Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

Top
 

Kolumbie a trek do Ztraceného města

Reina Travel / Kolumbie a trek do Ztraceného města
Poptat zájezd

Kolumbie a trek do Ztraceného města

85900 Kč

za osobu

Kolumbie je jediná země Jižní Ameriky, která se rozkládá u obou oceánů, na pobřeží Karibiku, tedy i Atlantského oceánu, a Tichého oceánu. Ztracené město neboli Ciudad Perdida je jednou z nejvýznamnější předkolumbovskou historickou památkou. Toto místo, nazývané též Buritaca, leží hluboko v džungli v oblasti národního parku Sierra Nevada de Santa Marta.

Kolumbie a trek do Ztraceného města

Tato cesta je navržena speciálně pro cestovatele, kteří jsou především milovníky přírody a chtějí poznat zajímavá i tajemná místa Kolumbie.

Vydejte se s námi na tuto dokonalou kombinaci kultury, přírody a pobřeží Karibiku. Během cesty navštívíte hlavní město Bogotu, městečko Salento a kávové farmy, přírodní rezervaci Acaime a známé údolí Cocora s tropickou džunglí. Následuje letecký přesun do Santa Marty odkud se vydáte na nezapomenutelný trek do posvátného Ztraceného města, během kterého se seznámíte nejen s historií této částí Kolumbie, ale i s lokálními komunitami a jejich šamany, duchovními vůdci, budete mít příležitost se koupat v řekách i pod vodopády během vaší cesty ke tomu starodávnému místu jakým je Ztracené město.

Na závěr pobytu se přesunete do Cartageny, kde vás okouzlí její historické centrum. Tamní pláže Karibiku přímo vybízejí k relaxaci. Možnost prodloužení zájezdu o volné dny na plážích Karibiku.

Destinace
Kolumbie
Typ zájezdu
Poznávací okruhy
Celková cena
85 900 Kč
Délka zájezdů
17 dní
Strava:
Snídaně / plná penze
Odlet:
Praha / Vídeň

Cena zahrnuje

Mezinárodní letenky Praha - Bogota, Cartagena - Praha v obvyklé knihovací třídě do výše 23.000 czk

Vnitrostátní letenky Bogota - Salento, Salento – St.Marta do výše 3.000 CZK

11x ubytování v hotelech kategorie 3*

4x nocleh v táborech (na hamakách) u domorodých komunit během treku do Ztraceného města / plná penze během treku

Jmenované transfery v průběhu programu, sdíleně s dalšími turisty

Obědy a večeře zmíněné v itineráři

Aktivity, výlety a city tours jmenované v programu

Certifikovaní odborní průvodci v angličtině

Vstupné na všechna místa a turistické atrakce zmíněná v itineráři/kromě přístavního poplatku na ostrov Rosario/

24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu v anj

24h asistence zástupce CK Reina Travel po celou dobu zájezdu v čj (telefon, WhatsApp, email)

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Veškeré ubytovací taxy

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme)

Fakultativní zájezdy

Nápoje a jídlo nezmíněné v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Doporučená rozšíření

  1

  Přelet Evropa - Kolumbie, Bogota

  Přílet na letiště Bogotě, hlavním městě Andské oblasti a doprava do vašeho hotelu. Přibližně 30 minut.
  • Ubytování v Bogotě, hotel 3* Casa De la Vega se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou.
  2

  City Tour Bogotou

  Objevte centrum Bogoty. Pěší prohlídka hlavního města vás provede nejautentičtnějšími místy ve městě. Objevíte kolonální čtvrť La Candelaría, historické centrum Bogoty a její náměstí a trhy. Je to jedinečná příležitost, jak se ponořit do místní kultury a pochopit místní způsob života. Trvání: 4 hodiny. Ráno vás vyzvedne průvodce (anj) ve vašem hotelu. Sdílená tour s dalšími turisty. Odpoledne doporučujeme vlastní návštěvu Muzea zlata.
  • Ubytování v Bogotě, hotel 3* Casa De La Vega se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou.
  3

  Přelet do Salenta a odpoledne návštěva kávové farmy

  Po snídani vás ve vašem hotelu vyzvedne řidič a následuje transfer z vašeho hotelu na letiště k přeletu do Salenta, transfer 30 min. Odpoledne budete v hotelu vyzvednuti a pojedete na prohlídku tradiční kávové farmy poblíž Salenta. Tamní majitel/průvodce skupiny v angličtině vysvětlí celý proces výroby a zpracování kávy, od sklizně fazolí až po finální produkt. Následuje ochutnávka. Místní produkce je k dispozici na prodej. Návrat do Salenta. Trvání exkurze: 3 hodiny - doprava 20 minut.
  • Ubytování v Salentu, hotel Salento Plaza 3* se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou.
  4

  Cocora Valley a tour přírodní rezervací Acaime

  Brzy ráno po snídani vás vyzvedne průvodce v hotelu a následuje odjezd ze Salento směrem k údolí Cocora. Spolu s vaším průvodcem (anj) objevte údolí a jeho slavné voskové palmy. Dostanete se do "mlhového lesa", fascinujícího ekosystému, ve kterém budete moci pozorovat některé ptáky z této oblasti a pokud budete mít štěstí, zvířata, jako jsou andské tapíry nebo medvídky s brýlemi. Poté se vydáme do přírodní rezervace Acaime, ideální místo pro pozorování kolibříků, než se vrátíme zpět do údolí Cocora a pak návrat do Salenta. Vstupné zahrnuto v ceně. Vzdálenost: cca 11 km - nadmořská výška: 2150-2750m - vlhkost: 75%- Jeep Willys: 1h - lehký trek 5h
  • Ubytování v Salentu, hotel Salento Plaza 3* se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou.
  5

  Přelet ze Salenta do Santa Marty

  Po snídani vás ve vašem hotelu vyzvedne řidič a následuje transfer z vašeho hotelu na letiště k přeletu do Santa Marty, transfer 1 hod. Po příletu do Santa Marty doprava z letiště na hotel 35 minut.
  • Ubytování v Santa Marta, hotel Casa Verde 3* se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou.
  6

  Trek do Ztraceného města

  Ztracené město se nachází v srdci pohoří Sierra Nevada de Santa Marta, nejvyšších hor světa v blízkosti moře. Na tomto kouzelném místě objevíte minulý život místních domorodých obyvatel s jejich dřevěnými domy a kamennými strukturami, včetně teras a schodišť. Vaše prohlídka začne v nejstarším kolumbijském městě Santa Marta v 8:30 ráno. S vaší skupinou zamíříte do sektoru Aquacatera, kde nasednete na auto 4x4, které vás zaveze do sektoru Mamey (Machete Pelao), kde se naobědváte (zahrnuto v ceně). Po obědě začíná trek (o délce 7,6 km), do prvního tábora "Adamova chata", kde se nachází venkovská komunita. Zde strávíte noc. Večeře v komunitě, zahrnuto v ceně. V noci s vámi bude domorodý průvodce (anj) hovořit o historii a zvycích jeho komunity. Naučí vás také některé fráze v jazyce dumana a dá vám informace o regionu. Přeprava: 2h30 - Trek: 4h
  • Ubytování: postel v chatkách nebo houpací síť
  Důležité upozornění: Navrhovaná trasa celého treku do Ztraceného města může být během cesty upravena podle povětrnostních podmínek a dešťů.
  7

  Trek do Ztraceného města

  Po snídani, přibližně v 8 hodiny začne váš trek a cesta dále do hloubi džungle. V polovině cesty navštivíte domorodou komunitu Mutanzhi, kde se budete moci setkat s tamními osadníky. Poté dojdete k dalšímu domorodému společenství, které se nachází 830 metrů nad mořem, takže budete na úpatí Teizhuny, posvátného města Tayrona. Během této prohlídky uvidíte spoustu flóry a fauny v tomto krásném a jedinečném terénu, pohoří Sierra Nevada ze Santa Marty. Obědy zahrnuty v ceně. Odpoledne možnost koupání v řece a odpočinek. Později večer s vámi váš průvodce bude mluvit víc o Ztraceném městě a jeho posvátném významu pro domorodé obyvatele Sierry. Večeře zahrnutá v ceně. Trek: 5-6 h
  • Ubytování: postel v chatkách nebo houpací síť
  8

  Trek do Ztraceného města

  Po snídani vyrazíte přibližně v 7 hodin do Ztraceného města. Abychom se dostali do posvátného města, pojedeme nahoru o 1200 schodů, postavených starodávnými Tayrony. Přibližně za hodinu dorazíte do města a vydáte se na prohlídku několika posvátných míst v této oblasti. El Mamo (duchovní domorodý vůdce) vám povypráví posvátné příběhy. V 11 hodin návrat do komunity přechozí noci na oběd, zahrnuto v ceně programu. Po obědě půjdete zpět 5 až 6 hodin do druhého tábora (Mumake), kde strávíte noc. Večeře zahrnuta v ceně. Trek: 8 hodin
  • Ubytování: postel v chatkách nebo houpací síť.
  9

  Trek do Ztraceného města

  Tento den si užijete faunu a flóru pohoří Sierra Nevada v Santa Martě. Zastavíte se na několika místech k plavání v řekách a u vodopádů. Oběd a večeře během dne zahrnuta v ceně. Trek: 4 h.
  • Ubytování: postel v chatkách nebo houpací síť
  10

  Ztracené město - Santa Marta

  Ráno půjdete do El Mamey (Machete Pelao). Na půli cesty navštívíte malý přírodní vodopád, abyste se osvěžili. Po příjezdu do El Mamey budete mít oběd, zahrnuto v ceně. Pak vás vyzvedne atu a odveze do sektoru La Aguacatera. Tam přesednete na dodávku, která vás dovede zpátky do Santa Marty. Váš zpáteční příjezd bude přibližně v 16:00 hod a budete zavezeni do vašeho hotelu v Santa Martě. Trek: 4 h - Doprava: 2h30
  • Ubytování v Santa Marta, hotel Casa Verde 3* se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou
  11

  Přejezd Santa Marta - Cartagena

  Sdílený turistický shuttle vás zaveze ze Santa Marty, nejstaršího města Kolumbie, do Cartegeny. Doba transferu přibližně 4h 30 minut. Po příjezdu odpoledne bude následovat pěší city tour Cartagenou. Půjdete ve šlépějích slavných pirátů a nechte se překvapit "perlou Karibiku"! Exotické smíšené dědictví a kulturní bohatství tohoto města vás nezklame. Tato prohlídka ulicemi krásného města Cartagena vás zavede zpět do koloniální éry s barevnými domy a živými náměstími. Projdete si koloniální čtvrti San Diego a Santo Domingo, dále navštívíte Plaza de los Autos, Plaza de la Aduana, Pargue Bolívar, Muzeum zlata, Plaza de Santa Teresa, Palác inkvizice a uvidíte slavné zdi obklopující staré město. Trvání city tour: 4h
  • Ubytování v Cartageně, hotel Casa Relax 3* se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou.
  12

  Plavba z Cartageny na ostrov Rosario

  Po snídani budete vyzvednuti ve vašem hotelu a následuje doprava na molo, přibližně 15 minut. Na molu před vyplutím je nutné hotově platit přístavní daň (nelze zahrnout do ceny zájezdu), částka 17 500 COP na osobu (cca 5 USD/os). Přeprava lodí na ostrov Rosario, doba plavby 1 h.
  • Ubytování na pláži, ostrov Rosario, hotel San Pedro de Majagua 4*, Junior Suite se snídani, vlastní WC a koupelna.
  13

  Volné dny na plážích ostrova Rosario

  Volné dny na pláži. Je možné si na místě v hotelu nebo na plážích zamluvit tamní nabízené vodní aktivity, výjezd na šnorchlování či rybaření a další.
  • Ubytování na pláži, ostrov Rosario, hotel San Pedro de Majagua 4*, Junior Suite se snídaní, vlastní WC a koupelna.
   
  14

  Návrat z ostrova Rosario do Cartageny

  Odpoledne vás náš řidič přepraví z hotelu na molo (15 min) odkud se přeplavíte lodí zpět do Cartageny.
  • Ubytování v Santa Marta, hotel Relax 3* se snídaní, DBL pokoj s vlastní WC a koupelnou. 
  15

  Transfer z hotelu na letiště a odlet do Evropy

  Dle letového řádu odlet do Evropy. V předem určený čas budete vyzvednuti ve vašem hotelu a dopraveni na letiště k odletu.
  16

  Přílet do Evropy

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka zájezdu

  Souhlasím se