvrť Puerto Madero, dále také Recoleta a Palermo Soho, které je útočištěm všech umělců. V podvečer návrat do hotelu.
  • Ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snídaní, DBL pokoj s vlastním wc a koupelnou, Buenos Aires
  17

  Odlet ze Buenos Aires zpět do Evropy

  Dle vašeho letového plánu budete mít připraven transfer z hotelu na letiště.
  18

  Přílet do Prahy

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se