Pondělí - Pátek od 10:00 do 20:00, Sobota od 12:00 do 19:00

 

Balíček dobrodružný El Salvádor I

Reina Travel / Balíček dobrodružný El Salvádor I
Poptat zájezd

Balíček dobrodružný El Salvádor I

18 900 Kč

za osobu

Poznejte pyramidy Tazumalu, v Národním Parku Los Volcanes vyjdete až na vrcholek Ilamatepec, odměnou vám bude výhledy do okolí, především na komplex třech dalších vulkánů.

Balíček dobrodružný El Salvádor I

Překrásná středoamerická země El Salvádor vás jednoznačně nadchne. Je to turisticky téměř neobjevená země a v tomto směru také nedoceněná. Jen málo cestovních kanceláří vám může nabídnout zájezd do této země. Nicméně o to milejší a snaživější jsou místní obyvatelé a krása přírody je stále zachovalá a nezastižená výdobytky moderního cestovního ruchu.

Poznáte hlavní město San Salvador, historické centrum a jeho koloniální minulost. Navštívíte „americké Pompeje“, archeologické naleziště Joya de Cerén, dále mayské pyramidy Tazumalu, v Národním Parku Los Volcanes vyjdete až na vrcholek Ilamatepec, odměnou vám bude nezapomenutelný výhledy do okolí, především na komplex třech dalších vulkánů. Projedete se mezi korunami stromů během adrenalinového zážitku „canopy“ neboli „zip-line“. Podniknete pozoruhodnou „květinovou cestu“ (Ruta de las Flores). Své kouzlo vám ukáže i koloniální městečko Suchitoto, které se zrcadlí na největší hladině jezera El Salvadoru Suchitlánu.

Tento pobyt je možné rozšířit o jakýkoliv další pobyt z naší nabídky.

Destinace
El Salvádor
Typ pobytu
Poznávací
Celková cena
18 900 Kč
Délka pobytu
5 dní
Strava
Snídaně
Odjezd
San Salvador

Galerie zájezdu

Cena zahrnuje

5 x ubytování, kategorie hotel 3*-4* se snídaní v hlavním městě San Salvador

Transfery z letišť a na letiště zmíněná v programu

Výlety / exkurze zmíněné v programu, vč.anglicky mluvícího průvodce

Transfery na zmíněné exkurze v itineráři a zpět

Oběd 3.den pobytu

Začátek programu kterýkoliv den na základě vašeho příletu (kromě Vánoc, Silvestra a Velikonoc)

Pojištění CK Reina Travel proti úpadku

Cena nezahrnuje

Mezinárodní letenky Evropa – EL Salvador a zpět (nabízíme zajištění vašich letenek)

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (nabízíme výhodné pojištění osob, zavazadel i storna zájezdu)

Strava nejmenovaná v programu (obědy a večeře), nápoj

Extra služby v hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)

Doporučená rozšíření

  1

  San Salvador

  Přílet do San Salvador, uvítání na letišti naším místním zástupcem a transfer do vašeho hotelu. Letiště je vzdálené 35 minut jízdy od hlavního města. Fakultativně je možné zajistit si průvodce na noční prohlídku San Salvadoru, která bude zahrnovat nejen historická místa a hlavní monumenty, ale také se dozvíte od místního obyvatele, jaký je noční život v hlavním městě a společně navštívíte několik barů, clubů či diskoték.
  • Ubytování v hotelu, San Salvador.
  2

  Vulkán Ilamatepec (Santa Ana)

  Transfer vás zaveze k vulkánu Ilamatepec, nejvyšší a nejobjemnější vulkán pobřežního pohoří. Do výšky 2.365 mnm dojdete po celkem úzké stezce vulkánu, trek střední obtížnosti. Během cesty potkáte několik míst k odpočinku  a odměnou vám budou překrásné výhledy do okolí. Při výstupu do nejvyšších míst bude okolo vás sílit vítr a budete mít pocit, že se vznášíte v oblacích, jelikož vás zahalí mraky, které téměř neustále sedí na vrcholku vulkánu. V samotném kráteru je smaragdově zelená laguna a z tohoto místa také uvidíte na překrásné jezero Coatepeque, které je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer na světě. Studený oběd. Dále spatříte z výšky vulkány Izalco, Cerro Verde a Pacifický oceán.
  • V podvečer transfer do oblasti „Květinová cesta“, Ruta de las Flores a ubytování.
  3

  Canopy – mayské pyramidy Tazumalu – Santa Ana - „americké Pompeje“ - Suchitoto

  Po snídani pojedete do blízké Apaneca, kde si užijete nezapomenutelné dobrodružství „canopy“, zavěšeni v lanech přeletíte ve výšce na prověšeném laně nad kávovými lesy. Budete si připadat jako pták, budete nad korunami stromů a nakonec přistanete v jedné koruně stromu, spatříte džungli z jiného pohledu. Později pojedete k ruinám Tazumal, největším mayským pyramidám v El Salvadoru. Navštívíte druhé největší město Santa Ana, seznámíte se s jeho okouzlujícím historickým centrem, gotickou katedrálou, městským divadlem a dalšími monumenty. Tento den neopomenete ani „americké Pompeje“, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Joya de Cerén, součást UNESCO od r.1993. Exploze vulcánu Loma Caldera zakonzervovala zbytky předkoloniální civilizace po několik století.
  • Ubytování v hotelu, Suchitoto.
  4

  Suchitoto

  Ráno po snídani se přesunete do malebného koloniálního městečka Suchitoto, což v jazyce Nahuat znamená „místo ptactva a květin“. Suchitoto nabízí  koloniální architekturu ve svém historickém centru, vydlážděné malebné uličky, Galerii umění, kostel Santa Lucía vystavěný v roce 1853 jako jeden z hlavních bodů zájmu díky své monumentální stavbě a historické důležitosti. 4ást prohlídky města bude probíhat na hřbetech koňů, kdy se touto netradiční cestou budete seznamovat s hisorií občanské války v zemi. Často zde také uvidíte místní výrobky uměleckých řemesel. Hned vedle Suchitota se nachází jezero Suchitlán, je to největší jezero El Salvadoru s rozlohou 135m2.
  • Ubytování v hotelu, San Salvador.
  5

  Konec pobytu

  Snídaně a poté dle vašeho letového plánu budete mít připraven transfer z hotelu na letiště.Návrat do Evropy či přelet do jiné destinace v Jižní či Střední Americe v případě prodloužení zájezdu.

  Mapa

  Nezávazná poptávka

  Souhlasím se