Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

 

Zájezd Poušť Atacama a Patagonie

Reina Travel / Zájezd Poušť Atacama a Patagonie
Poptat zájezd

Zájezd Poušť Atacama a Patagonie

83 900 Kč

za osobu

Úzký pruh země v Jižní Americe podél Tichého oceánu, Chile. Na délku přes 4000 km a na šířku ne více než 200 km. Díky své délce Chile zasahuje do různých podnebných pásem a tím nabízí velkou rozmanitost navštěvovaných atrakcí, které můžete během tohoto zájezdu vidět.

Zájezd Poušť Atacama a Patagonie

Úzký pruh země v Jižní Americe podél Tichého oceánu, Chile. Na délku přes 4000 km a na šířku ne více než 200 km. Díky své délce Chile zasahuje do různých podnebných pásem a tím nabízí velkou rozmanitost navštěvovaných atrakcí, které můžete během tohoto zájezdu vidět. Od nejjižněji na světě položených vesnic s drsnou zimou a mírným létem, kde se daří koloniím tučňáků, slavný Národní park Torres del Paine s 15 skalnatými věžemi dosahující výšky až 3200 m, přes úrodný střed v okolí hlavního města Santiago, v jehož okolí se nachází mnoho vinic, odkud pochází výtečná temně rudá chilská vína až po nehostinné solné pouště, které ovšem nabízí také nezapomenutelné prožitky v podobě Měsíčního Údolí, Údolí Smrti, gejzírů Tatio, solné pouště, termálních pramenů bohatých na minerály. Objevte celé Chile během jedné cesty!

ODLETY DENNĚ. OD 2 OSOB.

Destinace
Chile
Typ zájezdu
Poznávací okruh
Celková cena
83 900 Kč
Délka zájezdů
11 dní
Strava
Snídaně
Odjezd
Praha

Galérie zájezdu

Cena zahrnuje

Mezinárodní letenka Praha - Santiago de Chile - Praha, s přestupy (do hodnoty 22.000 czk/osoba)

Vnitrostátní přelety Santiado - Calama - Punta Arenas - Santiago do výše 10.000 czk včetně letištních tax

9 x ubytování, kategorie hotel 3-4* se snídaní, 2 noci ubytování v Santiago de Chile, 3 noci ubytování v San Pedro de Atacama, 1 noc ubytování v Punta Arenas, 3 noci ubytování v Puerto Natales

Transfery z letišť a na letiště zmíněná v programu

Výlety / exkurze zmíněné v programu, vč.anglicky mluvícího průvodce

Vstupné do Národních Parků Los Glaciares a Torres del Paine

Jízdenky na linkové autobusy zmíněné v itineráři

Začátek programu kterýkoliv den na základě vašeho příletu do Santiago de Chile (kromě Vánoc, Silvestra a Velikonoc)

Pojištění proti úpadku CK Reina Travel

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (nabízíme výhodné pojištění osob, zavazadel i storna zájezdu)

Strava nejmenovaná v programu

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Fakultativní výlety

Doporučená rozšíření

Délka: 11 dní
  1

  Přílet do Santiago de Chile

  Přílet do hlavního města Chile, uvítání na letišti naším místním zástupcem a transfer do vašeho hotelu. Odpoledne vás vyzvedne průvodce a zamíříte na city tour během které se seznámíte s nejvýznamnějšími body tohoto velkoměsta. Hlavní náměstí, Katedrála, Městská Radnice. Ve východní části Santiaga spatříte moderní obchodní centrum s mnoha kancelářemi, byty, nákupními centry a vyhlášenými restauracemi. V podvečer návrat do hotelu.
  • Ubytování hotel Oporto nebo Montecarlo, kategorie 3-4* se snídaní, Santiago.
  2

  Santiago – poušť Atacama

  Dle vašeho letového řádu budete mít připraven transfer, který vás zaveze na letiště a čeká vás přelet do Calama v poušti Atacama. Po příletu vás vyzvedne místní zástupce na letišti a zaveze vás do hotelu v San Pedro de Atacama. Odpoledne je pro vás připravena exkurze do Valle de la Luna, Měsíční Údolí. Odtud budete mít také panoramatický výhled na Valle de la Muerte, Údolí smrti. Z tohoto místa můžete pozorovat úchvatný západ slunce. Večer návrat do hotelu.
  • Ubytování hotel Katarpe nebo Tambillo, kategorie 3-4* se snídaní, San Pedro de Atacama.
  3

  Poušť Atacama

  Po snídani se vypravíte na solnou pláň, Solar de Atacama, která s rozlohou 3000km2 je do velikosti druhá na světě hned po rozlehlé bolívijské solné pláni Uyuni. Navštívíte také lagunu Chaxa Lagoon a Národní Rezervaci Flamingos, kde je k vidění všech 6 různých druhů plameňáků, které na světě existují. Další úsek cesty povede k výše položeným lagunám Miscanti a Miniques, kde bude i přestávka na oběd (incl.). Odpoledne navštívíte město Toconao a dále kostel San Lucas. V podvečer návrat do San Pedro de Atacama.
  • Ubytování hotel Katarpe nebo Tambillo, kategorie 3-4* se snídaní, San Pedro de Atacama.
  4

  Poušť Atacama

  Velice brzy ráno se vydáte na cestu ke gejzírům Tatio, což je nejvyšší gejzírové pole na světě, kde každý den za rozbřesku propuknou gejzíry a tvoří neobvyklé minerální formace a chrlí do výše mraky páry. Zde budete mít dostatek času na prozkoumání této oblasti a pozorování této geotermální aktivity. Až nyní se bude podávat snídaně a také budete mít možnost se koupat v některém z jezírek těchto termálních pramenů. Poté návrat do San Pedro. Odpoledne pojedete na exkurzi k laguně Cejar Lagoon, která se nachází v samém srdci solné pláně Atacama, kde je vysoká koncentrace soli a lithia, což způsobuje ještě jednodušší nadnášení na vodě než v Mrtvém moři. Zde budete moci vyzkoušet tento malý zázrak a plavat, relaxovat ve vodě. V podvečer návrat do hotelu.
  • Ubytování hotel Katarpe nebo Tambillo, kategorie 3-4* se snídaní, San Pedro de Atacama.
  5

  Calama – Santiago – Punta Arenas

  Dle vašeho letového plánu budete mít připraven transfer z hotelu na letiště a přeletíte do Punta Arenas s přestupem v Santiagu. Na letišti vás opět bude očekávat místní zástupce, který vás doveze do hotelu.
  • Ubytování hotel Chapital nebo Los Navegantes, kategorie 3-4* se snídaní, Punta Arenas.
  6

  Punta arenas – Puerto Natales

  Po snídani se vydáte na plavbu Magellanským průlivem k ostrovu Magdalena. Vylodíte se na ostroě abyste mohli pozorovat velké kolonie tučňáků. Poté se vrátíte do Punta Arenas a odpoledne pojedete linkovým autobusem do Puerta Natales (250km), vstupní brány do Národního Parku Torres del Paine.
  • Ubytování hotel Francis Drake nebo Martin Gusinde, kategorie 3-4* se snídaní, Puerto Natales.
  7

  Národní Park Torres del Paine

  Tento den se vydáte na výpravu do Národního Parku Torres del Paine. Po cestě z Puerto Natales navštívíte jeskyni Milodon, kde byly nalezeny zachovalé zbytky prehistorického zvířete, který žil na zemi před 12.000 lety. Odsud pojedete již přímo do NP. Průvodce vás povede po několika ze zdejších trekových stezek a budete moci obdivovat jezera Nordenskjod, Pehoe a Salto Grande. Oběd typu lunch box (incl.). Dále trekking na vyhlídku na ledovec Grey s impozantními plovoucími kusy ledovce v jezeru Grey. Také poznáte lagunu Amarga a poté návrat do Puerto Natales.
  • Ubytování hotel Francis Drake nebo Martin Gusinde, kategorie 3-4* se snídaní, Puerto Natales.
  8

  Ledovec Pertito Moreno

  Tento den vás čeká návštěva sousední země, Argentiny. Po snídani vás transfer zaveze do El Calafate, Argentina (320km) a zde spatříte obří ledovec Perito Moreno, který je součástí UNESCO. Je tvořen několikakilometrovým masívem ledu, který vyčnívá nad hladinou jezera Lago Argentino a na první pohled působí trochu nadpozemsky. V okolí je množství dřevěných lávek a vyhlídek, ze kterých budete mít různorodé panoramatické výhledy na zdejší ledovcovou soustavu. Oběd typu lunch box (incl.). Po exkurzi návrat do Puerto Natales (Chile).
  • Ubytování hotel Francis Drake nebo Martin Gusinde, kategorie 3-4* se snídaní, Puerto Natales.
  9

  Punta Arenas - Santiago

  Dle vašeho letového řádu vás transfer zaveze na letiště a čeká vás přelet zpět do hlavního města Santiago a transfer do vašeho hotelu.
  • Ubytování hotel Oporto nebo Montecarlo, kategorie 3-4* se snídaní, Santiago.
  10

  Santiago - odlet

  Dle vašeho letového plánu budete mít připraven transfer z hotelu na letiště.
  • Návrat do Evropy či přelet do jiné destinace v Jižní či Střední Americe v případě prodloužení zájezdu.
  11

  Přílet do Prahy

  Konec služeb.

  Mapa

  Nezávazná poptávka

  Souhlasím se