Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

 

Zájezd Velký svět Mayů na Yukatánu

Reina Travel / Zájezd Velký svět Mayů na Yukatánu
Poptat zájezd

Zájezd Velký svět Mayů na Yukatánu

59 900 Kč

za osobu

Během tohoto zájezdu poznáte nejkrásnější místa poloostrova Yucatán a indiánského Chiapasu S ČESKÝM PRŮVODCEM. Relaxujte se na plážích Karibiku a vydejte se do vnitrozemí za pyramidami a koloniálními památkami Méridy!

Zájezd Velký svět Mayů na Yukatánu

Fascinující Mexiko vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Obrovská země má vskutku mnoho co nabídnout a nabízíme několik zájezdů z různých koutů Mexika. V Mexiku najdete panenskou přírodu, hory, laguny i vodopády, sněhobílé pláže a tyrkysové vody Karibiku i Pacifiku, nikdy neusínající metropole a nepřeberně možností zábavy ať ve městech či v přírodě či zábavních parcích.

Během tohoto zájezdu poznáte nejkrásnější místa poloostrova Yucatán a indiánského Chiapasu a relaxujte se na plážích Karibiku. Vydejte se do vnitrozemí za pyramidami a koloniálními památkami Méridy, s indiány Lakandóny, kteří zde dodnes žijí tradičním způsobem v okolí Palenque, prozkoumejte tropický prales a rozsáhlou džungli na hranicích s Guatemalou.

Destinace
Mexiko
Typ zájezdu
Poznávací okruhy / český průvodce
Celková cena
59 900 Kč
Délka zájezdů
8 dní
Strava
Snídaně / polopenze
Odlet
Praha / Vídeň

Cena zahrnuje

Letenky Praha / Vídeň – Cancún – Praha / Vídeň v optimální knihovací třídě do výše 24.000 Kč

Průvodce v českém jazyce během poznávacího okruhu

6x ubytování v hotelech 3* - 4* kategorie, se snídaní

Transfer z letiště Cancún do Playa del Carmen

Obědy zmíněné v itineráři

Privátní transport během celého pobytu, moderní auto s řidičem, A/C

Privátní průvodce v angličtině během celého programu

Vstupné na všechna místa a archeologická naleziště zmíněná v itineráři

Plavba lodí po jezeře Bacalar /sdílená plavba/

24h asistence našeho lokálního zástupce v češtině po celou dobu zájezdu

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Veškeré ubytovací taxy

Cestovní informace v Mexiku po příletu - detailní časy programu, odjezdů na výlety, mapky, a další

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme)

Nápoje a jídlo nezmíněné v programu

Doprava a transfery nezmíněné v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Doporučená rozšíření

Délka: 8 dní
  1

  Přílet do Cancúnu a transfer do Playa del Carmen

  Vítáme Vás v Mexiku! Náš řidič na vás bude čekat na letišti, přivítá vás a předá veškeré informace k vaší cestě, dá vám další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Pak budete zavezeni do vašeho hotelu v Playa del Carmen. Veškeré tranfery i průvodce jsou během celého pobytu privátní.
  • Ubytování v Playa del Carmen, Hacienda Paradise Boutique Hotel se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem
  Veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum.
  2

  Výlet do Tulumu a k laguně Bacalar

  Po časné snídani v hotelu budete vyzvednuti naším průvodcem a vyjedete na okruh „Velký svět Mayů“. Nejprve zamíříte do archeologické zóny v Tulumu, kde se nachází jedinečná mayská stavba nad mořem. Během dne vám průvodce představí jedinečnou mayskou civilizaci v Mexiku. Z nejvyššího místa na ruinách budete mít skvělý výhled na Karibské moře. Po návštěvě Mayské riviéry si vychutnáte oběd v lokální restauraci a odpoledne vyrazíte k laguně Bacalar. Zde také přenocujete.
  • Ubytování v Tulumu, Rancho Encantado Eco Resort and Spa se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou
  3

  Návštěva Kuhunlich a Becan

  Po snídaní pojedete na výlet lodí po překrásné laguně Bacalar, druhém největším jezeru Mexika, které je také přezdíváno jako „jezero sedmi barev“ pro jeho rozličnost odstínů modré a zelené, které se na jezeru odráží vzhledem k jeho hloubce. Později budete pokračovat ve své cestě po silnici, která vede podél hranice mezi Mexikem a Belize až do Kohunlich, jednomu z nejméně turistických míst Yucatánu, kde budete moci obdivovat štukové masky a basreliéfy až do 2 metrů výšky.Poté bude následovat přestávka na oběd a poté během odpoledne návštěva archeologické zóny Becan, kde se nachází jeden ze svatých oltářů zasvěcených bohu Kukulkanovi ztělesněného do podoby opeřeného hada. Později v podvečer příjezd do Calakmulu, kde přenocujete.
  • Ubytování v Calakmulu, Eco Village Chicanna se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou
  4

  Návštěva Rezervace Calakmul a cesta do Chiapas

  Po snídani časně ráno vyrazíte na nejdobrodružnější výlet z celé vaší cesty, do rezervace Calakmul, rozlehlé džungle v regionu Petén, která dále zasahuje až do Guatemaly. Rezervaci obývá přibližně 100 druhů různých živočichů, mezi ty nejzajímavější patří jaguár, puma či různé druhy opic a ptáků.Po návštěvě této biorezervace pojedete na oběd a poté pokračujete v cestě do města Campeche. Po příjezdu odpoledne ještě následuje prohlídka tohoto malebného města s průvodcem, který vám povypráví o pirátské minulosti a historii těchto míst.
  • Ubytování v Campeche,Hotel Ocean View se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou
  5

  Uxmal a město Mérida

  Po snídani vyjedete směrem ke známé trase „Ruta Puuc“, což v máyštině znamená „místo kopců“ a právě zde se nachází archeologické naleziště Uxmal. Místo je zasvěcené bohu jménem Chaac, což byl bůh deště a je prezentován na několika sloupech a v mnoha figurách. Chaac byl velice uctívaný bůh, především kvůli nedostatku deště a nedostatku zásobníků vody v této oblasti.Později příjezd do hlavního města Yucatánu, Bílého města Méridy. Odpoledne následuje okruh po tomto koloniálním městě. Přestože Merida je nyní velice moderní město, podařilo se zde skvěle zachovat fascinující koloniální architekturu v centru.
  • Ubytování v Mérida, Hotel El Castellano se snídani, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou
  6

  Chichen Itzá a Mayská Riviéra

  Po snídani vyjedete směrem na nejdůležitější a nejproslavenější archeologické naleziště Mayské kultury, Chichen Itza, které je považováno za jeden z Nových 7 divů světa. Místo je rozděleno na 3 části, centrální, severní a jižní a výlet zahrnuje návštěvu pevnosti věnovanou Bohu Kukulkanovi, observatoř a původní místo, kde probíhaly zápasy Pok ta Pok.Následuje oběd v místní restauraci s mexickými specialitami z Yucatánu a později odpoledne transfer do hotelu, dle zvolené finální destinace – Cancún nebo Playa del Carmen.
  • Ubytování v Playa del Carmen, Hacienda Paradise Boutique Hotel se snídaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem
  7

  Odlet či prodloužení na plážích Yucatánu

  V případě vašeho odletu z Mexika bude připraven váš transfer z hotelu na letiště dle vašeho letového řádu.Doporučujeme prodloužení zájezdu o několik dnů na plážích Cancúnu nebo v Playa del Carmen. Počet nocí navíc zajistíme dle individuálního požadavku a transfer na letiště k odletu bude připraven až po celkovém ukončení vašeho pobytu.
  8

  Přílet do Evropy, Praha / Vídeň

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka

  Souhlasím se