Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

To nejlepší z Kolumbie

Poptat zájezd

To nejlepší z Kolumbie

103900 Kč

za osobu

Úchvatná příroda, jedinečná historie, nezapomenutelné adrenalinové zážitky, jedinečná kuchyně. To je Kolumbie. Nahlédněte pod pokličku této země. Prozkoumejte Bogotu a její historické památky, noční život a proslulou kuchyni. Oblast Boyace láká svou nádhernou přírodou, stejně tak i park Tayrona, která navíc nabídne i křišťálově čisté vody Karibiku.

To nejlepší z Kolumbie

Úchvatná příroda, jedinečná historie, nezapomenutelné adrenalinové zážitky, pestrá kuchyně. To je Kolumbie. Nahlédněte pod pokličku této země. Prozkoumejte Bogotu a její historické památky, noční život a proslulou kuchyni. Oblast Boyacá láká svou nádhernou přírodou, stejně tak i park Tayrona, který nabízí i křišťálově čisté vody Karibiku….

Destinace
Kolumbie
Typ zájezdu
Poznávací okruhy
Celková cena
103 900 Kč
Délka zájezdů
16 dní
Strava:
Snídaně / plná penze
Odlet:
Praha / Vídeň

Cena zahrnuje

Mezinárodní letenky Praha - Bogota, Cartagena - Praha v obvyklé knihovací třídě do výše 23.000 czk

Vnitrostátní letenky Bucamaranga - Santa Marta do výše 2.500 CZK

14x ubytování v hotelech kategorie 3*

Jmenované transfery v průběhu programu, sdíleně s dalšími turisty

Obědy a večeře zmíněné v itineráři

Aktivity, výlety a city tours jmenované v programu

Certifikovaní odborní průvodci v angličtině

Vstupné na všechna místa a turistické atrakce zmíněná v itineráři/kromě přístavního poplatku na ostrov Rosario/

24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu v anj

24h asistence zástupce CK Reina Travel po celou dobu zájezdu v čj (telefon, WhatsApp, email)

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Veškeré ubytovací taxy

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme)

Fakultativní zájezdy

Nápoje a jídlo nezmíněné v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Doporučená rozšíření

  1

  Přelet Evropa - Kolumbie, Bogota

  Přílet na letiště v Bogotě, hlavním městě Andské oblasti a doprava do vašeho hotelu. Přibližně 30 minut.
  • Ubytování v Bogotě, hotel 3* Casa De la Vega se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou.
  2

  City Tour Bogotou

  Objevte centrum Bogoty. Pěší prohlídka hlavního města vás provede nejautentičtnějšími místy ve městě. Objevíte kolonální čtvrť La Candelaría, historické centrum Bogoty a její náměstí a trhy. Je to jedinečná příležitost, jak se ponořit do místní kultury a pochopit místní způsob života. Trvání: 4 hodiny. Ráno vás vyzvedne průvodce (anj) ve vašem hotelu. Sdílená tour s dalšími turisty. Odpoledne doporučujeme vlastní návštěvu Muzea zlata.
  • Ubytování v Bogotě, hotel 3* Casa De La Vega se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou.
  3

  Návštěva lagun Siecha a Národního parku Chingaza

  V dopoledních hodinách odjezd z Bogoty do Národního přírodního parku Chingaza, kde po krátké přednášce o místním ekosystému a o životě zvířat ve volné přírodě, se vydáte na túru jedinečnou krajinou. Ekosystém paramo, obývaný mnoha frailejones, má pozoruhodnou biologickou rozmanitost. Tato přírodní oblast poskytuje 80% vody spotřebované v Bogotě. Uprostřed skalnatých vysočin a typické vegetace budete moci vidět neuvěřitelně bohatou faunu tohoto jedinečného ekosystému. Při pěší turistice objevíte tři seichaské laguny, mystická místa, která Indiáni Muiscas používali pro mnoho svých obřadů, z nichž některá byla možná původem pro slavnou legendu El Dorado. Po celou dobu vám bude náš průvodce vyprávět o legendách obklopujících toto úžasné místo. Návrat do Bogoty je naplánovaný na pozdní odpoledne. Trvání: přeprava 3h, túra 5h – nadmořská výška 3400m/3760m. Vzdálenost 9 km.
  • Ubytování: noc v hotelu Casa De La Vega v DBL, snídaně
  4

  Villa de Leyva

  Z Bogoty do půvabné koloniální vesnice Villa de Leyva vás doveze řidič. Ve Villa de Leyva vás čeká pěší prohlídka typické andské vesnice s obrovským náměstím Plaza Mayor. Navštívte hlavní ulice a náměstí Villa de Leyva, obchody s kávou a řemeslnými výrobky, dílnu na tkaní vlny, Mlýn Mesopotamia, který je pozůstatkem španělské éry (budete mít možnost vidět, jak mlýn ve své době fungoval a jak se v něm kdysi žilo), navštívíte také klášter  Carmelitas descalzas (Nespokojených karmelitánek): společenství karmelitánských jeptišek, které zde žijí již od roku 1645. Věnují se zcela manuální práci a modlitbě.
  • Ubytování: noc v hotelu Posada de San Antonio v DBL, snídaně
   
  5

  Villa de Leyva – cyklovýlet po poušti a vinici Ain Karim

  Čeká vás jízda pouští Candelaria, během které uvidíte Azules (krásná tyrkysová barevná jezera), pštrosí farmu, paleontologická muzeum,  vyhlídku Muisca, Terakotový dům postavený z jílů a vinice Markýze de Villa. Trvání: 3 - 5 h
  • Ubytování hotel Posada de San Antonio v DBL, snídaně
  6

  Villa de Leyva – Guadalupe - Barichara

  Po snídani vás vyzvedne řidič a vydáte se na projížďku krásnou andskou krajinou z Villa de Leyva do Guadalupe. Návrat do Baricharu.
  • Ubytování hotel Posada Sueňos De Antonio, standard pokoj, snídaně
  7

  Rafting na řece Suárez

  Po snídani vás vyzvedne řidič a čeká vás odjezd na most Vázque (přejezd trvá přibližně 1 hod). Po instruktáži následuje dvouhodinové dobrodružství na řece Suárez. Překonáte vzdálenost 15 km. Trvání: doprava 2 h, aktivita 2 h
  • Důležité upozornění: rafting je určen pro účastníky ve věku od 18 let do max 50 let, podmínkou je, aby účastníci uměli plavat. Teplota se během dne pohybuje mezi 16° C a 30 ° C. Doporučujeme si s sebou vzít opalovací krém, krém proti hmyzu a věci na převlečení.
  Následuje přejezd do Guanetechu a procházka po starobylé stezce El Camino Real. Sejdete do malé vesnice zvané Guane, kde jako by se zastavil čas. Navštívíte archeologické muzeum. Pokud budete chtít, můžete se ve městě naobědvat. Následuje odjezd autobusem do Barichary. Trvání: 3 h
  • Ubytování: hotel Posada Sueňos De Antonio, DBL, snídaně
  8

  Přelet z Barichary na letiště Santa Marty

  Ráno po snídani vás čeká přelet z Barichary do Santa Marty (přibližně 4 h). Přílet na letiště Santa Marta a transfer do hotelu (cca 1h 15m)
  • Ubytování: hotel Maloka Barlovento, DBL, večeře a snídaně
  9

  Park Tayrona – Caňaveral

  Odjezd ráno po snídani do Caňaveralu. (přibližně 30 minut). Čeká vás túra mezi horami, tropickými lesy a mořem v parku Tayrona. V křištálově čisté vodě Karibského moře objevíte nejkrásnější bílé písečné pláže. Během výletu vás průvodce seznámí s místní faunou a flórou. Oběd je možný na pláži (není zahrnut v ceně). Trvání: 5h
  • Důležité informace: Během hlavní sezóny doporučujeme zakoupit si vstup do parku předem (platí, pokud není zahrnuto v nabídce). S vaším průvodcem se setkáte u vchodu do parku. S sebou mějte vstupenku, cestovní pas, opalovací krém, odpuzovač proti komárům, pohodlnou vycházkovou obuv, plavky, ručník, hotovost na oběd a plastovou tašku na ochranu svých věcí v případě deště. Vezměte, prosím na vědomí, že v celém parku je přísný zákaz používání plastových láhví.
  • Ubytování: hotel Maloko Barlovento, standardní pokoj, snídaně
  10

  Přejezd do Cartageny

  Ráno po snídani vás čeká přejezd do Cartageny (přibližně 5 h).
  • Ubytování: hotel Bantu, DBL, snídaně
   
  11

  Cartagena

  Pěší prohlídka města. Projdete se koloniální čtvrti San Diego a Santo Domingo, uvidíte náměstí Plaza de los Coches, Plaza de la Aduana, navštívíte Park Bolívar, Muzeum zlata, Palác Inkvizice a spatříte známé zdi obklopující staré město. Trvání: 4 hodiny Odpoledne odjezd z hotelu do La Boquilla, autentická afro-kartaginská rybářská vesnice. Čeká vás krátká procházka, na které se seznámit s rybáři. Následuje výlet na kánoi v bažině Juan Polo na rybářský ostrov a ptačí park. Při západu slunce budete pozorovat ptáky. Návrat do Cartageny kolem 19:00 h Trvání: přeprava 20 min, prohlídka 3 h
  • Ubytování: Bantu hotel, DBL, snídaně
  12

  Cartagena – ostrov Mucura

  Ráno po snídani odjezd do přístavu (příbližně 15 m) a odjezd motorovým člunem na ostrov Mucura (2h). Po příjezdu na vás bude čekat personál hotelu Punta Faro s uvítacím koktejlem. Po obědě, který bude formou bufetu, si můžete vychutnat toto kouzelné místo. Opalovat se na pláži, plavat v křišťálově čisté vodě. Hotel nabízí prohlídku ostrova Mucura a výlet lodí naostrovy Tintipan a El Islote. Trvání: doprava 2 h
  • Ubytování: hotel Punta Faro, DBL, snídaně, oběd, večeře
  Důležité upozornění: v ceně zájezdu není zahrnut místní poplatek v přístavu 18 500 pesos na osobu
  13

  Cartagena - ostrov Mucura

  Volný den k relaxaci na ostrově. Můžete využít služeb hotelu jako je paddleboarding, šnorchlování, potápění, katamarán, kánoe.
  • Ubytování: hotel Punta Faro, DBL, snídaně, oběd, večeře
  .  
  14

  Přejezd do Cartageny

  Po snídani vás čeká návrat lodí zpět do Cartageny. (2h). Doprava z přístavu zpět do hotelu. (15 m)
  • Ubytování: hotel Bantu, DBL, snídaně
  15

  Transfer z hotelu na letiště a odlet do Evropy

  Dle letového řádu odlet do Evropy. V předem určený čas budete vyzvednuti ve vašem hotelu a dopraveni na letiště k odletu.
  16

  Přílet do Evropy

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se