Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

 

Zájezd Dobrodružná Kostarika

Reina Travel / Zájezd Dobrodružná Kostarika
Poptat zájezd

Zájezd Dobrodružná Kostarika

65 900 Kč

za osobu

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku.

Zájezd Dobrodružná Kostarika

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže, lákavá dobrodružství, exotickou přírodu, aktivní i vyhaslé vulkány, termální přírodní koupele, kulturní bohatství a také milé a vřelé místní obyvatele. To vše můžete poznat i v průběhu tohoto zájezdu.

ODLETY DENNĚ. OD 2 OSOB.

Destinace
Kostarika
Typ zájezdu
Poznávací
Celková cena
65 900 Kč
Délka zájezdu
11 dní
Strava
Snídaně
Odlet
Praha

Galerie zájezdu

Cena zahrnuje

Letecká přeprava Praha (nebo Vídeň) - San José, Kostarika a zpět San José – Praha (nebo Vídeň) s přestupy, do výše 22.000 czk včetně letištních tax

9x ubytování v hotelu kategorie 3-4* se snídaní

Kompletní doprava během programu /turistické shuttly ``door to door``

Lístek na trajekt lodí přes jezero Arenal

Veškeré jmenované výlety v itineráři s anglicky mluvícím průvodcem

V itineráři zmiňované obědy či večeře

Ubytovací taxy

24 hod asistence na telefonu

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety a aktivity

V itineráři nezmíněné obědy a večeře, nápoje

Extra objednávky v hotelu (praní prádla, telefonní hovory, room service apod.)

Odletová taxa z Kostariky (29 USD/osoba)

Cestovní zdravotní pojištění a pojištění storna (na přání zajistíme)

Doporučená rozšíření

Délka: 11 dní
  1

  Přílet do hlavního města San José, Kostarika

  Po příletu budete na letišti očekáváni naším místním zástupcem (anglicky mluvící). Dostanete doplňující cestovní informace (přesný časový itinerář, lístky na autobus tranfer San José – La Fortuna, telefonní čísla potřebná v případě jakékoliv asistence, místní mapy apod.). Transfer vás zaveze do vašeho hotelu, ve kterém strávíte následující 2 noci.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní (Villa Tournon nebo podobné ve stejné lokalitě), San José.
  2

  Sopka Poás a přírodní rezervace La Paz Waterfallgardens

  Brzy ráno vás vyzvedne váš průvodce (anglicky mluvící) a pojedete do provincie Alajuela (40min). Po cestě vzhůru k sopce Poás budete moci obdivovat krásu přírody, uvidíte kávové plantáže a jahodové farmy. Ochutnávka kávy na Doka Coffee Plantation a poté se seznámíte s procesem a technikami pěstování a zpracování této žádané rostliny. Po návštěvě kávové plantáže bude vaše cesta pokračovat k sopce Poás, nejnavštěvovanějšího Národního Parku Kostariky. Budete ohromeni impozantním kráterem a seznámeni s různými typy ekosystémů v tomto Národním Parku. Vaší další zastávkou tento den bude přírodní rezervace La Paz WaterfallGardens, kde budete moci obdivovat motýly, plazy, divoké kočky, opice, kolibříky, tukany a další druhy tropických ptáků. Na závěr se můžete projít k působivému vodopádu v deštném pralese. Vynikající bufetový oběd (zahrnuto v ceně programu). Později odpoledne návrat do vašeho hotelu v San José.

  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní (Villa Tournon nebo podobné ve stejné lokalitě), San José.
  3

  Sopka Arenal

  Po snídani pojedete linkovým autobusem ze San José do městečka La Fortuna, které je na samém úpatí sopky Arenal. Odpoledne navštívíte termální lázně Baldi Hot Springs, zážitek který by neměl opomenout žádný návštěvník oblasti Arenalu. Najdete zde mnoho termálních bazénků s různou teplotou vody (vždy nad 28oC) a také několik skluzavek do vody, vodní kaskády a jezírka ideální k relaxaci, zahradu s hustou tropickou vegetaci, ale také vodní bar se širokou nabídkou koktejlů a barovými židlemi pod vodou. Voda je zde velice bohatá na minerály a zdejší koupele jsou proslulé. Navíc obklopeni hustou středoamericokou vegetací, za poslechu zvuků nedaleké džungle se jedná o jedinečný zážitek! Během večera se bude podávat bufetová večeře (zahrnuto v ceně programu). Později večer návrat do hotelu.

  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní (Villa Fortuna nebo podobné ve stejné lokalitě), La Fortuna.
  4

  Volný den

  Okolí sopky Arenal a města la Fortuna nabízí velké množství různých aktivit k poznání této krásné oblasti. Můžete se vydat na lehký trek do Národního Parku Arenal nebo se vydat na „kajaktour“ po jezeru Arenal, odkud je překrásný výhled na sopku Arenal nebo můžete jet lodí po řece Cano Negro a využít skvělé příležitosti k pozorování nejrůznějších druhů tropických zvířat, také můžete jít obdivovat zdejší vodopád La Fortuna vysoký neuvěřitelných 75m!

  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní (Villa Fortuna nebo podobné ve stejné lokalitě), La Fortuna.
  5

  Monteverde Mlžný les a Don Juan Coffee Tour

  Tento den pojedete z La Fortuna k jezeru Arenal a zde se nalodíte na trajekt a budete si moci užít hodinovou plavbu po rozlehlém jezeře Arenal. Po vylodění opět nastoupíte do autobusu, který vás zaveze do malebného horského městečka Monteverde. Tato oblast je známá svým chladnějším horským klimatem, svou rozmanitostí fauny i flóry a hlavně zdejším mlžným lesem! Odpoledne po příjezdu navštívíte kávovou farmu Don Juan. Během prohlídky uvidíte jak je zde pěstováno kakao, cukrová třtina a káva. Také vám bude předveden kompletní proces zpracování kávy, sušení, mletí a pražení. Ochutnávka zdejší kávy je samozřejmostí.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní (Los Cipreses nebo podobné ve stejné lokalitě), Monteverde.
  6

  Závěsné mosty – chůze v oblacích

  Po snídani vyrazíte na tzv. „walk in the sky", tedy chůzi v oblacích. Váš průvodce vás vyzvedne v hotelu a po krátké cestě minivanem (10 min) přijedete do Sky Adventure Parku. Zde jsou odborníci na chůzi v korunách stromů. Jedná se o jedinečný zážitek, závěsné mosty vedou mezi korunami stromů a vy tak máte jedinečnou příležitost zblízka spatřit různé druhy opic i tropických ptáků. Stezka vede skrz mlžný les a tak zároveň poznáte i tuto přírodní krásu. Stezka je dlouhá 2,5 km, nicméně doba procházky trvá většinou přes 2 hodiny, podle vašeho zájmu pozorovat okolí. Poté vám bude servírován výtečný oběd (zahrnuto v ceně programu). Později odpoledne budete zavezeni zpět do vašeho hotelu.
  • Ubytování hotel kategorie 3-4* se snídaní (Los Cipreses nebo podobné ve stejné lokalitě), Monteverde.
  7

  Pláže Pacifiku Tamarindo

  Po snídani pojedete z hor Monteverde do další překrásné oblasti Kostariky a to na pacifické pláže Tamarindo. Tento a následující den je vyhrazen pro váš odpočinek na pláži nebo k výběru některé ze zdejších nabízených aktivit. Můžete si za malý poplatek zapůjčit surf a zkusit to na vlnách oceánu, sami nebo s instruktorem, můžete se jít potápět a nebo alespoň šnorchlovat. Také si zde můžete zapůjčit čtyřkolku a navštívít sousední pláže... způsobů jak si užívat na plážích Tamarindo podél Tichého Oceánu zde najdete opravdu mnoho.
  • Hotel kat.3-4*, DBL pokoje se snídaní (Hotel Pasatiempo nebo podobné ve stejné lokalitě), Tamarindo
  8

  Relax na plážích Pacifiku Tamarindo

  Volný den k odpočinku nebo k zábavě díky široké nabídce vodních aktivit.
  • Hotel kat.3-4*, DBL pokoje se snídaní (Hotel Pasatiempo nebo podobné ve stejné lokalitě), Tamarindo
  9

  Tamarindo – San José

  Odpoledne se vydáte na vaší cestu zpět do hlavního města San José. Cesta bude trvat okolo 5 hod, 260 km.
  • Hotel kat.3-4*, DBL pokoje se snídaní (Hotel Country Inn Suites nebo podobné poblíž letiště), San José.
  10

  Odlet

  Dle vašeho letového plánu vás bude očekávat transfer a zaveze vás na mezinárodní letiště San José.
  11

  Přílet do Prahy (nebo Vídně)

  Mapa

  Nezávazná poptávka

  Souhlasím se